اکسکینو

ورود به سایت یارانه دستمزد +نحوه ثبت نام و شرایط دریافت یارانه دستمزد

0

سایت یارانه دستمزد : شرایط دریافت و ثبت نام یارانه دستمزد، متقاضیان و کارفرمایان جهت بهره‌مندی از مزایای این طرح می‌توانند به سامانه یارانه دست مزد https://pyd.mcls.gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت‌نام کنند

سایت یارانه دستمزد؛ شرایط دریافت و ثبت نام یارانه دستمزد

در پاسخ به سوال کاربران درباره شرایط و سایت ثبت نام یارانه دستمزد و یارانه دستمزد چیست و به چه کسانی تعلق میگیرد +راهنمای ثبت نام یارانه دست مزد در سامانه pyd.mcls.gov.ir با جزوئیات خبر و نحوه ثبت نام با میزان و مبلغ یارانه و زمان واریز و همه چیز درباره یارانه دستمزد برای متقاضیان و کارفرمایان را در ادامه بخوانید:

شرایط دریافت یارانه دستمزد

داوطلبان و جویندگان کار جهت بهره‌مندی از این طرح باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آن‌ها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد. شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

وزارت کار، طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه‌های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت‌های شغلی در بازار کار و حمایت از بنگاه‌های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای آن موجب رونق بازار کار و اشتغال در کشور می‌شود.

سایت یارانه دستمزد

متقاضیان و کارفرمایان جهت بهره‌مندی از مزایای این طرح می‌توانند به سامانه https://pyd.mcls.gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت‌نام کنند

آدرس سایت ثبت نام یارانه دستمزد + نحوه ثبت نام و شرایط دریافت یارانه دستمزد

آدرس سایت ثبت نام یارانه دستمزد + نحوه ثبت نام و شرایط دریافت یارانه دستمزد

وزارت کار، طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه‌های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت‌های شغلی در بازار کار و حمایت از بنگاه‌های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای آن موجب رونق بازار کار و اشتغال در کشور می‌شود.

متقاضیان و کارفرمایان جهت بهره‌مندی از مزایای این طرح می‌توانند به سامانه https://pyd.mcls.gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت‌نام کنند.

یارانه دستمزد چیست و به چه کسانی تعلق می گیزد

طرح جدید یارانه دست مزد یکی از تسهیلات و یارانه های جدید است که مخصوص فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال برنامه ریزی شده است. بر اساس این طرح، ۳۰ درصد از حداقل مبلغ دستمزد مصوب شورای عالی کار برای نیروی کار متناسب با سال اجرای طرح است که به صورت یارانه از طرف دولت و به مدت یک سال به کارفرمایانی که نیروی کار شغل اولی را در بنگاه جذب کنند، پرداخت می‌شود.

وزارت کار هدف از این طرح و تدوین و اجرایی کردن آن را موارد زیر اعلام کرده است:

  • تحرک­ بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه ­های خرد، کوچک و متوسط
  • زمینه­ سازی برای اشتغال دانش­ آموختگان مقاطع تحصیلی دیپلم و بالاتر
  • ارتقاء مهارت و کسب تجربه توسط جویندگان کار به ویژه شغل ­اولی­‌ها از طریق تعامل با نیرو‌های متخصص و با تجربه
  • انتقال دانش و فناوری به بنگاه اقتصادی با ورود نیروی جوان
  • افزایش تولید و سرمایه‌ گذاری در بخش ­های تعاونی و خصوصی

میزان و مبلغ

درباره اینکه مبلغ این یارانه چقدر است باید گفت: با توجه به افزایش ۵۷.۴ درصدی حداقل دستمزد ۱۴۰۱، و مبلغ آن برای نیروهای کار جذب شده در سال جاری (۱۴۰۱) رقمی معادل یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان خواهد بود.

تاکنون عملکرد اجرای طرح یارانه دست مزد خوب بوده و با استقبال مواجه شده است، تاکنون حدود ۳۹ هزار نفر ( ۳۸ هزار و ۹۷۷ نفر) از کارجویان و متقاضیان در این طرح ثبت نام کرده‌اند. از این تعداد ۳۳ هزار و ۱۷۵ نفر جوینده کار قرارداد بسته و جذب بنگاه شده‌اند. ۶۸۰۷ کارفرما نیز در این طرح ثبت نام و اقدام به جذب نیروی کار کرده‌اند.

استان خوزستان بیشترین تعداد داوطلب،‌ کارفرما و قرارداد منعقده را در بین استان‌های کشور، به خود اختصاص داده و کمترین میزان استقبال متعلق به استان خراسان شمالی بوده است.

شرایط دریافت

شرایط دریافت برای داوطلبان و جویندگان کار جهت بهره‌مندی از این طرح باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آن‌ها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد. شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

متقاضیان و کارفرمایان واجد شرایط می توانند جهت بهره‌مندی از مزایای این طرح می‌توانند به سامانه https://pyd.mcls.gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت‌ نام کنند تا بتوانند از تسهیلات جدید دولت استفاده کنند

جامعه هدف این طرح، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال هستند.

نتایج گزارش عملکرد طرح یارانه دستمزد نشان می‌دهد که تاکنون ۳۹ هزار نفر از این طرح استقبال و در آن ثبت نام کرده‌اند و استان خوزستان با داشتن بیشترین آمار جذب شدگان و ثبت نام کنندگان در صدر استانهای متقاضی بوده است.

پرداخت با هدف تحرک­ بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه­‌های خرد، کوچک و متوسط و همچنین زمینه­ سازی برای اشتغال دانش­ آموختگان مقاطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقاء مهارت و کسب تجربه توسط جویندگان کار به خصوص گروه شغل ­اولی­‌ها از طریق تعامل با نیروهای متخصـص و با تـجربه، انتـقال یافـته‌­های جـدید دانش و فـناوری به بنگاه اقتصادی با ورود نیروی جوان و ارتقاء سطح تولید و سرمایه‌گذاری در بخش­‌های تعاونی و خصوصی تحت­ عنوان یکی از سیاست­‌های فعال بازار کار تدوین شده ­است.

نظرات