زمان دقیق واریز یارانه ماه رمضان ۱۴۰۱ +مبلغ بسته معیشتی ماه رمضان ۱۴۰۱

0

زمان و مبلغ یارانه ماه رمضان ۱۴۰۱ و بسته معیشتی ماه رمضان ۱۴۰۱ کی واریز میشود؟ و همه چیز درباره یارانه هایی در ماه رمضان ۱۴۰۱ واریز به حساب سرپرستان خانوار می‌شود را بخوانید

زمان دقیق واریز یارانه ماه رمضان 1401 مشخص شد + مبلغ بسته معیشتی ماه رمضان ۱۴۰۱

زمان دقیق واریز یارانه ماه رمضان ۱۴۰۱ +مبلغ بسته معیشتی ماه رمضان ۱۴۰۱

به مناسبت ماه رمضان ۱۴۰۱ دولت خبر از واریز یارانه ویژه ماه رمضان به حساب سرپرستان خانوار داد و قرار است بسته معیشتی ماه رمضان ۱۴۰۱ در دو نوبت فروردین و اردیبهشت ماه برای دهک های تعیین شده واریز شود.

به مناسبت آغاز ماه رمضان که تا میانه اردیبهشت ماه ادامه دارد. علاوه بر یارانه‌هایی که به دلیل همزمانی با این ماه واریز می‌شود احتمال واریز یارانه مختص ماه رمضان نیز وجود دارد.

تا پایان ماه رمضان دو یارانه طبق روال ماه‌های قبل واریز می‌شود. اولین واریزی یارانه نقدی فروردین ماه است.

صد و سی‌ و چهارمین مرحله یارانه نقدی مربوط به اسفند ماه جاری به‌ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت می‌شود. این یارانه در ساعت ۲۴ روز ۲۰ فروردین ماه پرداخت می‌شود.

دومین واریزی نیز به اولین یارانه اردیبشهت ماه مربوط می‌شود. خانوارها یارانه معیشتی نقدی در روز دهم اردیبهشت ماه دریافت می‌کنند.

همانند دوره‌های پیشین، واریز یارانه معیشتی به حساب خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

علاوه بر این دو یارانه، احتمال واریز یارانه مخصوص ماه رمضان نیز وجود دارد. دولت در سال گذشته از چند دهک از یارانه‌بگیران به صورت مالی حمایت کرد.

در چند ماه گذشته نیز به مناسبت‌های ۲۲ بهمن ماه و عید نوروز به چند دهک اول یارانه نقدی پرداخت کرد. یارانه ۲۲ بهمن ماه مبلغ ۱۰۰ هزار تومان بود که به حدود ۳۲ میلیون نفر رسید.

یارانه عید نوروز نیز مبلغ ۱۵۰ هزار تومان بود که به حساب سرپرستان بیش از ۱۲ میلیون خانوار پرداخت شد. این افراد کسانی بودند که سهام عدالت نداشتند و سودی نگرفتند.

در سال گذشته نیز بسته حمایت معیشتی ویژه ماه رمضان به حساب ۶۰ میلیون نفر از افراد واجد شرایط واریز ‌شد. احتمالا این یارانه در عید فطر واریز شود./ تجارت نیوز

نظرات