بیوگرافی یعقوب هوشیار شهردار تبریز و همسرش + عکس ها و سوابق شغلی

0

بیوگرافی یعقوب هوشیار شهردار تبریز و همسرش + عکس ها و سوابق شغلی

بیوگرافی یعقوب هوشیار شهردار تبریز کیست + عکس ها و پیج اینسناگرام یعقوب هوشیار شهردار جدید تبریز با سوابق شغلی و ماجرای انتخاب به عنوان شهردار تبریز در ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ همراه با زندگی شخصی یعقوب هوشیار و سوابق مدیریتی و اجرایی با عکس در زندگینامه او بخوانید

بیوگرافی یعقوب هوشیار شهردار تبریز و همسرش + عکس ها و سوابق شغلی

بیوگرافی یعقوب هوشیار

یعقوب هوشیار, متولد ۱ شهریور سال ۱۳۵۶ است. او شهردار منطقه ۵ و ۱۰ تبریز و شهردار منطقه ۱۸ تهران بود که در اسفند ۱۴۰۰ به عنوان شهردار کلان شهر تبریز انتخاب شد. هوشیار مدرک دکترای عمران خویش را از دانشگاه تبریز اخذ کرده و کارمند رسمی شهرداری است.

روزمه و سوابق شغلی

در سوابق هوشیار می توان به شهرداری مناطق ۱۰ و ۵ تبریز، شهردار منطقه ۱۸ تهران و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور نیز اشاره کرد. او همچنین عضو هیئت‌ مدیره سازمان نظام مهندسی استان ، کارشناس رسمی دادگستری ، رئیس کمیسیون ژئوتکنیک آذربایجان‌شرقی، عضو هیات مدیره هیات موتورسواری و اتومبیل سواری استان،  عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب کشور و … در سابقه و رزومه کاری خود دارد.

بیوگرافی یعقوب هوشیار

هوشیار در سال ۱۳۸۸ و در دوره‌ای که علیرضا نوین شهردار تبریز بود وارد مجموعه شهرداری شد و در ابتدای کار، مدیریت شهرداری منطقه ۱۰ را عهده دار شد.

او از آشنایان سببی و نزدیک یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که می تواند یکی از نقاط قوت او برای مدیریت کلان شهرداری تبریز باشد تا به واسطه همین نزدیکی از برخی امتیازات نفوذ در حلقه قدرت های کلان سیاسی کشور به نفع شهر تبریز بهره برد.

اسفندماه ۱۳۹۰ هوشیار از سوی علیرضا نوین در شهرداری منطقه ۱۰ تودیع و به عنوان شهردار منطقه ۵ منصوب شد.

در سال ۱۳۹۲ در بین گزینه‌های شهرداری تبریز قرار گرفت اما بعدها انصراف داد و در سمت شهرداری منطقه ۵ تبریز ابقا شد و مجری بسیاری از طرح‌های شهری گردید. آمارها نشان می دهد که او به عنوان یک مدیر جوان در طول ۹ سال حضورش در دو منطقه ۱۰ و ۵ بیش از ۱۴۰ طرح و پروژه شهری را به اجرا درآورده است.

بیوگرافی یعقوب هوشیار شهردار تبریز و همسرش کیست

فعالیت های دیگر

هوشیار علاوه بر سمت مدیریتی و اشتغال در شهرداری، در زمینه روزنامه نگاری نیز فعالیت دارد و یادداشت هایی در نقد برخی مسایل جامعه قلمی می کند. موضوعاتی مثل: قانون رسیدگی به اموال مسئولین، اتاق بازرگانی ایران، زلزله و مقررات ملی ساختمان، ساختار سد گردیان، ضرورت و اهمیت شوراهای شهر و مقالات دیگری که معمولا در رسانه های محلی و در رسانه ای که برادرش مدیریت آن را عهده دار است منتشر می شود.

یعقوب هوشیار شهردار جدید تبریز کیست

یعقوب هوشیار شهردار جدید تبریز کیست

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰، یعقوب هوشیار ، با هفت رای موافق به عنوان پنجاه و هشتمین شهردار تبریز انتخاب شد.
سعید شریف زاده، مدیرعامل سابق سازمان آتش نشانی تهران گزینه جدید اعضای شورای شهر برای تصدی شهرداری تبریز، شش رای آورد.

سوابق شغلی یعقوب هوشیار

سوابق مدیریتی و اجرایی

• عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی استان
• کارشناس رسمی دادگستری
• رئیس کمیسیون ژئوتکنیک آذربایجان‌شرقی
• عضو هیات مدیره هیات موتورسواری و اتومبیل سواری استان
• عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب کشور (شهریورماه ۱۳۹۶ )
• عضو کارگروه عمران ستاد بازسازی عتبات عالیات
• مدیر عامل موسسه سردار قاسم سلیمانی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور

نظرات