همه جا با فرادرس

ماجرای فیلم جنجالی روز جهانی اسکیت برد در بلوار چمران شیراز و کشف حجاب دختران!

1

ماجرای فیلم جنجالی روز جهانی اسکیت برد در بلوار چمران شیراز و کشف حجاب دختران

ماجرای فیلم جنجالی کشف حجاب دختران در روز جهانی اسکیت برد در بلوار چمران شیراز را ببینید که با واکنش های زیادی همراه بوده و از ساعاتی پیش شبکه های اجتماعی در حال انتشار است.

روز جهانی اسکیت برد در بلوار چمران شیراز

روز جهانی اسکیت برد در بلوار چمران شیراز : از ساعاتی پیش انتشار ویدئو هنجار شکنانه گروهی از اسکیت سواران در بلوار شهید چمران شیراز و کشف حجاب دختران اسکیت باز بازتاب گسترده ای داشته و با واکنش های کاربران شبکه های اجتماعی و رئیس کل دادگستری استان فارس و شهرداری شیراز همراه بود و برخی از چهره ها خواهان برخورد جدی با عوامل برگزار کننده این ناهنجاری بودند.

در تبلیغات برنامه روز جهانی اسکیت بورد در شیراز، نشان سه برگزار کننده درج شده است که آرم هیات اسکیت استان فارس و شهرداری شیراز قابل تشخیص است.

گفتنی است ساعت ۱۷ سه‌ شنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ برنامه‌ای با عنوان روز جهانی اسکیت برد در زمین همایش های شهری برگزار شد که طی آن شمار قابل توجهی از بانوان نوجوان و جوان شرکت‌ کننده بدون پوشش سر و برخی از آنها با لباس غیرمتعارف در این برنامه حضور داشتند. این هنجار شکنی و کشف حجاب دختران دهه هشتادی و نودی باعث اعتراض جمع کثیری از متدینین و مردم شریف شیراز شد.

دادگستری کل استان فارس

روابط عمومی دادگستری کل استان فارس اعلام کرد: عوامل اصلی برگزاری تجمع هنجار شکن بلوار چمران شیراز تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

روز جمعه، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه این اقدامات ساختار شکن هویت مذهبی سومین حرم اهل بیت (ع) و وجهه فرهنگی شیراز را خدشه دار می کند به دادستان مرکز استان تأکید کرد: ضمن تشکیل پرونده عوامل اصلی برگزاری و هماهنگ کنندگان این برنامه تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.

گفتنی است در پی دستور رئیس کل دادگستری استان فارس دادستان شیراز از تشکیل پرونده در این خصوص و تحقیق از تعدادی از شرکت کنندگان در تجمع خبر داد.سید مصطفی بحرینی افزود: پنج نفر از عوامل اصلی پس از شناسایی بازداشت شدند.

در پی نشر تصاویر گردهمایی بلوار چمران شیراز و جریحه دار شدن احساسات متدینین، قرار است، امروز جمعه اجتماع و راهپیمایی با عنوان حامیان حریم حیا، غیرت و حجاب در شیراز در واکنش به شدت یافتن هنجارشکنی‌های اخلاقی و فرهنگی در سومین حرم اهل بیت(ع) و مطالبه از دستگاه‌های متولی امر فرهنگ برگزار شود.

این راهپیمایی جمعه سوم تیرماه پس از اقامه نمازجمعه از محل شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد.

بلوار شهید چمران یکی از مهم‌ترین بلوار شهر شیراز است که از نظر جغرافیایی در شمال غرب شهر قرار دارد و این بلوار مانند یک کمربندی غرب شهر یعنی پل معالی‌آباد را به شمال شهر یعنی تقاطع غیر همسطح دانشجو متصل می‌کند. طبیعت زیبا و هوای دلپذیر این بلوار، آن را به محلی برای پیاده‌روی و گذران اوقات فراغت تبدیل کرده است.

اطلاعیه شهرداری شیراز درباره تجمع نوجوانان

شهرداری شیراز در بیانیه‌ای هرگونه صدور مجوز به منظور دعوت شهروندان برای تجمع در گردهمایی اسکیت‌بازان با مشارکت این نهاد را در بلوار شهید چمران تکذیب کرد.

در این بیانیه خطاب به افکار عمومی شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی آمده است: نشاط افزایی و گسترش شادی‌های اجتماعی با رعایت هنجارها و مولفه‌های ارزشی،دینی و اخلاقی همواره در دستور کار شهرداری شیراز قرار داشته و رویدادهای متعدد و متنوعی در قالب مسابقات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تابحال بارعایت مقررات برگزار شده است.

در این بیانیه آمده است: شهرداری شیراز در گردهمایی که با عنوان روز جهانی اسکیت در بلوار شهید چمران برگزار شده هیچ مجوزی صادر نکرده و عوامل برگزاری با سوءاستفاده از آرم شهرداری شیراز تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

شهرداری شیراز در این بیانیه تصریح داشته است: در همین راستا از شهروندان فهیم و دیندار سومین حرم اهل بیت تقاضا می‌شود تا اخبار همایش‌ها، تجمعات، گردهمایی‌ها و کلیه برنامه‌های آیینی و مناسبتی را تنها از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز دنبال کنند و مراقب سودجویانی که با قصد خدشه‌دار کردن ارزش‌های جامعه و گمراهی افکار عمومی در فضای مجازی تبلیغ می‌کنند، باشند.

1 دیدگاه در “ماجرای فیلم جنجالی روز جهانی اسکیت برد در بلوار چمران شیراز و کشف حجاب دختران!

  1. علی گفت:
    1
    1

    این بچه ها هر روز با همین تیپ ها پشت باغ عفیف آباد جمع میشن، حالا چون اومدن تو بلوار چمران که یکی از بلوارهای اصلی شهر هست دیده شدن، سوال اصلی اینجاست که چرا شیراز که کلان شهر هست حتی یک شهر بازی نداره؟؟ حتی شهرهای کوچیک اطراف مثل مرودشت و آباده هم شهربازی دارن

نظرات