همه جا با فرادرس
اکسکوینو

بیوگرافی پیام قره باغستانی دروازه بان هندبال کیست + عکس اینستاگرام و ماجرای قتل

0

بیوگرافی پیام قره باغستانی دروازه بان سابق تیم ملی هندبال کیست + عکس اینستاگرام و ماجرای قتل

بیوگرافی و سوابق پیام قره باغستانی دروازه بان اسبق تیم ملی هندبال از شروع تا قتل کیست؛ ماجرای قتل و علت مرگ پیام قره باغستانی هندبالیست کرمانشاهی در ۶ خرداد ۱۴۰۱ با عکس ها و اینستاگرام و ماجرای فوت و درگذشت و قتل پیام قره باغستانی دروازه بان اسبق تیم ملی نوجوانان هندبال در ادامه می خوانید

پیام قره باغستانی از هندبالیست های کشورمان بوده که متاسفانه صبح روز ۶ خردا ۱۴۰۱ بر اثر شلیگ گلوله در شهریار درگذشت.

قتل پیام قره باغستانی دروازه بان هندبال

بیوگرافی پیام قره باغستانی هندبالیست

پیام قره باغستانی بازیکن هندبال, متولد ۱۳ خرداد ۱۳۷۹ در روستای ده پهن استان کرمانشاه، دروزاره بان هندبال و عضو تیم ملی نوجوانان هندبال بود که در ۶ خرداد ۱۴۰۱ در سن ۲۲ سالگی بر اثر شلیک گلوله فردی ناشناس در یکی از باغات شهریار به قتل رسید. او سابقه بازی در تیم ملی نوجوانان هندبال ایران و تیم های مطرح کرمانشاهی را در کارنامه ورزشی خود داشت .

جمعه ششم خرداد ۱۴۰۱ فردی به نام علیرضا ۲۴ ساله، به دلیل اختلافی که بر سر یک زمین با یک ارگان دولتی داشت به روستای بالابان شهرستان شهریار رفت و با تیراندازی به شش نگهبان، چهار نفرشان را کشت و دو نفر را زخمی کرد.

مراسم تدفین و خاکسپاری این هندبالیست جوان کشورمان دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در روستای ده پهن با حضور اهالی هندبال و خانواده و اقوام و دوستان پیام در ساعت ۹:۳۰ ورودی ده پهن از کمربندی برزگار شد.

همچنین مسابقات هندبال ۵ نفره کرمانشاه به یادبود هندبالیست مرحوم پیام قره باغستانی با حضور ۸ تیم در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱۳ برگزار توسط دوستان انی مرحوم برگزار شد.

بیوگرافی پیام قره باغستانی دروازه بان هندبال + عکس اینستاگرام و ماجرای قتل

سوابق ورزشی

مرحوم قره باغستانی جوان هندبالیست کرمانشاهی، از کودکی هندبال را در روستای ده پهن شروع کرده بود و از جمله استعدادهای جوان در رشته هندبال بود که از همان کودکی با تلاش های شبانه روزی خودش توانست خیلی زود درهای ورود به تیم ملی هندبال را بر روی خود باز کند و به عنوان دروازه‌بان شماره یک تیم ملی نوجوانان شناخته شود.

او پیام با کمترین امکانات از روستای ده پهن ورزش هندبال را شروع کرد تا در نهایت وارد تیم ملی هندبال شد و به پیراهن تیم ملی رسید و باعث افتخار خانواده خود، استان کرمانشاه و جامعه هندبال شد .

اما به دلیل نیاز مالی به فکر کار و شغل مناسبی می بود تا بتواند خرج امورات زندگی خود را بگذراند، جوانی که بایستی سال های سال در تیم های ملی کشور خوش میدرخشید به جهت کار به استان البرز مهاجرت کرد و با خبر فوتش در سن ۲۲ سالگی کل جامعه هندبال کشور را به شوک عظیمی فرو برد.‌

روحش شاد و نامش جاودان.

ماجرای قتل پیام قره باغستانی دروازه بان تیم ملی نوجوانان هندبال ایران

ماجرا و جزئیات قتل پیام قره باغستانی بازیکن هندبال

خانواده چهار نگهبان که از سوی مردی ۲۴ ساله در شهریار با شلیک گلوله به قتل رسیده بودند با حضور در دادسرای جنایی تهران برای قاتل درخواست قصاص کردند. یکی از قربانیان این تیراندازی دروازه بان سابق تیم ملی هندبال بود.

۷ خرداد ۱۴۰۱ مرد مسلحی در خیابان طالقانی تهران ناگهان به چهار مأمور پلیس تیراندازی کرد و پس از یک عملیات تعقیب و گریز دستگیر شد. با اعلام موضوع به بازپرس ساسان غلامی، تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند.
در حالی که تحقیقات از متهم برای یافتن انگیزه وی از این تیراندازی ادامه داشت وی در مقابل بازپرس جنایی، راز ۴ قتل را نیز برملا کرد و گفت: من ساعت ۷ صبح روز ۶ خرداد – یک روز قبل از تیراندازی به مأموران – چهار نفر را در شهریار کشتم و به تهران فرار کردم. اسلحه را مدتی قبل ۱۰ میلیون تومان خریدم و به زمینی که اعیانش برای ما بود و عرصه‌اش برای یک شرکت رفتم.

او ادامه داد: ما روی زمین درختکاری و زراعت می‌کردیم اما مسئولان شرکت محصولات ما را نابود می‌کرد تا نتوانیم اعیان را به دست بیاوریم. ما حتی شکایت کرده بودیم ولی به جایی نرسیده بودیم. وقتی پدرم گفت تو عرضه نداری حق ما را بگیری، من تصمیم گرفتم انتقام بگیرم. ساعت حدود ۷ صبح بود که به زمین مورد نظر رفتم ،آنجا ۶ نگهبان در اتاقک‌های نگهبانی جداگانه حضور داشتند و من به سراغ نگهبانان رفتم.

هر کدام داخل یک اتاقک نگهبانی بودند که به سمت آنها شلیک کردم. اتاقک‌ها از هم فاصله داشت و دو نفر از نگهبانان که متوجه شدند، فرار کردند و من به آنها شلیک کردم که دو نفرشان زخمی و به بیمارستان منتقل شدند. الان از اینکه نگهبانان را کشتم، پشیمانم.

نگهبان‌ها را کشتم که به مدیر شرکت برسم، چون مدیر را نمی‌دیدم گفتم نگهبانان را بکشم، می‌خواستم وارد شرکت شوم که نشد. بعد به تهران آمدم و روز بعد از خیابان طالقانی عبور می کردم که مأموران را دیدم به تصور اینکه مرا شناخته اند و می خواهند دستگیرم کنند به آنها تیراندازی کردم و چهار نفر را زخمی کردم اما دستگیر شدم.

در ادامه تحقیقات، اظهارات پسر جوان تأیید و معلوم شد در این تیراندازی ۴ نگهبان کشته شده و دو نفر زخمی شده‌اند. با تشکیل پرونده در شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران، اولیای دم ۴ مقتول پرونده به نام‌های پیام و جلال قره باغستانی، علی کاکی و عبدالعلی ملکی با حضور در دادسرای جنایی تهران خواهان قصاص متهم شدند.

بیوگرافی پیام قره باغستانی هندبالیست

خانواده پیام قره باغستانی هندبالیست کرمانشاهی

برادر پیام قره باغستانی که در این حادثه پدر ۵۳ ساله و برادر ۲۲ ساله‌اش را از دست داده، گفت: برادرم دروازه بان تیم ملی هندبال جوانان بود و چندین بار برای مسابقه به خارج از کشور رفته و مقام هم کسب کرده بود.

برادر پیام که پدر و برادرش در این تیراندازی کشته شده‌اند در این رابطه می‌گوید: برادر ۲۲ ساله ام «پیام قره باغستانی» دروازه‌بان تیم هندبال کرمانشاه و تیم ملی بود. چون بیکار بود، تصمیم گرفتم که مثل من و پدرمان به عنوان نگهبان به این زمین بیاید.

من در آنجا نگهبان بودم و زمانی که شرکت اعلام کرد نیاز به نگهبان دارد، برادر ۲۲ ساله‌ام را معرفی کردم. پیام به خاطر اینکه بتواند به ورزش مورد علاقه‌اش بپردازد، به پول نیاز داشت و به همین دلیل به عنوان نگهبان شرکت مشغول کار شد. پدر هم آنجا کار می‌کرد. ما ۲۴ ساعت کار و ۲۴ ساعت استراحت داشتیم.
روز حادثه من چون پایم شکسته بود، به محل کار نرفتم، اما برادر و پدرم آنجا بودند که به آنها تیراندازی شد و هر دوی آنها کشته شدند؛ به غیر از برادر و پدرم دو نگهبان دیگر که یکی از آنها ۲۴ ساله بود و دیگری هم ۵۳ ساله کشته شده‌اند. برادرم ورزشکار بود و بی گناه و به ناحق کشته شد.
به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران، متهم برای بررسی صحت روانی به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات در رابطه با این پرونده ادامه دارد.

روز حادثه پدرم “جلال” ۵۳ ساله و برادرم شیفت کاری شان بود. قاتل بی‌رحمانه به آن‌ها و دو همکارشان به نام‌های “عبدالعلی” و ” علی ” ۲۵ ساله شلیک کرد و جانشان را گرفت.

پیام های تسلیت

رئیس فدراسیون هندبال در پیامی درگذشت نابهنگام دروازه‌بان اسبق تیم ملی هندبال نوجوانان ایران را تسلیت گفت.

در متن تسلیت علیرضا پاکدل برای درگذشت پیام قره باغستانی دروازه‌بان اسبق تیم ملی هندبال نوجوانان ایران آمده است:

“درگذشت نابهنگام جوانی برومند از ملی پوشان اسبق تیم ملی نوجوانان هندبال ایران گرد غم بر چهره‌ خانواده بزرگ هندبال ایران پاشیده است.
رسم روزگار است که بارها و بارها همه را به چنین آزمون‌های سختی می‌آزماید اما در برابر مشیت الهی راهی جز رضا و تسلیم نیست.
این فقدان غم انگیر را خدمت خانواده محترم قره باغستانی و دیگر بازماندگان و البته خانواده بزرگ هندبال ایران تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن شادروان طلب مغرف و آرامش دارم.
باشد که روح بلند این عزیز از دست رفته در بارگاه امن الهی و در جوار رحمتش جاودان بیاساید.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال

نظرات