جدول نتایج مسابقات والیبال قهرمانی باشگاههای آسیا ۲۰۲۲ + برنامه بازیهای مرحله نهایی

0

جدول مسابقات والیبال قهرمانی باشگاههای آسیا ۲۰۲۲ + زمان و ساعت پخش

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاههای آسیا ۲۰۲۲ از ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تهران آغاز شده و تیم کشورمان این مسابقات را با دیدار در برابر ایتالیا آغاز کرد.

در ادامه میتوانید برنامه ، نتیجه و جدول بازی ها را در مرحله یک چهارم نهایی و نهایی و فینال و قهرمان جام والیبال قهرمانی باشگاه های مردان آسیا ۲۰۲۲ را ملاحظه کنید

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاههای آسیا 2022

 

جدول نتایج مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان آسیا ۲۰۲۲

بیست‌ودومین دوره از مسابقات جام باشگاههای والیبال آسیا از ۲۴ اردیبهشت‌ماه در تهران و به میزبانی باشگاه پیکان با حضور تیم‌های آسیایی آغاز شد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید

این مسابقات از ۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت با حضور هشت تیم به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تهران و در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد. تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها بهترین و مشهورترین بازیکنان جهان را برای کسب جام بیست‌ودوم جذب کردند و این موضوع جذابیت بازی‌های تهران را دو چندان کرده است.

مرحله یک‌چهارم نهایی بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاههای مردان آسیا ۲۰۲۲ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه با چهار دیدار در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران پیگیری می‌شود.

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاههای آسیا 2022

برنامه و ساعت مسابقات مرحله یک چهارم نهایی

برنامه کامل این دیدارها به شرح زیر است:

ساعت ۱۰ صبح ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱:

تاراز قزاقستان – ناخون راتچاسیما تایلند

ساعت ۱۳ ظهر:

الریان قطر – سانتوری ژاپن

ساعت ۱۶ عصر:

پیکان ایران – اربیل عراق

ساعت ۱۹ شب:

مقاومت‌ شهداب یزد ایران – گاز جنوب عراق

تیم‌های پیروز این مرحله در ادامه مسابقات برای رتبه‌های اول تا چهارم به میدان می‌روند و تیم‌های بازنده مرحله یک‌چهارم نهایی، شانس خود را برای کسب جایگاه پنجم تا هشتم مسابقات امتحان می‌کنند.

بدین ترتیب تیم پیکان ایران در صورت پیروزی و صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات، در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف برنده بازی نمایندگان قزاقستان و تایلند می‌رود.

مقاومت شهداب یزد نیز در صورت صعود به جمع چهار تیم برتر در مرحله نیمه نهایی با برنده دیدار سانتوری و الریان مسابقه خواهد داد.

شهداب یزد نیز در صورت صعود به جمع چهار تیم برتر در مرحله نیمه نهایی با برنده دیدار سانتوری و الریان مسابقه خواهد داد.

ایران در سال ۲۰۰۲ برای نخستین بار میزبان این رقابت‌ها شد و در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۳ نیز میزبانی به ایران رسید.

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاههای آسیا 2022

تیم های ایران در جام قهرمانی باشگاههای آسیا در سال ۲۰۲۲

تیم‌های شهداب یزد به عنوان قهرمان لیگ برتر سال ۱۴۰۰ و پیکان تهران به عنوان میزبان، نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستند. شهدابی‌ها نخستین حضور خود در این رقابت‌ها را تجربه می‌کنند اما پیکان سابقه دیرینه در این مسابقات دارد.

 

تیم‌های شرکت کننده در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا با ستارگان مطرح والیبال جهان به مدت هفت روز در تهران به مصاف یکدیگر می‌روند. باشگاه‌ والیبال پیکان به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا به منظور حضوری مقتدرانه در رقابت‌های جام باشگاه‌های قاره کهن با تیمی قدرتمند در این مسابقات شرکت می‌کند.

باشگاه پیکان به طور رسمی اعلام کرد که اروین انگاپت، نیمیر عبدالعزیز، سعید معروف و سیدمحمد موسوی در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا این تیم را همراهی خواهند کرد. بر این اساس نیمیر عبدالعزیز ستاره تیم ملی هلند و اروین انگاپت بازیکن ارزشمند تیم ملی فرانسه که هردو عضو باشگاه مودنای ایتالیا هستند ، به پیکان ملحق شده‌اند. همچنین سعید معروف و سیدمحمد موسوی دو ستاره سابق تیم ملی ایران که در سال‌های گذشته عناوین جهانی مختلفی را به دست آورده‌اند هم یار پیکان در رقابت‌های آسیایی خواهند بود.

والیبال ایران با ۲۲ مدال شامل ۱۵ طلا، چهار نقره و سه نشان برنز پرافتخارترین کشور قاره کهن آسیا در این رقابت‌ها محسوب می‌شود که این رکورد تا سال‌های متوالی حتی اگر نمایندگان ایران مدالی کسب نکند، پابرجا خواهد بود.

تیم پیکان تهران با هفت قهرمانی، دو نایب قهرمانی و دو نشان برنز پرافتخارترین باشگاه آسیا در این رقابت‌ها است که امسال نیز به عنوان میزبان در این مسابقات شرکت می‌کند. پیکانی‌ها که عنوان سومی جهان را نیز در پرونده کاری خود دارند، در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ شش قهرمانی متوالی در این مسابقات به دست آوردند.

نماینده ورامین و بانک سرمایه نیز با دو قهرمانی و صنام، کاله مازندران، خاتم اردکان و فولاد سیرجان ایرانیان نیز با یک قهرمانی از باشگاه‌های افتخارآفرین ایران در این رقابت‌ها هستند. صنام، سایپا و کاله مازندران نیز یک عنوان نایب قهرمانی در این مسابقات دارند. در برخی سال‌ها همانند امسال دو نماینده از ایران در این رقابت‌ها حضور داشتند.

گروه‌بندی و برنامه کامل مسابقات:

گروه‌بندی مرحله مقدماتی بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا در سال ۲۰۲۲ بدین شکل است:

گروه A : ایران (پیکان)، تایلند (ناخون راتچاسیمای)، عراق (گاز جنوبی) و ژاپن (سانتوری سانبردز)

گروه B : ایران (مقاومت شهداب یزد)، قطر (الریان)، قزاقستان (تاراز) و عراق (اربیل)

برنامه مرحله گروهی این رقابت‌ها را اعلام کرد که به شرح زیر است:

شنبه ۲۴ اردیبهشت

ساعت ۱۰؛ ژاپن (سانتوری سانبردز) – تایلند (ناخون راتچاسیمای)

ساعت ۱۳: قطر (الریان) – قزاقستان (تاراز)

ساعت ۱۶: ایران (پیکان) – عراق (گاز جنوبی)

ساعت ۱۹: ایران (مقاومت شهداب یزد) – عراق (اربیل)

یکشنبه ۲۵ اردیبهشت

ساعت ۱۰؛ تایلند (ناخون راتچاسیمای) – عراق (گاز جنوبی)

ساعت ۱۳: قزاقستان (تاراز) – عراق (اربیل)

ساعت ۱۶: ژاپن (سانتوری سانبردز) – ایران (پیکان)

ساعت ۱۹: قطر (الریان) – ایران (مقاومت شهداب یزد)

دوشنبه ۲۶ اردیبهشت

ساعت ۱۰؛ ژاپن (سانتوری سانبردز) – عراق (گاز جنوبی)

ساعت ۱۳: عراق (اربیل) – قطر (الریان)

ساعت ۱۶: ایران (پیکان) – تایلند (ناخون راتچاسیمای)

ساعت ۱۹: ایران (مقاومت شهداب یزد) – قزاقستان (تاراز)

روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها استراحت دارند و در مرحله یک چهارم نهایی (چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت) تیم‌های اول تا چهارم جدول گروه A به صورت ضربدری به مصاف تیم‌های اول تا چهارم گروه B می‌روند.

مرحله نیمه نهایی و نهایی

مراحل نیمه‌نهایی و نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا ۲۰۲۲ نیز روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت پیگیری خواهد شد.

نظرات