وضعیت تعطیلی مدارس خوزستان و آبادان و اهواز فردا شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ آلودگی هوا

1

تعطیلی مدارس و ادارات خوزستان و آبادان و اهواز فردا شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ علت گرد و خاک و آلودگی هوا و طوفان و بازندگی و تگرگ مشخص شد + اسامی شهرها در تعطیلی مدارس خوزستان و شهرهای خوزستان اهواز و آبادان ، شادگان ، سوسنگرد الودگی هوا فردا شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ در ادامه در پاسخ به سوال آیا مدارس شهرهای خوزستان و اهواز فردا شنبه ۷ خرداد تعطیل است یا نه جزئیات اخبار جدید درباره وضعیت تعطیلی فعالیت مدارس خوزستان و اهواز و خرمشهر برای فردا را بخوانید

تعطیلی مدارس خوزستان فردا شنبه 7 خرداد 1401

وضعیت تعطیلی مدارس خوزستان و آبادان و اهواز فردا شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ آلودگی هوا

قابل توجه کاربران محترم که هنوز درباره تعطیلی مدارس خوزستان و اهواز ، آبادان و … در روز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ تصمیمی اتحاذ نشده و تا ساعاتی دیگر این خبر بروزرسانی میشود

شاخص هوای خوزستان و شهرهای خوزستان فردا

در پی ورود توده گرد و غبار، شاخص کیفی هوای هشت شهر خوزستان را در شرایط خطرناک اعلام کرد.

بر اساس گزارش های ارسالی از سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص کیفی هوای شهرهای اهواز ۵۰۰، امیدیه ۴۶۶، بندرامام ۵۰۰، حمیدیه ۳۲۶، رامشیر ۴۷۸، شادگان ۵۰۰، هندیجان ۵۰۰ و ماهشهر ۵۰۰ را در شرایط خطرناک اعلام کرد.

در همین زمان شاخص کیفی هوای شهرهای اندیمشک ۱۵۴، سوسنگرد ۱۸۱ و شوشتر ۱۸۸ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها؛ شاخص کیفی هوای بهبهان ۱۳۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و شاخص کیفی هوای مسجدسلیمان در شرایط قابل قبول (سالم) گزارش شده است. همچنین ایستگاه‌های پایش آبادان، ایذه، شوش، گتوند، خرمشهر، دزفول، کارون و رامهرمز قطع بوده و داده‌ای برای نمایش ندارد.
مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان با صدور هشدار سطح نارنجی، تاثیر گرد و خاک از کشور عراق ابتدا بر مناطق غربی و جنوب غربی، سپس بخش‌هایی از مرکز استان از اواخر وقت پنجشنبه تا اواسط وقت جمعه را پیش بینی کرده است.

کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا روزهای سه شنبه و چهارشنبه گذشته را به دلیل گرد و غبار در استان خوزستان تعطیلی سراسری اعلام کرده بود.
شاخص AQI معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است. در شرایط هوای ناسالم همه افراد در صورت قرار گرفتن درازمدت در معرض هوای با این شدت آلودگی ممکن است دچار علایم تنفسی شوند. همچنین افراد گروه حساس ممکن است دچار پیامدهای بیشتری شوند.

1 دیدگاه در “وضعیت تعطیلی مدارس خوزستان و آبادان و اهواز فردا شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ آلودگی هوا

  1. :) گفت:

    امکان داره تعطیل بشه؟

نظرات