فیلم کامل ماجرای نمایش دختران بابا آنتون در بهشت زهرا و واکنش ها را ببینید

0

فیلم کامل نمایش دختران بابا آنتون ضبط شده در داخل قبرهای بهشت زهرا و واکنش ها را ببینید که با واکنش تند سازمان بهشت زهرا و پیگیری قضایی همراه شد. در ادامه کلیپ تیزر دختران بابا آنتون ضبط شده در بهشت زهرا، ویدیو دختران بابا آنتون، دختران بابا آنتون تیزر، فیلم دختران بابا آنتون در داخل قبرها، دختران بابا آنتوان در محل بهشت زهرا، کلیپ دختران بابا آنتون در بهشت زهرا ، کلیپ بهشت زهرا دختران بابا آنتون، فیلم دختران بابا آنتون بهشت زهرا، کلیپ دختران بابا آنتوان در بهشت زهرا و واکنش سازمان بهشت زهرا، عکس نمایش دختران بابا آنتون با اسامی و عوامل نمایش دختران بابا آنتون را با عکس و فیلم کامل ببینید

نمایش دختران بابا آنتون در بهشت زهرا

ماجرای فیلم کامل نمایش دختران بابا آنتون در بهشت زهرا و واکنش ها را ببینید

از روز گذشته انتشار کلیپ دختران بابا آنتون با بازی چند دختر در بهشت زهرا با پوشش و حضور هنجارشکنانه بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت، کلیپی کوتاه و هنجارشکن با عنوان دختران بابا آنتوان طی روزهای اخیر در شبکه های مجازی بازتاب گسترده ای داشته که در آن چند دختر با حجاب نامتعارف در قبر به ایفای نمایشی پرداخته اند تا جایی که با واکنش تند سازمان بهشت زهرا همراه بوده و این موضوع تحت پیگیری قضایی سازمان بهشت زهرا (س) قرار گرفت.

پیگیری قضایی سازمان بهشت زهرا

سازمان بهشت حضرت زهرا با انتشار بیانیه ای نسبت ویدئوی هنجار شکن نمایش دختران بابا آنتون که در محل بهشت زهرا تولید و منتشر شد، واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

در این راستا روابط عمومی سازمان بهشت حضرت زهرا(س) عصر جمعه با انتشار بیانیه ای که یک نسخه آن را در اختیار ایرنا قرار داده، اعلام کرد: توهین آشکار به مقدسات و باورهای جامعه اسلامی را که در ویدئوی تبلیغ نمایش دختران بابا آنتون به کار رفت، به شدت محکوم می کنیم.

در این بیانیه آمده است: به دلیل فیلمبرداری بدون مجوز این گروه در فضای سازمان بهشت حضرت زهرا(س) و هتک حرمت‌های به کار رفته در این ویدئو این موضوع را از مراجع قضایی پیگیری خواهیم کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ أُولئِکَ هُمُ الصِّدِّیقُونَ وَ الشُّهَداءُ عِنْدَ رَبِّهِمْ لَهُمْ أَجْرُهُمْ وَ نُورُهُمْ

و آنان که به خدا و رسولانش ایمان آورند، به حقیقت راستگویان عالمند و برایشان نزد خدا اجر شهیدان است، پاداش اعمال و نور ایمانشان را می‌یابند.

در روزهای اخیر انتشار ویدئویی کوتاه از تبلیغ یک نمایش، که در بهشت حضرت زهرا(س) و به شکلی نامتعارف فیلمبرداری شده بود، موجب آزرده شدن اذهان عمومی و مردم مومن و شهیدپرور شد.

آن چه در این ویدئو شاهد بودیم، بی اعتنایی و غفلت به مقدسات دینی، و بی حرمتی به امام راحل و شهدای آرمیده در بهشت حضرت زهرا (س) بود که البته غیرقابل اغماض است.

بلافاصله پس از انتشار این ویدئو و با پیگیری‌های سازمان بهشت حضرت زهرا (س) مشخص شد که عوامل این نمایش، مجوزهای رسمی برای فیلمبرداری در این مکان مقدس را اخذ نکرده بودند(فیلمبرداری در سازمان بهشت حضرت زهرا (س) تنها با مجوز رسمی مرکز ارتباطات شهرداری میسر است)؛ همچنین زمان فیلمبرداری مربوط به ساعاتی بود که هنوز تشییع پیکرهای مومنین در این سازمان آغاز نشده بود.

همچنین به دلیل گردشی بودن سرکشی عوامل انضباطی سازمان، که به صورت مستمر در قطعات در حال ساخت حضور ندارند، این تیم، در فرصت کوتاه نبودِ این عوامل برای تولید ویدئو بهره برده بودند.

یادآوری این نکته نیز حائز اهمیت است که از ابتدای استقرار مدیریت جدید در سازمان بهشت حضرت زهرا (س) با پوشاندن قبورِ خالی، پیشامدها و برخی حواشی حاصل از آن بین رفته، اما در فاصله چند روزه میان ساخت تا پوشاندن روی قبور، این تیم از این فرصت استفاده کرده و نسبت به تهیه ویدئو اقدام کردند.

سازمان بهشت حضرت زهرا (س) ضمن نکوهش ناهنجاری اول و پس از تماس‌های مکرر با تیم تولید این نمایش، خواستار توضیحات آن‌ها درباره این اقدام، فیلمبرداری غیرقانونی در بهشت حضرت زهرا(س) و عذرخواهی آن ها از مردم و به ویژه خانواده محترم شهدا شد، اما با گذشت دو روز از اقدام نسنجیده این گروه و تعلل در پاسخ گویی به اذهان عمومی و خانواده محترم شهدا به این وسیله ضمن محکوم کردن این اقدام، اعتراض شدید خود را اعلام می‌دارد.

همچنین مسئولیت نظارت کلی با دژبان ارتش است که کوتاهی این نیروها قابل اغماض نیست.

توهین آشکار به مقدسات و باورهای جامعه اسلامی آن هم در فضای مقدس بهشت حضرت زهرا و در جوار شهدا و امام شهدا و اقدام غیرقانونی در ضبط و پخش این ویدئو از سوی این سازمان به شدت محکوم است.

سازمان بهشت حضرت زهرا (س)، ضمن محکوم کردن این تیزر مذکور، عنوان می‌دارد عوامل دست اندرکار نمایش دختران بابا آنتون می‌بایست نسبت به احساسات جریحه‌دارشده مردم پاسخگو باشند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز لازم است با دستورات خود این اقدام ضدفرهنگی و هنجارشکنانه را از کارنامه حرفه‌ای خود بزدایند.

در پایان با توجه به اقدام غیرقانونی ضبط این ویدئو و ناهنجاری‌های بصری و محتوایی آن، این سازمان پیگیری حقوقی و قانونی موضوع را از سوی مراجع ذی‌صلاح، در دستور کار خود قرار داده است.

فیلم کامل دختران بابا آنتون ضبط شده در بهشت زهرا را ببینید

بیوگرافی نمایش دختران بابا آنتوان چیست

دختران بابا آنتون نام نمایشی جدید در حوزه تئاتر، به کارگردانی و تهیه کنندگی مریم صادقی و نویسندگی سعید محسنی با بازی تعدادای بازیگر تئاتر است که اجرای آن از ۹ آذرماه در تالار هنر اصفهان آغاز شده و تا ۲۹ این ماه میزبان علاقمندان به هنر نمایش است و موضوع و داستان آن: « این آخرین تماسیه که می‌گیری، با کی تماس می‌گیری؟ این آخرین سفریه که می‌ری، مقصدت کجاست؟ این آخرین نقشیه که بازی می‌کنی، کدوم نقش رو می‌خوای؟ مرگ سرده، از همین حالا باید خودت رو به سرما عادت بدی…»

بازیگران نمایش دختران بابا آنتون

الناز ‌زجاجی، علی ‌شریفی، مریم ‌صادقی، سپیده ‌فضل ‌یاب، راز قادری، درسا ‌محسنی

ریحانه ناجی، بازیگر جوان اصفهانی و عضوی از خانواده بابا آنتوان است. او فارغ التحصیل مهندسی پتروشیمی است و ۲۵ سال دارد. اینکه چطور سر از دنیای تئاتر درآورده و زمینه های علاقمندی اش به هنر نمایش چگونه شکل گرفته را در این گفتگو بخوانید.

چه شد که از شیمی سر از دنیای هنر درآوردی؟

به دلیل علاقه زیادی که به هنر داشتم بعد از اتمام دوره لیسانس مجددا به دانشگاه آمدم و الان دانشجوی ترم پنجم کارشناسی تئاتر دانشگاه سپهر و دانشجوی ارشد رشته ادبیات فارسی هستم.

قبل از نمایش «دختران بابا آنتوان» در زمینه نمایش و تئاتر فعالیت دیگری هم در اصفهان داشتی؟ .

بله. در این مدت که وارد دانشگاه سپهر شده ام، غیر از فعالیت های دانشجویی یک اجرای عمومی داشتم به نام «سالن شماره صفر» به کارگردانی کیانوش ابراهیمی و حمیدرضا یحیی آبادی که خرداد ماه در سالن فرشچیان اجرا شد.

از «دختران بابا آنتوان» بگو…

نمایش دختران بابا آنتون یک نمایش معمولی نیست. ما در تابلوی اول نمایش، با پنج شخصیت که برگرفته از شخصیت های پنج نمایشنامه بلند آنتوان چخوف هستند مواجه می شویم و با آنها آشنایی نسبی پیدا می کنیم، سپس در تابلوی دوم این پنج دختر طی یک داستان مستقل، وارد کوره درام می شوند و چیزی که در تابلوی سوم نمایش می بینیم کمی با آن تصور قابل پیش بینی ای است که برای مخاطب ممکن است اتفاق بیفتد متفاوت است

عوامل

نویسنده: سعید محسنی
کارگردان: مریم ‌صادقی
تهیه کننده: علیرضا صادقی
مجری طرح: عمارت ‌سیمرغ گروه کارگردانی: نگین ‌بهزاد، رها طلایی برنامه ریز: رها طلایی طراح پوستر و گرافیک: متین ‌خیبلی طراح نور: رضا ‌رضایی طراح صحنه و لباس: مریم ‌صادقی مدیر صحنه: آرمین سواری زاده موسیقی: امیرمسعود ‌حیدری منشی صحنه: مرضیه قادری عکاس: ایمان منجزی ساخت تیزر: شاهین زبرجد، رها طلایی ساخت دکور: محسن بهلولی روابط عمومی: آتنا صباحی مدیر تبلیغات: سجاد صباحی

 

نظرات