محاسبه وزن تیرآهن چگونه انجام می شود؟ + آشنایی با آهن اسپات

0

در دنیای امروز، از تیرآهن به عنوان یکی از اصلی‌ترین مصالح در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید، این قطعه فولادی به دلیل استحکام و مقاومت بالا، در اسکلت سازه‌ها کاربرد فراوانی داشته و به حفظ استقامت ساختمان کمک می‌کند.
ممکن است شما هم مانند خیلی از افراد، قصد خرید تیرآهن برای پروژه عمرانی خود داشته باشید؛ اما از طرفی هیچ ایده‌ای در خصوص وزن تیرآهن مورد نیازتان نداشته باشید. حال سوالی مطرح می‌شود که چگونه می‌توانیم به محاسبه وزن تیرآهن لازم برای یک پروژه عمرانی بپردازیم؟

اگر به دنبال جواب این سوال هستید، در ادامه با ما همراه باشید و با یکی از مناسب‌ترین روش‌های محاسبه وزن تیرآهن آشنا  شوید. همچنین در بخش‌های بعدی به یکی از بهترین پلتفرم‌های فعال در زمینه آهن آلات، یعنی آهن اسپات (Ahanspot ) می‌پردازیم و با قابلیت‌های کاربردی آن آشنا می‌شویم.

 وزن تیرآهن

اولین قدم یک پروژه، تخمین هزینه‌ها

قبل از پرداختن به روش‌ محاسبه وزن تیرآهن، شاید برایتان سوال شده باشد که اصلا چه نیازی به محاسبه وزن این قطعه فولادی است؟ در جواب این سوال باید بگوییم که با محاسبه وزن تیرآهن و برخورداری از قیمت لحظه‌ای آن، می‌توانید هزینه‌های مورد نیاز برای خرید تیرآهن را تخمین بزنید.

اما حال ممکن است با خود بگویید که چرا باید هزینه‌های پروژه خود را تخمین بزنیم؟ در خصوص این سوال باید گفت، همانطور که می‌دانید آغاز کردن و پیش بردن یک پروژه عمرانی، از شرایطی سخت و زمان‌بر برخوردار بوده و به نوعی زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد؛ اما با موفقیت تکمیل کردن آن بحث دیگری است.

یک پروژه عظیم مانند پروژ‌ه‌های عمرانی، برای تکمیل شدن باید از موانع فراوانی عبور کنند؛ یکی از مهم‌ترین موانع در این زمینه، هزینه‌های سنگین و سرسام‌آور آن است. اما چگونه قیمت میلگرد را در بازار آهن پیش بینی کنیم؟

تا به امروز بسیاری از افراد بدون برنامه‌ریزی پروژ‌ه‌ای را آغاز کردن و به دلیل محاسبه نکردن هزینه‌های آن، در اواسط پروژه با کمبود سرمایه و ورشکستگی مواجه شدند‌. از همین رو هنگامی که قصد دارید یک پروژه عمرانی را استارت بزنید، باید قبل از هر کاری به محاسبه‌ هزینه‌های آن بپردازید‌؛ در ادامه پس از محاسبه دقیق هزینه‌ها، اگر از سرمایه کافی‌ای برخوردار بودید، پروژه را آغاز کنید. حال که با اهمیت تخمین زدن هزینه تیرآهن و دیگر مصالح آشنا شدید، در بخش بعدی با ما همراه باشید و با روش محاسبه وزن تیرآهن آشنا شوید.

با جدول وزنی، وزن تیرآهن را محاسبه کنید

حال که قصد دارید به محاسبه وزن تیرآهن و یا دیگر آهن آلات بپردازید، بد نیست در ابتدا به صورت مختصر با آهن اسپات آشنا شوید. آهن اسپات، پلتفرمی رسمی در زمینه‌ آهن آلات بوده که قصد دارد با در اختیار گذاشتن قابلیت‌های کاربردی و اخبار دقیق در خصوص آهن آلات، به افزایش سطح اطلاعات و دانش عموم کمک کند. به بیان ساده‌تر آهن اسپات را یک مرجع اینترنتی در زمینه آهن آلات دانست.

یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های وبسایت آهن اسپات که مربوط به موضوع امروزمان هم است، جدول‌های وزنی هستند. جدول‌ وزنی همانطور که مشخص است از جدول‌هایی تشکیل شده‌ که با کمک آن‌ و وارد کردن ابعاد پروژه‌، می‌توانید میزان وزن آهن آلات مدنظر خود را محاسبه کنید. سپس می‌توانید با استفاده از وزن تیرآهن محاسبه شده و قیمت لحظه آن، هزینه مورد نیاز برای خرید این قطعه فولادی را تخمین بزنید.

پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا به محاسبه وزن تیرآهن مورد نیاز خود بپردازید و پروژه‌ای بدون ریسک را آغاز کنید. در بخش‌های بعدی به دیگر قابلیت‌های پلتفرم آهن اسپات می‌پردازیم و با آن‌ها آشنا می‌شویم، پس با ما همراه باشید.

محاسبه وزن تیرآهن

رصد قیمت تیرآهن در آهن اسپات

تا به اینجا متوجه شدیم که برای تخمین هزینه‌ مصالح مورد نیاز پروژه خود، به وزن و قیمت لحظه‌ای آن نیاز داریم. در بخش قبل با روش محاسبه وزن تیرآهن آشنا شدیم، اما چگونه می‌توانیم قیمت لحظه‌ای این قطعه فولادی را رصد کنیم؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال، جالب است که بدانید قیمت لحظه‌ای یک محصول مانند تیرآهن به موارد فراوانی مانند نوسانات ارزی، میزان واردات و صادرات، هزینه حمل و نقل، اتفاقات سیاسی، وضعیت بورس و میزان عرضه و تقاصا بستگی دارد. تغییرات این عوامل به صورت مداوم باعث شده که قیمت تیرآهن نیز ثابت نباشد و همواره در حال نوسان باشد.

اما برای بدست آوردن قیمت لحظه‌ای تیرآهن و دیگر آهن آلات، می‌توانید به آهن اسپات مراجعه کنید. آهن اسپات به عنوان یک مرجع در زمینه آهن آلات، از قیمت لحظه به لحظه آهن آلات به خصوص تیرآهن برخوردار بوده است؛ شما تنها با ورود به وبسایت آهن اسپات و مراجعه به بخش‌ قطعه فولادی مورد نظر خود، می‌توانید قیمت لحظه‌ای آن را رصد کرده و خریدی مطمئن را انجام دهید.

در آهن اسپات کارخانه‌ها را مقایسه کنید

هیچ می‌دانستید در پلتفرم اینترنتی آهن اسپات، لیستی از کارخانه‌ها معتبر در زمینه آهن آلات قرار داده شده است؟ در این لیست کارخانه‌های شناخته شده‌ای قرار دارد که شما با انتخاب هر کدام از آن‌ها، می‌توانید از قیمت و کیفیت آهن آلات آن‌ها با خبر شوید. پس اگر قصد خرید آهن آلات من جمله تیرآهن و میلگرد و… دارید، به آهن اسپات مراجعه کنید و پس از مقایسه‌های فراوان کارخانه‌ها، انتخابی معقول و به صرفه‌ را پشت سر بگذارید.

در مطلب امروز با اهمیت و روش محاسبه وزن تیرآهن آشنا شدیم و در ادامه به آهن اسپات، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها در زمینه آهن آلات پرداختیم. همچنین با قابلیت‌های آهن اسپات آشنا شدیم و مزایای استفاده از آن را بررسی کردیم. در کلام آخر هم بد نیست بدانید که در این پلتفرم، تجزیه و تحلیل‌هایی در خصوص بازار آهن آلات قرار داده شده که با استفاده از آن‌ها می‌توانید سرمایه‌گذاری‌ای کم ریسک را پیش بگیرید و درآمد خود را چند برابر کنید.

نظرات