عکس و فیلم/ ماجرای جنجالی گوگوش و مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی از اعتیاد تا طلاق

1

ماجرای جنجالی گوگوش و مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی از ازدواج تا اعتیاد و طلاق در مصاحبه جنجالی گوگوش با هما سرشار اردیبهشت ۱۴۰۱ و واکنش ها را در ادامه بخوانید

عکس و فیلم/ ماجرای جنجالی گوگوش و مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی از اعتیاد تا طلاق

عکس و فیلم/ ماجرای جنجالی گوگوش و مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی از اعتیاد تا طلاق

اخیرا مصاحبه گوگوش و هما سرشار جنجالی و خبرساز شده و بخشی از صحبت های او درباره مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی با واکنش هایی همراه بوده، از جمله مسعود کیمیایی و پسرش پولاد درباره اظهارات گوگوش (فائقه آتشین) درباره گیتی پاشایی (مادر پولاد کیمیایی) واکنش نشان دادند و به شدت عصبانی شدند و حرف های این خواننده را دروغ خواندند

او در این ویدیو گفته بود که برای سالیانی در ایران قبل و بعد از ارتباط با مسعود کیمیایی به تریاک معتاد بوده است و همچنین گوفت که مسعود مرا در آلمان رها کرد و خودش با پسرش به ایران برگشت
گفتنی است که در گذشته شایعه شده بود گوگوش و گیتی پاشایی با یکدیگر دوست بودند اما گوگوش به دوست خود خیانت کرد و با همسر او وارد رابطه او شد.

مصاحبه گوگوش با هما سرشار

در بین حرف های گوگوش، هما سرشار از او سوال پرسید:

«گوگوش! خیلی ها اون موقع می گفتن تو با همسران دوستانت ازدواج کردی و به نوعی شوهرای دوستات رو ازشون دزدیدی. آیا این واقعیت داره؟»

گوگوش : من زمانی که با بهروز دوست شدم، از پوری (نامزدش) جدا شده بود. «من هرگز همچین قصدی نداشتم و خب حرف هایی که راجع به من زدند واقعا حقم نبود. هم پوری، هم گیتی ، هر دوتاشون دوستان صمیمی و نزدیک من بودند. من چرا باید باعث می شدم زندگی اون ها از هم بپاشه؟ و هرگز قصد این کار را هم نداشتم.

من باعث جدایی بهروز وثوقی و پوری بنایی و همین طور گیتی پاشایی و مسعود کیمیایی نشدم. اینها حرف ها و تهمت هایی بود که به من زده شده بود. همچنین من یه اعتقاداتی داشتم یه ایمانی داشتم. اعتقادات و ایمان منو حسابی شکستن. من ۲۱ سال سکوت کردم. زمانی که در کشورم بودم و در تهران زندگی می کردم و سال ها از موسیقی و خوانندگی دور بودم، خیلی عذاب می کشیدم. خیلی بهم سخت گذشت و حتی زمانی که اومدم امریکا ازم سوءاستفاده های زیادی شد.»

فیلم مصاحبه جنجالی گوگوش و مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی از اعتیاد تا طلاق

من دوستی صمیمانه ای با گیتی پاشایی نداشتم

گوگوش در مصاحبه‌ای با هما سرشار درباره چگونگی آشنایی‌اش با گیتی پاشایی تهرانی و شکل‌گیری رابطه‌اش با مسعود کیمیایی داد. او گفت رابطه صمیمانه‌ای با گیتی پاشایی نداشته و بعد از بازگشت او از آلمان به خانه‌اش دعوت شده و حتی آدرس خانه‌اش را هم بلد نبوده است.

همان شب بعد از این که با گیتی پاشایی گپ زده، مسعود کیمیایی به خانه آمده و خیلی صمیمی‌تر از همیشه با او رفتار کرده است. نیمه‌شب گیتی پاشایی از کیمیایی خواسته تا گوگوش را به خانه‌اش برساند. کیمیایی در راه خانه از او پرسیده که آیا فیلم‌های بعد از انقلابش را دیده است یا نه؟ گوگوش گفت که از فردای آن روز کیمیایی مدام به او سر می‌زده و برایش فیلم می‌برده است. این مسئله مصادف شده با سفر گیتی پاشایی به آلمان. گوگوش گفت که پاشایی موقع خداحافظی به او گفته مواظب مسعود باشد و همدیگر را تنها نگذارند.

در ادامه هم توضیح داد که چند روز بعد از رفتن پاشایی، کیمیایی از او خواسته که همراهش به خانه فریبرز لاچینی برود و آن جا بعد از مدت‌ها موفق شده است پشت میکروفن برود و بخواند. این تجربه آنقدر برایش خوشایند بوده که ارزش کیمیایی را پیش او بیشتر کرده و رابطه‌اش با او صمیمی‌تر شده است.

گوگوش گفت وقتی پاشایی به ایران برگشته حالش بسیار بد بوده و حتی کیمیایی ماشین او را برای اینکه بتواند اکسیژن و سایر وسایل درمانی پاشایی را به خانه ببرد قرض گرفته است. چند روز بعد هم وصیتش را گفته و فوت کرده است. همان روزی هم که از دنیا رفته، کیمیایی دست پولاد را گرفته و به خانه او برده و از آن به بعد با هم زندگی کرده‌اند.

فیلم مصاحبه گوگوش درباره مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی

واکنش پولاد کیمیایی به مصاحبه گوگوش درباره مادرش گیتی پاشایی

پولاد کیمیایی، بازیگر و فرزند مسعود کیمیایی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش نسبت به مصاحبه شب گذشته گوگوش با هما سرشار واکنش داد و چنین نوشت:

«(عکس دوستی مادرم با گوگوش ) مثالی هست که می‌گوید مجرم به صحنه جرم برمی‌گردد. فردا سالگرد فوت مادرم (گیتی پاشایی تهرانی) است. از سر خاکش پیامی خواهم فرستاد. وقت آن رسید تا در صندوق دل باز شود و خیلی ناگفته‌ها گفته شود. می‌گویند دست به مهره بازی است!

پولاد کیمیایی، بازیگر و فرزند مسعود کیمیایی با انتشار ویدئویی بر مزار مادرش چنین نوشته است:

«۱۷ اردیبهشت سالروز مرگ مادرم که از سرطان در گذشت ولی واقعیت این است که کشته شد از شکست روحی ولی زمان این رسیده است که چهره واقعی کسی دیده شود که ستاره است که شما ساختیدش، با آهنگ‌هایش خاطره دارید ولی این دلیل چشم بستن نیست بر واقعیت. همه چیز را خواهم گفت فقط به خاطر مادرم، همین. اگر با من مصاحبه نکنند نشان از دروغ کلیه مجموعه آن‌ها است. بت‌ها را باید شکست!»

او در ویدئویی ۱۱ دقیقه ای در صفحه اینستاگرامش گفت:

«درود به شما هم‌وطنان عزیزم و همه کسانی که این ویدئو را می‌بینند. امروز ۱۷ اردیبهشت است، سالگرد مادرم، گیتی پاشایی تهرانی که ۲۷ سال پیش به خاطر ابتلا به سرطان درگذشت. به نام خداوند که جان و خرد را آفرید و همه چیز به او بازمی‌گردد و همه چیز از این جایی که ایستاده‌ام آغاز می‌شود.

امروز می‌خواهم در مورد یک مادر با شما حرف بزنم. یک مادر ساده، کسی که همه عمرش را برای فرزندش و همسرش گذاشت و در بدترین شرایط از این جهان رفت. بماند که او یک خواننده، یک موزیسین و شخصی معروف بود، امروز می‌خواهم در مورد او به عنوان یک انسان حرف بزنم.

همه‌چیز از این‌جا آغاز و همین‌جا تمام می‌شود و اکنون شاید دوباره آغاز شود. چیزی که من می‌دانم این است که من از کودکی، از ۱۷ سالگی باید می‌آموختم که عزیزترین چیز و کسی را که در این جهان دارم به «او» بسپارم و بیاموزم که ترسی از مرگ نداشته باشم. حقیقت شاید تلخ باشد اما باید گفته شود. دروغ را ما انسان‌ها آفریدیم و این غده سرطانی که در جهان حاکم است به خاطر دروغ‌گویی ماست.

اگر من این فیلم را می‌گیریم فقط به این خاطر است که موضوعاتی باز شد که ناچارم کرد حقایق را بگویم. این من نبودم که خواستم حقایق گفته شود. آن‌ها بودند که خواستند و شاید سرنوشت این‌گونه بود که دقیقا ۱۷ اردیبهشت، همزمان با سالمرگ مادرم حقیقت را بگویم.

زمانی که من ۱۷ سالم بود و همین‌جا ایستاده بودم، چهره خندان مادرم را دیدم که در خاک گذاشتندش. او لبخند می‌زد. او با بدترین دردها از این دنیا رفت. دردی که نمی‌شود گفت. دردی که فقط در یک فیلم سینمایی می‌توان نشانش داد. من این‌جا وسط باران و طبیعت، برای شما فیلم می‌گیریم، بدون موسیقی سوزناک و بدون نورهای زیاد و بدون تلویزیون‌های آن‌چنانی تا شما حقیقت را بدانید. فقط به خاطر این که از حق مادرم دفاع کنم.

او در قید حیات نبود که شما در موردش صحبت کردید و اگر بود، اگر بود، اگر بود، جوابی می‌داد خانم گوگوش که اولا با پسرش چه کردید. خواهم گفت، کمی صبر کنید، تمام اتهاماتی که در طول این سال‌ها به من و پدرم زده شد. اگر پدرم هم گناهکار است باید پاسخگو باشد. هر کسی اگر گناهکار باشد باید در درگاه خدا و عدالت جهانی زانو بزند و حقیقت را بگوید.

این گونه نمی‌شود از حقیقت عبور کرد، کسی را بیاوریم که هماهنگ باشد و یک سری سوال بپرسیم و او از کنارش زد شود. همین؟! یک زن چه‌طور درد کشید، من آن‌جا بودم، من این درد را چشیدم.

چیزی جز حقیقت وجود ندارد. ما برای کسانی دست می‌زنیم و از آن‌ها خاطره داریم، می‌فهمم، من برای طرفداران سرسخت خانم گوگوش این‌ها را خواهم گفت ولی برای یک بار هم که شده، چشم‌تان را باز کنید و منی را که یک قربانی‌ام ببینید. من قربانی‌ام، هیچ‌چیز دست من نبود، اعمال پدر و مادرم و اتفاقاتی که بر من گذشت دست من نبود.

فرزندی بودم که به دنیا آمده بودم و هیچ‌گونه اختیاری دست من نبود و جنگیدم. آدم‌ها تاوان چیزهای دیگری را می‌دهند، برخی تاوانِ اشتباه می‌دهند، برخی گناه‌کارند و برخی بی‌گناهند اما ما فرزندان گناهی نکرده‌ایم، کامبیز که نامش رویش است، کامبیز قربانی، راجع به من و پدرم چیزهایی گفت که من به دل نمی‌گیرم، مهمانش بودم و می‌دانم چگونه آدمی است، بچه بسیار خوبی است، درد کشیده است و تنها و تنها.

من از خانم هما سرشار و تلویزیون «من و تو» می‌خواهم که حق من را برای دفاع از طرف گیتی پاشایی برای باز کردن حقایق محفوظ بدارند و آن چیزی که در طول این ۸ سال بر من گذشت و نامادری‌ای که دیدم و چرا مجبور شدم برگردم و چرا برگشتیم و چراهای را پاسخ دهم. آیا ما از کنسرت‌های گوگوش پول دزدیدیم؟! جواب خواهم داد.

جواب خواهم داد که چه اتفاقی بر ما گذشت. فقط کمی صبر و می‌خواهم که در جایی بی‌طرف و بدون یک کلمه سانسور این اتفاق بیفتد و حقایق گفته شود و خانم هما سرشار موضوع را وسط حرف من منحرف نکند. مردم ببینند. یک ماه فرصت می‌دهم که این اتفاق بیفتد و در غیر این صورت با تلویزیون دیگری گفت‌وگو خواهم کرد و برملا خواهم کرد و پدرم هم باید جوابگوی همه این سوالات باشد. حرف‌های بسیار زشتی علیه او زده شد، خودش خواهد گفت. درود بر شما.»

مصاحبه گوگوش و هما سرشار

واکنش مسعود کیمیایی

حسین لامعی، منتقد سینما مدعی شد با مسعود کیمیایی درباره ی این گفتگو صحبت کرده است.

او در یک استوری اینستاگرامی درباره ی واکنش مسعود کیمیایی به صحبت های گوگوش نوشت: «با مسعود خان کیمیایی حرف زدم… مفصل… پاهایشان را عمل کرده اند و نمی توانند راحت راه بروند… خسته تر از همیشه… مصاحبه ی دیشب گوگوش را هم دیده بود و همین غمگین ترش می کرد… حرف هایی زد که قابل گفتن نیست… فقط تهش گفت عزیرم من وقاحت بلد نیستم؛ بلد نیستم آدم ها را به لجن بکشم؛ بلد نیستم جواب این همه بی معرفتی را بدهم… وگرنه این حال و روزم نبود…»

گیتی پاشایی، خواننده پیش از انقلاب که همسر مسعود کیمیایی بود، در سال ۷۴ در سن ۵۴ سالگی بر اثر سرطان درگذشت. بعد از فوت وی، مسعود کیمیایی در سال ۷۶ با گوگوش ازدواج کرد و آن ها در سال ۸۲ از یکدیگر جدا شدند.

مصاحبه گوگوش و هما سرشار

ماجرای اعتیاد به تریاک

گوگوش در بخش دیگری از صحبت هایش از نقش مسعود کیمیایی در اعتیاد دوباره اش به تریاک نیز گفت. او گفت اولین بار در ایران بعد از جدایی از همسر سومش، همایون مصداقی تریاک را کنار گذاشت. با این حال بعد از آشنایی و ازدواج با مسعود کیمیایی دوباره ناخواسته به سمت تریاک رفت و فقط برای آنکه پای منقل کیمیایی باشد، بار دیگر گرفتار اعتیاد شد.

گوگوش همچنین گفت پس از مهاجرتش به آمریکا، مسعود کیمیایی او را بدون پشتیبان در غربت رها کرد و به همراه پسرش پولاد به ایران بازگشت. او گفت پولاد می خواست به ایران بازگردد به همین دلیل مسعود کیمیایی هم با او رفت. گوگوش البته پولاد را بهانه می دانست. او گفت در نهایت از آمریکا به طور غیابی از وی جدا شد.

این خواننده ی مشهور در بخش هایی از مصاحبه ی خود اتهاماتی را نیز به طور غیر مستقیم به مسعود کیمیایی و پسرش وارد کرد. او گفت بعد از خروج از ایران، چندین کنسرت اجرا کرد که پول های آن هرگز به دستش نرسید و همچنین گفت در تهران تابلوهای هنری ارزشمندی دارد که بارها خواسته آن ها را برایش ارسال کنند اما این اتفاق رخ نداده است.

عکس و فیلم/ ماجرای جنجالی گوگوش و مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی از اعتیاد تا طلاق

ازدواج ها و همسران گوگوش

گوگوش در ازدواج اولش با محمود قربانی (از سال ۱۳۴۶ تا ۱۳۵۱) ازدواج کرد و همسر دوم گوگوش بهروز وثوقی بین سال های ۱۳۵۴ تا سال ۱۳۵۵ بوده است

او برای بار سوم با همایون مصداقی از سال ۱۳۵۶ تا سال ۱۳۶۷ ازدواج کرد و جدا شد و در سال ۱۳۶۷ با مسعود کیمیایی کارگردان سینمای ایران ازدواج و در سال ۸۲ طلاق غیابی گرفت.

1 دیدگاه در “عکس و فیلم/ ماجرای جنجالی گوگوش و مسعود کیمیایی و گیتی پاشایی از اعتیاد تا طلاق

  1. سمیه گفت:

    تاریخارو اشتباه نوشتی .شوهر دومشم ننوشتی

نظرات