فیلم/ ماجرای شلیک مامور گشت ارشاد به رضا مرادخانی بوکسور در پارک پردیسان چیست

2

شلیک مامور گشت ارشاد به رضا مرادخانی بوکسور در پارک پردیسان از ساعاتی پیش در شبکه های اجتماعی خبرساز شده و بازتاب گسترده ای داشته است. اما ماجرای فیلم شلیک مامور گشت ارشاد به بوکسور سابق تیم ملی بوکس ایران چیست و علت چه بود.

شلیک مامور گشت ارشاد به رضا مرادخانی بوکسور در پارک پردیسان

فیلم/ ماجرای شلیک مامور گشت ارشاد به رضا مرادخانی بوکسور در پارک پردیسان چیست

از ساعاتی پیش ادعایی مبنی بر شلیک مامور گشت ارشاد در پارک پردیسان به سمت یک بوکسور به نام رضا مرادخانی ملی پوش سابق تیم ملی بوکس ایران خبرساز شد و روزنامه شرق گفتگویی را منتشر کرد که در زیر بطور کامل بخوانید:

روزنامه شرق نوشت: رضا مرادخانی بوکسور و همسرش ماریا عارفی به همراه دخترشان، روز هشتم اردیبهشت ۱۴۰۱ در پارک پردیسان تهران به قصد ورزش‌کردن در حال قدم‌زدن بودند که ورود گشت ارشاد، تذکر بابت حجاب و درگیری‌های پس از آن بین این خانواده و مأموران گشت ارشاد، به شلیک گلوله ختم می‌شود.»

خبر ورزشی به نقل شرق نوشت: ۸ اردیبهشت ماه، در پارک پردیسان تهران، رضا مرادخانی که در مقابل نیروهای گشت ارشاد که قصد بازداشت همسرش ماریا عارفی را داشتند، مقاومت کرد، از سوی یکی از ماموران هدف گلوله قرار گرفت. در ابتدا مامور گشت ارشاد، اسپری فلفل را به صورت زوج و کودک ۱۰ ماهه‌شان می‌پاشد.

ماموری که به گفته رضا ۲۲-۲۳ ساله بوده، در حالی که چشمان رضا به دلیل اسپری فلفل جایی را نمی‌دیده اقدام به شلیک تیر هوایی و شلیک مستقیم به او می‌کند.

رضا که سابقه چند دوره قهرمانی بوکس و عضویت در تیم فنرباغچه ترکیه را نیز دارد، از ناحیه پا و شکم مورد اصابت ۴گلوله قرار گرفته است.

این زوج جوان، که در ابتدا قصد صحبت با رسانه‌ها را نداشته‌اند، پس از این که متوجه شدند ادعاهایی درباره اتفاقات آن روز مطرح شده، حالا ماجرا را شرح داده‌اند.

ماموران گشت ارشاد، ویدیوهای مربوط به حادثه را از تلفن‌های شخصی افراد پاک کرده‌اند اما چند شاهد در روز حادثه، شکایتی را در کلانتری مرزداران ثبت کرده‌اند و قرار است در دادگاه شهادت بدهند.

فیلم شلیک مامور گشت ارشاد به رضا مرادخانی بوکسور در پارک پردیسان

سه‌ نفری به دفتر روزنامه آمده‌اند؛ زن، شوهری که به سختی پله‌های دفتر روزنامه را بالا می‌آید و دختر ۱‌۱ ماه‌ای که در آغوش مادر است. هشتم اردیبهشت با آنها تماس گرفته بودم تا درباره حادثه‌ای که گفته می‌شد در پارک پردیسان برایشان رخ داده با آنها گفت‌ و گو کنم. به خاطر حادثه‌ رخ‌داده در پارک، در بیمارستان و درگیر جراحی بودند و گفتند شرایط گفت‌ وگو ندارند.

چند روز بعد مجددا تماس گرفتم، این بار گفتند که نمی‌خواهند فعلا حرفی در‌این‌باره بزنند و اجازه می‌دهند تا روند قانونی شکایتشان طی شود؛ اما اکنون چند روزی است که تصمیمشان تغییر کرده است.

پرونده شکایتی که بابت شلیک یکی از نیروهای گشت ارشاد به مرد این خانواده شده بود، نه تنها پیش نمی‌رفت، بلکه با سویه‌هایی روبه‌رو شد که این خانواده ترجیح دادند ماجرا را با رسانه‌ها در میان بگذارند.

مرادخانی که سال‌ها بوکسور تیم ملی ایران بوده و مدال‌های آسیایی و جهانی متعددی در کارنامه ورزشی‌ اش دارد، حالا و پس از آن حادثه نه‌تنها زندگی ورزشی‌اش با خطر روبه‌رو شده بلکه معاش خانوادگی آنها نیز که با تکیه بر مربیگری بوده، مورد تهدید واقع شده است. منابع: روزنامه شرق

مشروح این گفت‌وگو را در روزنامه شرق می‌خوانید.

2 دیدگاه در “فیلم/ ماجرای شلیک مامور گشت ارشاد به رضا مرادخانی بوکسور در پارک پردیسان چیست

  1. علیرضا گفت:

    وقتی به بچه‌ها اسلحه میدن همین میشه دیگه مخصوصا که عقده ای و جور گیر هم باشه

  2. مظلوم های بی بیچاره گفت:

    خیر نبینه خاک تو سرش مامور بزدل ترسو مگه با هرکی حرفت شد باید با اسلحه بزنیش بیظرفیت

نظرات