تفریحات

بیوگرافی آلما مایکیال همسر هوشنگ ابتهاج + عکس ها و علت درگذشت همسر هوشنگ ابتهاج

3

بیوگرافی و علت درگذشت آلما مایکیال همسر هوشنگ ابتهاج شاعر + عکس ها و علت درگذشت آلما مایکیال همسر هوشنگ ابتهاج همراه با سوابق و فرزندان و ماجرای درگذشت و فوت آلما مایکیال در ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ و مراسم خاکسپاری همسر هوشنگ ابتهاج (هــ.ا.سایه) و زندگینامه شخصی و هنری آلما مایکیال همسر هوشنگ ابتهاج را را از مجله حرف تازه دانلود کنید

بیوگرافی آلما مایکیال همسر هوشنگ ابتهاج شاعر + عکس ها و علت درگذشت همسر هوشنگ ابتهاج

بیوگرافی آلما مایکیال

آلما مایکیال شاعر ارمنی تبار، متولد ۲۲ فروردین ۱۳۱۱ در رشت ، همسر هوشتگ ابتهاج بود که در ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ متاسفانه دارفانی را وداع گفت. مراسم تشییع و خاکسپاری همسر استاد هوشنگ ابتهاج متعاقبا اعلام میشود.

بیوگرافی آلما مایکیال

سوابق و سال های زندگی

آلما مایکیال در ۲۲ فروردین ۱۳۱۱ در بندر انزلی زاده شد و در رشت و اصفهان و تهران بزرگ شد و تحصیل کرد. پدرش، آرام، از ارمنیان رشت و مادرش، واروارا پتروونا روس بود. او جز برادری ناتنی، یک خواهر بزرگ‌تر با نام ایرما (زاده ۱۳۰۷) داشت.

آرام مایکیال، حسابدار شرکت کام‌ساکس، پیمانکار طرح احداث خط راه‌آهن سراسری بود و ناگزیر به سفرهای گوناگون می‌رفت. واروارا برای همراهی با همسرش، دو دخترشان را چند سالی به مدرسه شبانه‌روزی کاتولیک‌های اصفهان سپرد…

عکس جوانی آلما همسر هوشنگ ابتهاج

پس از چند سال خانواده مایکیال به تهران آمد و آلما توانست از دبیرستان نوربخش مدرک دیپلم بگیرد. سایه هنگام تحصیل در دبیرستان تمدن، آلما را در ۱۴ سالگی به‌عنوان دوستِ یکی از همشاگردی‌هایش دیده بود اما از سال ۱۳۳۲ با او آشنایی نزدیک یافت و سرانجام پس از پنج سال، با وی پیمان زناشویی بست.»

زندگینامه آلما مایکیال همسر هوشنگ ابتهاج

همسر هوشنگ ابتهاج کیست

یلدا ابتهاج، دختر هوشنگ ابتهاج و زنده‌یاد الما مایکیال، با انتشار عکسی از مادرش در صفحه اینستاگرامِ خود نوشت: «مادرم برای بهارِ در راه صبر نکرد و رفت…»

عکس جوانی آلما همسر هونشگ ابتهاج

همسر هوشنگ ابتهاج کیست

ماجرای ازدواج و آشنایی

بانو آلما مایکیال در سال ۱۳۳۷ با استاد ابتهاج شاعر ایرانی که با تخلص سایه اشعارش را منتشر میکند ازدواج کرد و
حاصل ازدواج هوشنگ ابتهاج و آلما مایکیال چهار فرزند به نام‌های یلدا «۱۳۳۸»، کیوان «۱۳۳۹»، آسیا «۱۳۴۰»، و کاوه «۱۳۴۱» است.

درگذشت همسر هوشنگ ابتهاج

هوشنگ ابتهاج درباره نحوه آشنایی و ازدواجش با آلما گفته: می‌دونید من چطوری زن گرفتم؟ روز نهم مهر ۱۳۳۷ در میدان فوزیه، اون خیابونی که سمت جنوب میره، تو بالاخونه یه محضر قراضه‌ای که وقتی داشتیم از پله‌ها بالا می‌رفتیم می‌ترسیدم که پله‌ها خراب بشه. ۲۷۰ تومن خرج عروسی ما شد؛ یعنی من پولو به محضریه دادم و بعد شوهر خواهرم که به عنوان شاهد همراه ما بود، دید که خیلی خشک ‌و خالی شده، رفت یه جعبه شیرینی خرید و به محضری‌ها داد. بعد من دست آلما رو گرفتم و رفتیم خونه

علت فوت و علت درگذشت آلما میکلیا همسر هوشنگ ابتهاج

علت فوت و علت درگذشت آلما مایکیال همسر هوشنگ ابتهاج

خبر فوت و درگذشت بانو آلما مایکیال شاعر ارمنی تبار و همسر هوشنگ ابتهاج توسط دخترشان یلدا رسانه ای شد که در ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ درگذشت

امیر هوشنگ ابتهاج (زادهٔ ۶ اسفند ۱۳۰۶-رشت) متخلص به ه. ا. سایه شاعر و پژوهشگر ایرانی است. وی نخستین اثر خود به نام «نخستین نغمه‌ها» را در سال ۱۳۲۵ منتشر کرد. از آثار دیگر او می‌توان به تصنیف سپیده (ایران ای سرای امید) اشاره کرد. او همچنین سابقه کار در رادیو در برنامه گل‌ها و پایه‌گذاری برنامه موسیقایی گلچین هفته را دارد.

3 دیدگاه در “بیوگرافی آلما مایکیال همسر هوشنگ ابتهاج + عکس ها و علت درگذشت همسر هوشنگ ابتهاج

 1. M گفت:
  3
  1

  اه از آن رفتگان بی برگشت

 2. رضا گفت:

  خداوندابه لطف ومرحمت خودت ایشان رابیامرز

 3. نرگس گفت:
  2
  3

  یکی از عکسها مربوط به شادروان پوری سلطانی است که به اشتباه به عنوان عکس همسر سایه از آن استفاده شده

نظرات