مبلغ عیدی سال ۹۸ کارمندان چقدر است؟

4

عیدی ۹۸ کارکنان – مبلغ عیدی سال ۹۸ کارمندان چقدر است؟

مبلغ عیدی ۹۸ : هیأت وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، میزان پاداش آخر سال (عیدی) کارکنان دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه­های اجرایی مشمول قوانین خاص را تعیین کرد.

عیدی 98 کارکنان

 مبلغ عیدی کارمندان

هیأت وزیران به دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه­های اجرایی مشمول قوانین خاص اجازه داد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) اعضای هیأت علمی دانشگاه‌­ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که بطور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ۱۰ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۷ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه­های اجرایی پرداخت کنند.

پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۷ بوده و در هر حال میزان عیدی این­گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

علاوه بر این، میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق­های بازنشستگی کشوری، سارمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ده میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است.

لازم به ذکر است خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌­نامه، تمام وقت محسوب می­شود و معلمان حق‌­التدریس نیز نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌­نامه خواهند بود.

شرکت های دولتی موظفند از پرداخت هر نوع مبلغی تحت عنوان عیدی یا عناوین مشابه علاوه بر مبلغ مذکور به مدیران و اعضای هیأت مدیره خودداری نمایند و سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت‌ها مکلفند نظارت لازم در این خصوص اعمال کنند.

از سال ۱۳۹۰ تاکنون میزان عیدی‌های پرداخت شده به این ترتیب بوده که در این سال حدود ۳۵۰ هزار تومان، ۱۳۹۱حدود ۴۰۲ هزار تومان، ۱۳۹۲ حدود ۵۰۳ هزار تومان، ۶۰۳ هزار تومان برای سال ۱۳۹۳، برای ۱۳۹۴ تا ۶۸۸ هزار تومان و سال ۱۳۹۵ حدود ۷۷۰ هزار تومان بوده است. همچنین پیش‌بینی برای سال جاری رقمی نزدیک به یک میلیون و هفتاد و هشت هزار تومان است.

زمان پرداخت «عیدی» کارکنان دولت

نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می شود.

عیدی کارمندان سال ۹۸

4 دیدگاه در “مبلغ عیدی سال ۹۸ کارمندان چقدر است؟

 1. نرگس زرین مهر گفت:

  مگر قرار نبود با حقوق بهمن ماه واریز بشه پس چی شد

 2. سایه گفت:

  واقعا حقمان است روزگاری عیدی پدرانمان سکه طلا بود و ان وقت خانواده ها داشتند که نیاز به فروش سکه ها نبود و جمع میکردند .یادش بخیر.

 3. محمد گفت:

  جالب اينه همون مبلغ مصوب رو هم ندادن – امروز برامون عيدي واريز كردن مبلغ يه ميليون كامل ، ۷۸ هزار تومن كم كردن خوشون به صورت خود جوش

 4. پپفغلغ گفت:

  در اصل میزان عیدی معادل حقوق یا ته حگم کارگزینی میباشد بدون کسر مالیات هم اکنون عیدی که به حقوق بگیران میدهند و منت هم میگذارند خیلی کمتر از ان چیزیست که باید پرداخت کنند

نظرات