مینا امیری دختر گمشده در جنگل های عباس آباد کیست؟ + ماجرای ناپدید شدن

0

مینا امیری دختر گمشده در جنگل های عباس آباد کیست؟ + ماجرای ناپدید شدن هنگام پیاده‌روی در جنگل یالبندان کلارآباد در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید

مینا امیری دختر گمشده در جنگل های عباس آباد کیست؟ + ماجرای ناپدید شدن

مینا امیری دختر گمشده در جنگل های عباس آباد کیست؟ + ماجرای ناپدید شدن

مینا امیری دختر جوان ۲۵ ساله کلارآبادی روز دوشنبه ۲۲‌ فروردین ۱۴۰۱ به قصا پیاده روی در جنگل یالبندان کلارآباد از منزل خارج شده و تاکنون خبری از او نیست.

بر اساس گزارش ها روز دوشنبه ۲۲‌ فروردین خانواده مینا امیری دختر جوان، مفقودی او را به هلال احمر اعلام کرده‌اند. او می‌گوید: «یک هفته پیش ساعت ۱۰ شب بود که خانواده‌اش با ما تماس گرفته، موضوع ناپدید شدن دخترشان را اعلام و درخواست کمک کردند. به گفته شاهدان عینی، ساعت ۱۸ غروب روز حادثه، دختر ۲۵ ساله از منزل خارج شده و برای پیاده‌روی به جنگل یالبندان کلارآباد رفته که دوربین‌ها نیز فیلم ورود وی به جنگل را ثبت کرده‌اند.

جست و جو برای یافتن ردی از دختر جوان گمشده در جنگل های عباس آباد هنوز به نتیجه نرسیده است.

 

ماجرای ناپدید شدن

روزنامه جام جم نوشت: هنوز خبر مفقودی معین شریفی و سها رضانژاد و سپس پیدا شدن جسد آنها در جنگل کردکوی از یادها نرفته بود که این‌بار خبر ناپدید شدن یک‌ دختر ۲۵ ساله به نام مینا امیری در جنگل‌های یالبندان بخش‌ کلار عباس‌آباد مازندران که یک هفته پیش اتفاق افتاد، در رسانه‌ها و فضای مجازی دست به دست شد.

با وجود جست‌ و جوی تیم های امدادی هلال‌احمر و حتی اهالی روستا، به‌ جز یک دسته‌ کلید که متعلق به دختر جوان است، تاکنون هیچ اثری از او پیدا نشده و جستجوها ادامه دارد و بازار شایعات و قضاوت‌ها در مورد علت مفقود شدن دختر بومی ۲۵ ساله حسابی داغ است

کردگار محمودی‌فر، سرپرست جمعیت هلال‌ احمر عباس‌آباد می‌گوید: روز دوشنبه ۲۲‌ فروردین خانواده دختر جوان مفقودی او را به هلال‌احمر اعلام کرده‌اند. او می‌گوید: «یک هفته پیش ساعت ۱۰ شب بود که خانواده‌اش با ما تماس گرفته، موضوع ناپدید شدن دخترشان را اعلام و درخواست کمک کردند. به گفته شاهدان عینی، ساعت ۱۸ غروب روز حادثه، دختر ۲۵ ساله از منزل خارج شده و برای پیاده‌روی به جنگل یالبندان کلارآباد رفته که دوربین‌ها نیز فیلم ورود وی به جنگل را ثبت کرده‌اند.

در این فیلم، نکته مشکوکی وجود داشت که هنوز برای آن پاسخی پیدا نشده است. این دختر در طول مدتی که تصاویرش در دوربین مداربسته ضبط می‌شد، گاهی به عقب و پشت‌ سر برمی‌گشته و رد شدن خودرویی را نگاه می‌کرده است. این‌ که در آن لحظه و پس از آن چه اتفاقی افتاد، هنوز بر ما پوشیده است.»

او ادامه می‌دهد: «پس از اطلاع خانواده و ساعت ۲۳ همان شب حادثه بود که جست‌وجو را با کمک تیم‌های امدادی هلال‌احمر، دهیاری، بخشداری و حتی مردم محلی‌ آغاز کردیم. حتی سگ‌های زنده‌یاب را هم به خدمت فراخواندیم، اما تاکنون هیچ اثری از او پیدا نشده است. البته به خدمت گرفتن سگ‌های زنده‌یاب، شرایط و زمان خود را می‌خواهد.

هلال‌احمر از این نوع سگ‌ها در زمانی که افراد زیر آوار گرفتار شده باشند، استفاده می‌کند. اما به جهت این‌ که خانواده این دختر نگران و ناراحت بودند، ما به نظرات آنها احترام گذاشته و استفاده از سگ‌های زنده‌یاب را در برنامه تجسس تیم‌های امدادی قرار دادیم. در حالی‌که سگ موردنظر آنها سگ تجسس است که تا کیلومترها می‌تواند تجسس را ادامه دهد و پس از پیدا کردن سوژه موردنظر، صاحب خود را به محل آن ببرد اما سگ‌های زنده‌یاب، ۱۰ تا ۴۰ متر توانایی جست‌وجو دارند.»

در طول جست‌وجوها، کل منطقه یالبندان از جمله منطقه ۱۰۰ هکتاری بررسی و تیم‌های امدادی نیز تمام جنگل، دامنه، دره، چاه‌ها و حتی طول رودخانه‌ها را تجسس‌کردند، اما براساس آخرین خبرها تاکنون هیچ سرنخی از دختر مفقودشده، پیدا نشده و جست‌و‌جو و بررسی برای یافتن فرد گمشده با استفاده از روش‌های پلیسی، پیگیری و دنبال خواهد شد.»

نظرات