تفریحات

بیوگرافی و سوابق سردار سعید شریف زاده از سپاه تا شهردار تبریز + عکس و زندگینامه

0

سردار سعید شریف زاده کیست / بیوگرافی سردار سعید شریف زاده شهردار تبریز و همسر و فرزندانش + عکس و سوابق

سردار سعید شریف زاده کیست / بیوگرافی و سوابق سردار سعید شریف زاده از سپاه تا شهردار تبریز + عکس ها و سوابق شغلی و سیاسی و نظامی مهندس سعید شریف زاده از دفاع مقدس تا آتش نشانی و شهردار تبریز همراه با زندگی شخصی سردار سعید شریف زاده و سال های فعالیت نظامی و ورزشی و مدیریتی او را در ادامه از این بخش از مجله حرف تازه میخوانید

بیوگرافی و سوابق سردار سعید شریف زاده از سپاه تا شهردار تبریز + عکس و زندگینامه

بیوگرافی سردار سعید شریف زاده

سردار سعید شریف زاده, متولد سال ۱۳۴۲ در تبریز, سیاستمدار و از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که سابق مدیر عاملی سازمان آتش نشانی تهران و معاونت توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در کارنامه خود دارد. او که دارای تحصیلات کارشناسی ارشد در رشته حقوق است، در اسفند ۱۴۰۰ به سمت شهردار تبریز منصوب شد.

ایشان جانباز دفاع مقدس و برادر شهید شریف زاده و از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است. آخرین مسئولیت او نیز مدیرعاملی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در دوره‌ی مدیریت قالیباف بود.

زندگی شخصی سردار سعید شریف زاده

سوابق شغلی و مدیریتی

مهندس شریف زاده در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت کرده و از جانبازان و فرماندهان دوران دفاع مقدس است. سردار شریف زاده دارای دان ۶ کاراته و عضو هیات رئیسه فدراسیون کاراته، رییس هیات اسکی نیروهای مسلح ایران و رییس هیأت مدیره موسسه فرهنگی ورزشی و رفاهی پیام، پیش از این معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.

از جمله سوابق مدیریتی وی می توان به فرمانده قرارگاه پشتیبانی نیروی زمینی سپاه، رئیس مرکز عملیات پرسنلی نیروی زمینی سپاه، معاون هماهنگ کننده فرماندهی لجستیک نیروی زمینی سپاه، فرماندهی آماد و پشتیبانی سپاه، معاون وزیر صنایع و معادن (توسعه مدیریت) ، دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت صنایع و معادن، رئیس کمیته انتصابات وزارت صنعت، رئیس هیئت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمان در وزارت صنعت، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ( توسعه مدیریت)، رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی و و رزشی و رفاهی پیام، دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری شهرداری تهران، معاون آماد و اعزام ستاد مرکزی بازسازی عتبات عالیات و رئیس کارگروه صنعت، معدن و تجارت دفتر ویژه بازرسی مقام معظم رهبری اشاره کرد.

سوابق سردار سعید شریف زاده

او همچنین عضو هیات مدیره مرکز تحقیقاتی صنعت، عضو شورای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مشاور و مدیر عامل پلی کلینیک صنعت و معدن ، عضو شورای سیاست گذاری جشنواره نوآوری و فناوری دانشگاه تهران، عضو اتاق بازرگانی، صنایع و معدن تهران و ایران ، عضو انجمن مدیریت استراتژِک ایران و عضو انجمن فولاد ایران نیز است.

سوابق فعالیت های ورزشی

سردار شریف زاده علاوه بر موفقیت در عرصه اتی نظامی و مدیریتی، در زمینه ورزشی نیز کارنامه درخشان دارد و به طور حرفه ای ورزش کاراته را دنبال کرده و هم کانون دارای دان ۶ کاراته می باشد. از جمله سوابق فرهنگی و ورزشی سردار سعید شریف زاده می توان به عضو هیئت رئیسه فدراسیون کارانه و اسکی جمهوری اسلامی ایران، رئیس هیئت اسکی نیروهای مسلح، مربی ملی اسکی و کارانه دارای دان ۷ کاراته سبک شیتوریوو مدیر اجرایی هیئت شهدای عاشورای رزمندگان آذربایجانی مقیم مرکز و مدیر مسئول نشریه پیک دانشجو اشاره کرد

عکس های سردار سعید شریف زاده

سردار سعید شریف زاده شهردار تبریز کیست

در اسفند ۱۴۰۰، سردار شریف زاده به عنوان گزینه تصدی‌گری سمت شهرداری تبریز انتخاب شد.

در جلسه‌ شورای شهر تبریز روز یکشنبه، ۱۵ اسفندماه، با حضور رئیس و اعضای شورای شهر تبریز و سرپرست شهرداری در عمارت ساعت تبریز برگزاری شد.

به دنبال انصراف یعقوب هوشیار از کاندیداتوری شهرداری تبریز، مظفر سلیمانی نیز در شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر انصراف خود را در قالب نامه‌ای اعلام کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز به دنبال انصراف مظفر سلیمانی از کاندیداتوری شهرداری تبریز مطرح کرد: تنها گزینه باقی‌مانده برای تصدی پست شهرداری تبریز، شریف‌زاده است، بهتر است برای فردا یا پس فردا جلسه‌ای به منظور ارائه برنامه‌های گزینه جدید اعلام کنیم، تا بلکه اعضای شورا به اجماع برسند.

سردار سعید شریف زاده شهردار تبریز کیست

سوابق نظامی سردار سعید شریف زاده

از جمله سوابق مدیریتی وی می توان به :

 • فرمانده قرارگاه پشتیبانی نیروی زمینی سپاه،
 • رئیس مرکز عملیات پرسنلی نیروی زمینی سپاه،
 • معاون هماهنگ کننده فرماندهی لجستیک نیروی زمینی سپاه،
 • فرماندهی آماد و پشتیبانی سپاه،

سوابق اجرایی و مدیریتی

 • معاون وزیر صنایع و معادن (توسعه مدیریت) ،
 • دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت صنایع و معادن،
 • رئیس کمیته انتصابات وزارت صنعت،
 • رئیس هیئت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمان در وزارت صنعت،
 • معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ( توسعه مدیریت)،
 • رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی و و رزشی و رفاهی پیام،
 • دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ،
 • مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران،
 • رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری شهرداری تهران،
 • معاون آماد و اعزام ستاد مرکزی بازسازی عتبات عالیات و رئیس کارگروه صنعت،
 • معدن و تجارت دفتر ویژه بازرسی مقام معظم رهبری اشاره کرد.

نظرات