نجمه کودک کار در اصفهان کیست؛ علت خودکشی نجمه کودک کار +عکس اینستاگرام

0

نجمه کودک کار در اصفهان کیست؟؛ علت خودکشی نجمه دختر اصفهانی با جزئیات ماجرای جنجالی نجمه کودک کار در اصفهان از گل فروشی تا فعالیت هنری و نوازندگی و فوت و درگذشت بر اثر خودکشی در  ادامه صفحه میخوانید

بیوگرافی نجمه کودک کار در اصفهان

بیوگرافی نجمه کودک کار در اصفهان

نجمه دختر ۱۵ ساله‌ای که او را به‌عنوان دختری مستعد، فعال، خلاق و خوش‌رو می‌شناختند، دست به خودکشی زد و با حلق آویز کردن خود، به زندگی‌اش پایان داد.

او از کودکی اقدام به گل فروشی می کرد. نجمه ۱۵ سال داشت و دانش اموز بود. خانواده‌اش از اتباع خارجی هستند که ۸ فرزند دارند و وضعیت مالی خیلی خوبی ندارند، هنوز هم خواهر و برادرهایش کار می‌کنند. نجمه روابط اجتماعی بالایی داشت، خلاق و خوش‌رو بود و همیشه لبخند به چهره داشت و هیچ‌وقت کسی نشنیده بود که صحبتی از خودکشی و ناامیدی کند.

او از ۷ سالگی گل می‌فروخت و دست فروشی می‌کرد، گاهی هم همراه پدرش، ساز می‌زد.

بیوگرافی نجمه کودک کار در اصفهان کیست؟؛ علت خودکشی نجمه دختر اصفهانی

کلاس های آموزشی

وی گفت: وقتی از طرف انجمن به خانه نجمه رفتیم متوجه شدیم که دختر با استعداد و توانمندی است. پس‌ از آن در کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی، رویدادها و مراسم مختلف مشارکت می‌کرد و در زمینه‌های مختلف موفق بود، از جمله در رویدادهای کتاب‌خوانی و استارت آپ ویکند درخشش خوبی داشت. همین دو ماه در یک استارت‌آپ پیش جلوی نماینده مجلس ارائه داد و حائز رتبه شد.

بیوگرافی نجمه کودک کار در اصفهان کیست؟؛ علت خودکشی نجمه دختر اصفهانی

ماجرا و علت خودکشی نجمه کودک کار در اصفهان

مدیرعامل مؤسسه مردم نهاد طلوع مهر و دوستی ویژه حمایت از کودکان کار، خبر خودکشی این کودک کار را در صفحه مجازی خود اعلام کرد. نجمه را وقتی حدود ۶، ۷ سال داشت در خیابان جلفای اصفهان شناسایی کردیم.

وی در مورد ماجرای خودکشی نجمه گفت: بعد از ظهر پنجشنبه گذشته نجمه بعد از یک اختلاف و مشاجره خانوادگی به اتاق می‌رود و با یک پارچه خودش را حلق‌آویز می‌کند. آن‌طور که پیگیری کردیم چند وقت قبل هم یکی از اقوام دور نجمه فوت کرده بود و او مدام در فضای مجازی پیگیر این موضوع بود.

این فعال اجتماعی با بیان اینکه خودکشی می‌تواند ناشی از مشکلات مختلفی اعم از مشکلات خانوادگی، اختلالات روانی، تغییرات فیزیکی، فوت نزدیکان و … باشد، گفت: بچه‌ها در سنین کودکی و نوجوانی یک‌سری نیازهای روحی و روانی دارند مثل آزادی، قدرت، عشق، تعلق و امنیت خاطر. اگر به این نیازها پاسخ داده نشود ممکن است به سمت خودکشی بروند، اما متأسفانه خیلی از خانواده‌ها از نیازهای عاطفی و هیجانی فرزندانشان بی‌خبرند و فکر می‌کنند با یک خرید یا سفر به نیازهایش پاسخ داده می‌شود.منبع: ایسنا

نظرات