ماجرای کامل بازداشت علیرضا قربانی خواننده تا اخراج از آمریکا + علت بازجویی و دیپورت

0

ماجرای کامل بازداشت علیرضا قربانی خواننده تا اخراج از آمریکا + علت بازجوایی و دیپورت

ماجرای کامل بازداشت علیرضا قربانی خواننده ایرانی تا بازجویی در فرودگاه تورنتو و دیپورت از آمریکا + علت دقیق بازداشت علیرضا قربانی خواننده سنتی توسط ماموران در فرودگاهی در تورنتو در روز جمعه ۱۴۰۱ و جزئیات کامل را در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید

ماجرای کامل بازداشت علیرضا قربانی خواننده تا اخراج از آمریکا + علت دیپورت و بازجویی

علت دقیق بازداشت علیرضا قربانی در فرودگاه تورنتو تا دیپورت از آمریکا

از ساعاتی پیش خبر بازداشت علیرضا قربانی خواننده ایرانی در فرودگاه تورنتو توسط ماموران و ماموران مرزبانی آمریکا در شبکه ای اجتماعی در حال انتشار است که پس از بازداشت تحت بازجوایی چند ساعته قرار گرفته و از دیگر اجازه ورود به آمریکا را ندارد. لازم به ذکر است که این خواننده دو تابعیتی است و تابعت امریکا را دارد و حالا از این کشور دیپورت شده و دیگر حق ندارد به آمریکا سفر کند.

اخیرا لس آنجلس تایمز در توضیح حواشی بازداشت و بازجویی علیرضا قربانی نوشته: جشن نوروز در مرکز هنر‌های سگرستروم کاستا مسا، شنبه با حضور برخی از مشهورترین خوانندگان ایرانی همراه بود، اما یک ستاره به‌طور محسوسی غایب بود.

این رسانه در ادامه نوشت: برگزارکنندگان این برنامه گزارش دادند که علیرضا قربانی، خواننده مشهور ایرانی، دو تابعیتی ایران و کانادا، پس از بازداشت توسط ماموران در فرودگاهی در تورنتو در روز جمعه، موفق به ورود به ایالات متحده نشد.

علیرضا اردکانی، مدیر اجرایی بنیاد غیرانتفاعی فرهنگ در منطقه لس آنجلس، گفت: قربانی سوار هواپیما شد، روی صندلی خود نشست، اما تعدادی از [افسران اداره مهاجرت آمریکا] وارد هواپیما شدند و او را بیرون آوردند.

اردکانی گفت: نزدیک به چهار ساعت از او بازجویی کردند و در نهایت به او گفتند که روادیدش لغو می‌شود و دیگر نمی‌تواند به آمریکا سفر کند. وی افزود: من فقط یک پیامک دریافت کردم که او اجازه ندارد بیاید – فکر کردم این یک شوخی است. ”

علت دقیق بازداشت علیرضا قربانی در فرودگاه تورنتو تا دیپورت از آمریکا

جزئیات جدید

اردکانی بعداً متوجه شد که بازداشت موقت قربانی و محرومیت از سفر احتمالاً به خاطر خدمت سربازی او که ۴۹ ساله است، در دهه‌های قبل در سپاه بوده است.

سپاه در سال ۲۰۱۹ توسط دولت ترامپ در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی قرار گرفت.

مسیح فولادی، معاون بخش لس آنجلس شورای روابط اسلامی-آمریکایی، گفت: این اقدام ترامپ از آن زمان برای اتباع ایرانی که مایل به سفر یا مهاجرت به ایالات متحده هستند، دردسر‌های متعددی را برای سفر و مهاجرت ایجاد کرده است.

از آن‌ جایی که ایران برای شهروندان مرد ۱۸ساله و بالاتر که تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اند تا دو سال خدمت سربازی داوطلبانه یا اجباری قرار داده است؛ بسیاری از شهروندان برای انجام خدمت سربازی ـ از جمله در سپاه پاسداران ـ فراخوانده می‌شوند. انجام این دو سال خدمت سربازی در سپاه پاسداران آنها را مشمول محدودیت‌های سفر به ایالات متحده می‌کند.

مسیح فولادی، معاون بخش لس‌آنجلس شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، گفت: این اقدام ترامپ از آن زمان برای اتباع ایرانی که مایل به سفر یا مهاجرت به ایالات متحده هستند، دردسر‌های متعددی را ایجاد کرده است،
در حالی که برخی از سفر به ایالات متحده منع می‌شوند، برخی دیگر ممکن است با مشکلاتی در دریافت گرین کارت مواجه شوند، حتی زمانی که بستگان، همسران و فرزندانی دارند که از قبل در آمریکا زندگی می‌کنند.

فولادی که در ایران متولد شده است، می‌گوید: «خیلی‌ها ممکن است ۲۰، ۲۵ یا ۳۰ سال پیش خدمت کرده باشند، و بسیاری از آنها ممکن است در لباس روحانی خدمت کرده باشند و هیچ ربطی به رزم و نظامی‌گری هم نداشته باشند و اکنون آنها برای وضعیت اقامت با موانعی روبه‌رو هستند.

من فکر می‌کنم هدف این اقدام (ترامپ) برای به حاشیه راندن دولت ایران بود، اما حقیقت این است که آمریکایی‌های ایرانی‌تبار را که در اینجا هستند تحت تأثیر قرار داده است.»

علیرضا قربانی زادهٔ ۱۵ بهمن ۱۳۵۱ خوانندهٔ موسیقی ایرانی است. او از سال ۱۳۷۸ به‌عنوان خواننده ارکستر ملی ایران به‌رهبری فرهاد فخرالدینی برنامه‌هایی متعدد در داخل و خارج از ایران اجرا کرده‌ است.

 

نظرات