arongroups

کاربردهای کود ان پی کا برای گیاهان آپارتمانی چیست؟

0

استفاده از کود NPK برای گیاهان آپارتمانی چه مزیت‌هایی به دنبال دارد و چه ترکیباتی در این کشور وجود دارد که باعث شده تا به این میزان از محبوبیت برسد؟ در این مقاله با یکی از کارشناسان فروشگاه اینترنتی اطلسی ها همراه هستیم تا شرایط و ملیت‌های استفاده از کود ان پی کا را برای گیاهان آپارتمانی با شما در میان بگذاریم. فروشگاه اطلسی‌ها به عنوان کامل‌ترین فروشگاه بذر سبزیجات و بذر صیفی جات کمیاب در حال حاضر یکی از معتبرترین و بهترین منابع آموزشی برای کاربران علاقه‌مند به صنعت کشاورزی و رشد و پرورش گل‌ها و گیاهان است. متخصصین حرفه‌ای این مجموعه اقدام به ارائه لات آموزشی کاربردی و عالی برای شما عزیزان در زمینه شرایط نگهداری از گیاهان آپارتمانی نیز نموده‌اند که استفاده از این آموزش‌ها می‌تواند بهترین شرایط را برای نگهداری از این گیاهان به دنبال داشته باشد.

کود ان پی کا

با توجه به رایج‌تر شدن استفاده از ان پی کا برای گیاهان آپارتمانی تصمیم گرفتیم تا نکات مهم مربوط به چنین استفاده‌ای را با کمک یکی از متخصصین مجموعه با شما در میان بگذاریم.

کود NPK چیست؟

برای شروع بایستیم یک تعریف مختصر و مفید از خود کود NPK برای شما داشته باشیم. برای اینکه مزیت‌ها و کاربردهای انواع کود ان پی کا برای گیاهان آپارتمانی را بهتر درک کنید، ابتدا لازم است تا ترکیبات این کود را به شما معرفی کنیم. به صورت کلی تمام مواد غذایی مورد نیاز برای گیاهان آپارتمانی که از خاک تأمین می‌شود، به دو دسته مواد مغذی ماکرو و مواد مغذی میکرو تقسیم می‌شوند. وجود مواد مغذی ماکرو اهمیت بسیار بیشتری داشته و حتماً باید برای پرورش و رشد هرچه بهتر گیاهان آپارتمانی این دسته از مواد غذایی در خاک آنها موجود باشد. ازجمله مواد غذایی ماکرو می‌توان به نیتروژن، فسفر، پتاسیم و منیزیم اشاره کرد.

دسته دوم یعنی مواد غذایی میکرو اهمیت کمتری دارند، اما با این حال وجود آنها می‌تواند به مراتب شرایط رشد بهتری را برای گیاهان آپارتمانی به دنبال داشته باشد. این دسته از مواد مغذی شامل موادی مانند آهن، روی، منگنز، سیلیسیم و مواردی از این دست هستند.

البته شاید از خود بپرسید که عنوان کردن این مطالب چه ربطی به تعریف کود ان پی کا دارد.   در صنعت کشاورزی به انواع کودهایی که تمام مواد غذایی ماکرو و میکرو را در خود داشته باشند، به اصطلاح کود کامل اطلاق می‌شود. کود NPK نیز یک نوع کود کامل محسوب می‌شود که تمام مواد غذایی ذکر شده در بالا را در ترکیبات خود دارا است. در واقع شما می‌توانید با استفاده از انواع مختلف ان پی کا گیاهان خود را از دسترسی به تمام مواد مغذی بی‌نیاز کرده و همچنین دیگر حتی نیاز به تهیه و خرید سایر انواع کودها نیز نداشته باشید. البته استفاده به موقع و صحیح از این کوه نیز اهمیت بسیار زیادی در تأثیرپذیری بهتر آن خواهد داشت. با استفاده از  کود ان پی کا در کنار نور مناسب و برنامه ریزی درست برای آبیاری تمام شرایط برای رشد گیاهان آپارتمانی فراهم خواهد بود و دیگر چالشی از بابت خرابی آنها نخواهید داشت.

کاربردهای انواع کود ان پی کا برای گیاهان آپارتمانی

اما استفاده از انواع کود NPK چه کاربردهایی برای گیاهان آپارتمانی به دنبال دارد؟ قبل از معرفی این کاربردها بایستی یک نکته بسیار مهم درباره این نوع کود را با شما در میان بگذاریم. کود ان پی کا در انواع بسیار مختلفی تولید می‌شود که در هر یک از آنها درصد ترکیبات مختلف با هم متفاوت است. این مهم به این دلیل است که گیاهان آپارتمانی در طول عمر خود در شرایط مختلف نیاز به مواد غذایی با درصدهای مختلفی دارند. برای مثال برای یک گیاه در شروع رشد خود وجود پتاسیم بیشتر اهمیت دارد و برای گیاه دیگری وجود فسفر بیشتر می‌تواند گزینه بهتری باشد. به همین دلیل شما بایستی با توجه به این شرایط از نوع کود ان پی کا مخصوص  برای ایجاد شرایط بهتر برای گیاهان آپارتمانی خود استفاده کنیم.

استفاده از این کودها باعث می‌شود تا:

 • گیاهان آپارتمانی رشد بسیار بیشتری داشته باشند.
 • میزان گلدهی آنها به مراتب بیشتر از قبل شود.
 • نیاز به مواد مغذی خاصی نداشته باشند و تمام مواد لازم برای رشد آنها تأمین باشد.
 • حجم ریشه آنها به مراتب بیشتر شده و دوام و ماندگاری آنها نیز به همین دلیل بیشتر خواهد شد.
 • ازنظر ارتفاع نیز رشد بیشتری را تجربه خواهند کرد.

اطلسی‌ها فروشگاه اینترنتی اقلام کاشت و پرورش گل و گیاه

یکبار برای همیشه بایستی با انتخاب یک فروشگاه اینترنتی مناسب، معتبر و شناخته شده به تمام دغدغه‌ها و چالش‌های خود در زمینه کاشت و پرورش گل و گیاه پایان بدهید. از خرید بذر باکیفیت گرفته تا دسترسی به تجهیزات و ادوات مختلف برای پیاده سازی روش‌های مختلف کاشت و پرورش گل و گیاه همگی مستلزم استفاده از خدمات یک فروشگاه اینترنتی ایدئال است. برای رسیدن به این اهداف می‌توانید از خدمات فروشگاه اطلسی‌ها به نشانی اینترنتی www.atlasiha.com استفاده کنید. این مجموعه با سال‌ها تجربه در زمینه فروش اقلام کاشت و پرورش گل و گیاه در بخش‌های مختلف در حال حاضر با نیازهای اصلی و اساسی شما عزیزان آشنا بوده و تمام خدمات خود را به صورت بهینه برای شما آماده کرده است.

 • برای خرید انواع مختلف کود NPK با قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • برای خرید بذر سبزیجات و صیفی جات
 • برای در اختیار داشتن مقالات آموزشی برای نگهداری هر چه بهتر از گل‌ها و گیاهان
 • برای مشاهده جدول زمانبندی آبیاری و شرایط نوردهی به گیاهان مختلف
 • برای استفاده از خدمات مشاوره در زمینه کاشت و پرورش گل‌ها و گیاهان
 • برای خرید تجهیزات و ادوات مورد استفاده در صنعت کشاورزی و پرورش گل و گیاه

و مواردی از این دست به راحتی می‌توانید از خدمات مجموعه اطلسی‌ها استفاده کنید. اگر سری به نشانی اینترنتی این مجموعه بزنید، هرچه بیشتر با مزیت‌های خرید محصولات مختلف از آنها آشنا خواهید شد. اطلسی‌ها می‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در صنعت کشاورزی و پرورش گل و گیاه باشد.

نظرات