بیوگرافی حمید خوشخوان داور پیشکسوت فوتبال + عکس و علت درگذشت و سوابق

1

بیوگرافی حمید خوشخوان داور پیشکسوت فوتبال + عکس و علت درگذشت و سوابق

حمید خوشخوان داور فوتبال، یکی از بزرگان تاریخ داوری فوتبال کشورمان و داور دو دربی فوتبال ایران درگذشت. در ادامه بیوگرافی حمید خوشخوان داور فوتبال و همسر و فرزندانش و سوابق شغلی از شروع فوتبال تا داور دربی و ماجرای درگذشت و علت فوتش را با عکس از مجله حرف تازه مشاهده نمایید

بیوگرافی حمید خوشخوان داور پیشکسوت فوتبال + عکس و علت درگذشت و سوابق

علت درگذشت حمید خوشخوان داور فوتبال + بیوگرافی حمید خوشخوان

حمید خوشخوان داور قدیمی فوتبال، (زاده ۱۳۱۸ در تهران – درگذشت ۹ فررودین ۱۴۰۱) داور پیشکسوت و باسابقه فوتبال اهل ایران متولد سال ۱۳۱۸ در تهران بود که در ۹ فروردین ۱۴۰۱ در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

استاد خوشخوان یکی از بزرگان تاریخ داوری فوتبال ایران و یکی از معلمین زحمت کش و بازنشسته کشور بود که به عنوان ناظر و مدرس داوری در سطح کشور نیز فعالیت می کرد.

علت درگذشت حمید خوشخوان داور فوتبال + بیوگرافی حمید خوشخوان

ایشان برادر محمود خوشخوان رییس سابق کمیته داوران و کمک داور داربی معروف شش تایی است.

زنده یاد مرحوم محمود خوشخوان در سال ۹۷ درگذشت. او یکی از پیشکسوتان عرصه داوری بود که در اواخر عمرش با بیماری‌های مختلفی از جمله آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کرد و سرانجام امروز به دلیل شدت یافتن عفونت ریوی درگذشت.

محمود خوشخوان برادر حمیدخوشخوان

محمود خواشخوان برادر حمید خوشخوان

 

سال های فعالیت

مرحوم خوشخوان فوتبال را از اوایل جوانی آغاز کرد و سپس وارد عرصه داوری شد. او سابقه قضاوت در دو دربی را در کارنامه خود دارد که اولین آن در سال ۶۲ بود. استقلال در آن مسابقه که پرتماشاگرترین دربی تهران بوده است با تک گل پرویز مظلومی پیروز شد.

او برای بار دوم در سال ۶۸ دربی تهران را قضاوت کرد و مسن‌ترین داور دیدار استقلال – پرسپولیس شد. در آن بازی نیز پرسپولیس با تک گل رضا عابدیان از سد استقلال گذشت.

وی همچنین داوری دو تیم پرسپولیس و تیم فوتبال ارتش سوریه را در نیمه نهایی جام وحدت در سال ۱۳۶۰ سوت زد. در آن زمان علی پروین کاپیتان تیم پرسپولیس بود که عکسی از محمدصالحی ،حمیدخوشخوان و هادی دزفولی داوران مسابقه نیز در عکس دیده میشوند

درگذشت حمید خوشخوان

پرسپولیس در بازی فینال با برتری در برابر تیم ارتش الجزایر قهرمان جام وحدت شد

جام وحدت اولین جامی بود که پرسپولیس بعد از انقلاب فتح کرد

علت فوت و علت درگذشت حمید خوشخوان

مرحوم خوشخوان مدرس و داور فوتبال، در ۹ فروردین ۱۴۰۱ در سن ۸۳ سالگی درگذشت. مراسم تشییع و خاکسپاری و جزئیات دفن متعاقبا اعلام میشود.

مرحوم درباره داوری خود در مصاحبه اش درباره آن زمانی که داوری می‌کردید، خیلی‌ها می‌گفتند که شما طرفدار پرسپولیس بوده‌اید! این حرف را تایید می‌کنید؟

گفته: به خدا قسم من هیچ وقت روی هیچ تیمی تعصب نداشتم چون مسئولیت داشتم و طرفداری از تیمی نمی‌کردم. داوری که در سطح بالا قضاوت می‌کند نباید طرفدار هیچ تیمی باشد. شاید داوران سطوح پایین‌تر هوادار تیمی باشند اما در سطوح بالا امکان ندارد. اگر یادتان باشد در گذشته استقلال در شیرودی بازی می‌کرد و پرسپولیس در آزادی. در آن زمان داورانی که طرفدار هر کدام از این تیم‌ها بودند برای دیدن بازی‌هایشان به ورزشگاه می‌رفتند ولی حالا دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد.

1 دیدگاه در “بیوگرافی حمید خوشخوان داور پیشکسوت فوتبال + عکس و علت درگذشت و سوابق

  1. رضا گفت:

    ایشان حدود سالهای ۵۲ در دبیرستان محمد رضا شاه در کوی ۱۳ آبان معلم ورزش ما بودند .خاطرات زیادی از روزهایی که تصمیم می گرفتند با بچه ها در حیاط مدرسه فوتبال بازی کنند داریم.امیدوارم روحشان شاد باشد

نظرات