تفریحات

بیوگرافی حسن رعیت و همسرش و فرزندان + زندگینامه حسن میرکاظمی تا زندان عکس

3

بیوگرافی حسن رعیت و همسرش و فرزندان + زندگینامه حسن میرکاظمی تا زندان عکس

بیوگرافی و سوابق حسن رعیت و همسرش مینا معتقد و فرزندان + زندگینامه حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت از شروع فعالیت اقتصادی تا ابر بدهکار بانکی و بازداشت توسط قوه قضاییه و پرونده حسن رعیت تا ۳۵ سال حبس با عکس های قبل و بعد از زندان و خانواده و حسن رعیت اهل کجاست و کیست را در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید

حسن رعیت

بیوگرافی حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت

حسن رعیت با نام اصلی سید حسن میرکاظمی در شناسنامه متولد سال ۱۳۵۱ در تهران، دارای مدرک تحصیلی دیپلم، تاجر ایرانی است. او مدیر عامل سابق کارخانه دنیای فلز، پارسیان فلز البرز، لوح فشرده پارس بوده که در سال ۱۳۹۸ به اتهام بازدشت و دستگیر شد. حسن رعیت در تیر ماه ۱۴۰۱ به ۳۵ سال حبس محکوم شد.

میر کاظم رعیت، معروف به حسن رعیت با چندین نام مستعار یکی از مهمترین شاه‌ مهره‌ های فساد اقتصادی در کشور است که این روزها در زندان محکومیت خود را می‌گذراند. حسن رعیت با تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه رهگیری گردیده و پرونده پیچیده و هرمی او پس از چندین ماه بررسی در دادگاه به ایستگاه پایانی رسیده است.

بیوگرافی حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت

زندگینامه حسن رعیت

حسن رعیت متولد سال ۱۳۵۱ در تهران است، او در یکی از محلات فقیرنشین در جنوب شرق تهران متولد شده و تحصیلات او تنها تا سطح دیپلم است. میر کاظم رعیت در سیزده سالگی همراه با خانواده به محله شمس‌آباد تهران رفته و در آن منطقه ساکن می‌شود.

زندگینامه حسن رعیت

باغ وحش اختصاصی

رعیت از همان کودکی علاقه خاصی به حیوانات داشته است، برای همین در ویلای مجلل خود صدها نوع پرنده، حیوانات کم‌یاب و ماهی‌های گوناگون را نگه‌داری می‌کرد.

اسباب کشی به این محله زندگی او را در آینده تحت تاثیر قرار می‌دهد! خانواده رعیت در منزلی دیوار به دیوار یک خانواده متمول ساکن شده و رعیت به مرور با این خانواده بیشتر رفت و آمد کرده تا جایی که با دخترشان ازدواج می‌کند. ازدواج با خانواده «معتقد» آغاز ماجراجویی‌های حسن رعیت است، همه کسانی که حداقل یک بار رعیت را از نزدیک دیده‌اند روانشناسی جالب توجهی از او دارند! رعیت به شدت برون‌گرا بوده و اهل ارتباط با دیگران است، همین خصلت اخلاقی باعث می‌شود او با افراد مختلف در جامعه ارتباط گرفته و با اسکن کردن آن‌ها به سوژه‌های خود نزدیک شود.

نمای داخلی و خارحی باغ وحش خصوصی حسن رعیت

سوابق شغلی و ورود به تجارت

میر کاظم رعیت اواخر سال ۶۹ با فردی با نام (ح- ش) آشنا می‌شود و برای اولین بار وارد کار تجارت میشود. او همراه با این فرد به امارات سفر کرده و راه و چاه واردات کالا به ایران را آموزش می‌بیند، جالب توجه آن‌که استاد اعظم او در آموزش واردات کالا و ارتباط با شبکه بانکی ۲۰ سال بعد در پرونده موسوم به باند بابک زنجانی دستگیر شده و به زندان می‌افتد.

حسن رعیت در سال ۷۹ پس از آشنایی با فردی به نام باقر شعار معروف به کاوه از یک تاجر دست چندم و خرده پا به یک هیولای چند سر و فاسد در شبکه بانکی تبدیل می شود، شعار فردی تحصیل کرده؛ آشنا با چندین زبان خارجی و البته دو تابعیتی است که در حوزه صنایع فولاد متخصص شده است.

همسر حسن رعیت کیست

همسر حسن رعیت کیست

حسن رعیت پس از اسباب کشی به محله مرفه نشین شمس آباد تهران، در دوران جوانی با خانواده معتقد آشنا میشود و با دخترش ازدواج می کندو مینا معتقد همسر حسن رعیت است که تاکنون عکسی از او منتشر نشده است. از تعداد فرزندانش نیز خبری منتشر نشده است.

ازدواج با خانواده «معتقد» باعث شد تا ماجراجویی‌ های حسن رعیت آغاز شود.

ماجرای عکس بابک زنجانی و سید حسن میرکاظمی

انتشار عکس بابک زنجانی در کنار حسن عریت در جت اختصاصی اش باعث حواشی یادی شد که زنجانی صحت عکس‌ها را تلویحاً تأیید و اعلام کرد با سید حسن میرکاظمی که از دوستان و تجار خوب است در آن هواپیما همسفر بوده‌ است.

دارایی و ثروت حسن مسرکاظمی ملقب به حسن رعیت

بازداشت و اتهامات

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه بازداشت حسن میرکاظمی را تأیید کرد.

ذبیح‌الله خداییان سخنگوی قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در مورد پرونده حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت، اظهار داشت: بخشی از این پرونده پیش تر در دادگاه رسیدگی و منجر به صدور حکم شده بود و بخشی از آن مفتوح بود که اخیرا منجر به صدور حکم بدوی شد.

سخنگوی دستگاه قضا بیان داشت: در این پرونده مجرم اصلی به یک فقره حبس ۲۵ سال، سه فقره حبس سه سال و یک فقره حبس یکسال، جمعا به ۳۵ سال حبس محکوم شد. همچنین در این پرونده یک نفر به ۱۶ سال حبس، دو نفر به ۱۰ سال حبس، یک نفر به ۹ سال حبس، شش نفر به ۷ سال حبس و بقیه نیز به شش سال و پنج سال حبس محکوم شده‌اند.

اتهامات حسن رعیت

ذبیح‌الله خداییان سخنگوی قوه قضاییه روز چهارشنبه ۲۴ شهریور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در مورد پرونده حسن میرکاظمی معروف به رعیت، اظهار داشت: بخشی از این پرونده پیش‌تر در دادگاه رسیدگی و منجر به صدور حکم شده بود و بخشی از آن مفتوح بود که اخیرا منجر به صدور حکم بدوی شد.

وی تصریح کرد: در این پرونده ۲۰ نفر محکومیت یافتند که اتهامات آن‌ها مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور و پولشویی، کلاهبرداری، جعل، استفاده از سند مجعول و اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات است. همچنین اتهام برخی محکومان دیگر این پرونده ناظر بر معاونت در جرایم فوق الذکر است.

حسن رعیت؛ از تاجری خرده پا به واسطه رانت ها و وام های بانکی کلان بدون بازگشت تبدیل شد به ثروتمندترین تاجر ایرانی که صاحب میلیاردها دلار ملک و املاک و باغ است.

سایت خبری تحلیلی مشرق نوشت: می‌گوید من «گاد فادر» هستم! او شبیه رؤسای باندهای مافیایی در فیلم‌های ایتالیایی برای خودش محفل و دسته راه انداخته و مانند آن‌ها در یک ویلای مجلل و مخفی در بیرون شهر زندگی می‌کرد. اگر کسی از کنار محل اقامت او رد می‌شد گمان می‌کرد که در پشت دیوارهای این باغ یک خانه متروکه قرار داد؛ اما کافی بود از حصارهای امنیتی و سخت آن عبور کنید تا با یک ویلای مجلل چند هزار متری، استخرهای بزرگ، باغی سرسبز و حتی یک باغ وحش منحصر به فرد روبرو شوید.

حسن رعیت کیست

حکم نهایی دادگاه حسن رعیت

حسن رعیت در دادگاه به ۳۵ سال زندان و رد مال محکوم شده و روز گذشته شعبه دوم دیوان عالی کشور به صورت کامل این حکم را تائید کرده است. بر اساس این حکم، پدرخوانده فساد؛ باید تا آخرین ریال دریافتی از شبکه بانکی را به حساب بیت‌المال بازگرداند.

نماینده دادستان تهران در شرح عملیات رعیت در شبکه بانکی در دادگاه گفته است:

در برهه‌ای که یک فرد عادی برای گرفتن وام باید مدت‌ها در نوبت باشد و ضامن و وثایق معرفی کند شبکه فساد میرکاظمی با محوریت شخص او اقدام به اخذ تسهیلات به میزان ۴۰۰ میلیون یورو و در جای دیگر نیز به میزان ۵ هزار میلیارد ریال از بانک اقدام کرده است. اخذ تسهیلات از ۳۰ سالگی تا ۴۰ سالگی دریافت شده بود، حال چطور می‌شود یک جوان ۳۰ ساله بتواند چنین تسهیلاتی دریافت کند جز با ارتباط ویژه با برخی مسئولین و مفسدان اقتصادی مثل اکبر طبری، قاضی منصوری و بابک زنجانی که اتفاقاً در همین دادگاه محاکمه شدند.

شبکه رعیت در قالب هفت شرکت از سه بانک آینده، گردشگری و کشاورزی تسهیلات ریالی دریافت کرد و به حساب ۵ بانک دیگر ریخت و از این طریق پیش‌پرداخت حواله‌های ارزی خود را تامین کرد و اصطلاحاً از این جیب به آن جیب گذاشت، حال آنکه قرار بود با آن تسهیلات دریافتی مواد اولیه وارد کند. شبکه رعیت از یکی از شعب بانک مسکن برای ذوب آهن ازنا تسهیلات دریافت کرد و این تسهیلات را در بانک بابک زنجانی چنج کرد. همچنین رعیت از بانکی دیگر، تسهیلاتی را به نام برادرش اخذ کرد که در اینجا برادرش اقرار کرده که امضایش جعل شده است.

اموال و دارایی حسن رعیت

او اموال بیت‌‌المال را به جای صرف در اشتغال و تولید در کشور به ویلا و آپارتمان‌های گران قیمت در فرمانیه و زعفرانیه و دیگر محله‌های اعیانی نشین تهران تبدیل و بیش از ۲ هزار هکتار باغ در تهران و کرج و استان مرکزی خریداری کرده است. نکته مهم آنکه حسن رعیت اموال خود را به نام همسر، مادر زن و برادرزن خود کرده و البته شرکت‌های هرمی و کاغذی خود را به نام آبدارچی، پیک موتوری و برخی افراد کم اطلاع زده بود! رعیت با این کار سعی داشت رد خود را در پول‌شویی و فساد در شبکه بانکی پاک کند.

 

3 دیدگاه در “بیوگرافی حسن رعیت و همسرش و فرزندان + زندگینامه حسن میرکاظمی تا زندان عکس

 1. اشکان گفت:
  8
  2

  یه نفر شد منبع فساد،گوش کنید باور نکنید هر موقع جلسات دادگاه علنی پخش شد زنده بدون تدوین

 2. حسن استیری گفت:
  8
  3

  باید اعدام می شد تا درس عبرتی برای دیگران شود که دست درازی به بیت المال نکنند.

 3. علی آذری گفت:
  8
  5

  اینجور آدمها باید به جرم افساد فی الارض اعدام شوند. زندان مثل اکبر طبری یک روز با تخفیف و عفو آزاد می شوند.

نظرات