مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری شامل چه سوالاتی می شود؟

0

داشتن یک وکیل امروزه به یک امر ضروری تبدیل شده شاید به این خاطر که زندگی ها روز به روز در حال پیچیده تر شدن هستند، اگر شما هم جز افرادی هستید که به یک وکیل نیاز دارید اما نمی دانید که باید آن را از کجا پیدا کنید یا این که در مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری چه سوالاتی را می توان مطرح کرد، پس با ما همراه باشید چرا که در ادامه به طور مفصل در این باره صحبت خواهیم کرد.

وکیل پایه یک

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

به شخصی که در مسائل حقوقی و یا دعاوی مختلف به دیگران مشاوره می دهد و به نوعی به آن ها کمک می کند وکیل پایه یک دادگستری می گویند، البته تمامی وکلای چنین وظیفه و مسئولیتی در قبال موکلین خود دارند. در مشاوره حقوقی با یک وکیل دادگستری موکل باید در خصوص پرونده ی خود و مشکلی که دارد به طور واضح صحبت کند سوالاتی که دارد نیز از وکیل بپرسد، در صورتی که هنوز ابهامی وجود داشته باشد وکیل باید از موکل خود سوال بپرسد تا روند پرونده بهتر پیش برود.

   چرا به یک وکیل پایه یک دادگستری نیاز است؟

شاید برخی از شما عزیزان با خود بگوئید که چه نیازی به داشتن یک وکیل می تواند باشد، اما اگر مزیت های آن را بدانید قطعا نظرتان عوض خواهد شد. از جمله مواردی که ثابت می کند به یک وکیل پایه یک دادگستری نیاز است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

o       در دعاوی مختلف مشاوره حقوقی با یک وکیل دادگستری می تواند موکل را به موفقیت برساند، همانطور که می دانید قوانین مختلفی در کشور ما خصوصا برای دعاوی وجود دارد که مسلما افراد عادی از آن ها اطلاعی ندارند اما یک وکیل به دلیل این که در این حیطه فعالیت می کند و از آن گذشته در این زمینه تحصیل کرده در نتیجه به خوبی می داند در رابطه با هر مشکل چگونه باید عمل کرد تا به موفقیت رسید.

o       یک وکیل با توجه به تجربه و مهارتی که طی سال ها به دست آورده می تواند راه های مختلفی را به شما پیشنهاد دهد یا این که با استفاده از راه های مختلف شما را به هدفی که دارید برساند.

o       با داشتن یک وکیل دیگر نیازی نیست شما در بسیاری از جلسات دادگاه شرکت کنید، او با استفاده از اطلاعات و اسناد و مدارکی که شما در اختیارش قرار داده اید به نفع شما دفاع کند.

o       وکیل می تواند موکل خود را آگاه کند یعنی در خصوص عاقبت رای نهایی یا اتفاقاتی که ممکن است پیش بیاید به او توضیح دهد.

o       از دیگر مزیت های داشتن وکیل این است که کم هزینه ترین راه و سریع ترین راه را به موکل خود نشان می دهد.

o       در برخی از دعاوی به دلیل پیچیده بودنشان باید در حین روند پرونده اقدامات دیگری نیز انجام داد، تامین دلیل یا تامین خواسته، ارسال اظهارنامه و… از جمله این اقدامات هستند که زمان مناسب ارائه آن ها را وکیل تشخیص می دهد، در واقع اگر در زمان مناسب ارائه شوند نتیجه ی مطلوب تری خواهند داشت.

o       در مشاوره با یک وکیل پایه یک دادگستری او از جوانب مختلف پرونده را می سنجد و درباره ی هر یک از راه ها تحقیق می کند تا با آگاهی کامل ادامه دهد به طور مثال می داند که دادگاه صالح کدام است، یا این که قاضی به احتمال زیاد چه نظری راجع به پرونده دارد

وکیل پایه یک.

   مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری شامل چه سوالاتی می شود؟

بسیاری از کاربران در این باره سوال پرسیده اند که در یک مشاوره حقوقی چه سوالاتی می توان از وکیل پایه یک دادگستری پرسید، در جواب این سوال باید بگوئیم هر چیزی که در دادگاه به عنوان یک دعاوی بتوان آن را به دادگاه ارائه کرد می توان از وکیل پرسید. از جمله مواردی که می توان در مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری بیان کرد عبارتند از:

o       موضوعات خانوادگی

هر آن چه که می تواند به امور خانواده مربوط باشد و بتوان آن را در دادگاه عنوان کرد می توان در یک مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری مطرح کنید. طلاق، نفقه، مهریه، انحصار وراثت، حضانت و… همگی در حیطه موضوعات خانوادگی به شمار می آیند.

o       موارد ملکی

منظور از موارد ملکی که بتوان در مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری بیان کرد عبارتند از: تنظیم سند رسمی، وقف، سرقفلی، الزام به اخذ پایان کار و قرارداد اجاره و… می باشد.

o       مهاجرت

همانطور که می دانید امروزه مهاجرت به یکی از موارد بسیار پرتکرار و پر مخاطب تبدیل شده است از همین رو مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری که در این زمینه مهارت دارد جز ملزومات به شمار می آید. دریافت پاسپورت، ویزا، پذیرش دانشگاه ها، نحوه ی مهاجرت و… از جمله اقداماتی است که یک وکیل می تواند به موکل خود کمک کند.

o       موارد مالیاتی

اشخاص حقیقی یا حقوقی که در رابطه با مالیات و پرداخت آن با مشکل مواجه می شوند به یک وکیل نیاز دارند چرا که پیچیدگی و قوانین خاصی در این میان حاکم است که دیگران با آن ها آشنایی ندارند.

o       ثبت احوال

از جمله مواردی که یک وکیل پایه یک دادگستری می تواند پرونده مرتبط با آن را قبول کند می توان به تغییر نام و نام خانوادگی، اخذ گواهی فوت، حذف نام همسر در شناسنامه و… اشاره کرد.

o       امورات مربوط به شرکت ها

هر آن چه که به یک شرکت مربوط می شود و جنبه ی حقوقی داشته باشد وکیل پایه یک دادگستری می تواند آن را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد. ثبت شرکت، ثبت برند، ثبت شناسه ملی و… از جمله موارد مذکور است.

o       چک و سفته

ارائه چک و سفته معمولا در تمامی مشاغل وجود دارد از همین رو مشکلاتی نیز ممکن است به وجود آید، به طور کلی هر نوع فعالیتی که در این زمینه یا اسناد تجاری و بانکی به وجود می آید وکیل پایه یک دادگستری می تواند نقشی در رابطه با آن ایفا کند.

o       موارد کیفری

قتل، جرائم اقتصادی و به طور کلی هر آن چه که در حوزه ی کیفری باشد می تواند توسط یک وکیل پایه یک دادگستری مورد بررسی قرار بگیرد.

 

لازم به ذکر است که یک وکیل پایه یک دادگستری می تواند در یک یا چند مورد از موارد ذکر شده تخصص داشته باشد و به دیگران کمک کند، وکلای با تجربه معمولا در بسیاری از آن ها از دانش کافی برخوردارند.

برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان توسط تهران وکیل به لینک فوق مراجعه نمایید.

وکیل پایه یک

   حق الزحمه وکیـل پایه یک دادگستری چقدر است؟

در رابطه با این که حق الزحمه یا همان هزینه ی وکیل پایه یک دادگستری چقدر است کاربران همیشه سوال دارند، اما حقیقت این است که نمی توان به طور دقیق گفت که چقدر باید برای یک پرونده هزینه کرد به این خاطر که هر پرونده به شکل خاصی بررسی و پیگیری می شود، با این حال عواملی که بر هزینه های پرداختی به یک وکیل تاثیر مستقیم دارند به شرح زیر می باشند:

o       موضوع پرونده

این که مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری در چه زمینه ای است از اهمیت بالایی می تواند برخوردار باشد و البته در هزینه ها نیز تاثیر مستقیم دارد، برخی از موضوعات بسیار پیچیده هستند به طوری که به تحقیق و تفحس زیادی نیاز دارند این در حالیست که برخی دیگر با تجارب قبلی قابل بررسی هستند.

o       مدت زمان پروسه ی پرونده

مدت زمان پروسه ی همه ی پرونده ها به یک اندازه نیست به طور مثال بعضی از آن ها در یک یا چند ماه خاتمه می یابند اما بعضی از پرونده ها در طول چند سال بسته می شوند، مسلما هزینه ای که باید برای این دو پرداخت کرد یکسان نخواهد بود، هر چقدر پروسه ی پرونده ها وطولانی تر باشد حق الزحمه وکیل نیز بیشتر می شود.

o       تجربه ی وکیل

برخی از وکلا حتی بر اساس میزان تجربه ای که دارند نیز حق الزحمه دریافت می کنند، آن دسته از وکلایی که با تجربه تر هستند به دلیل این که می توانند روند پرونده را بهتر پیش ببرند هزینه ی بیشتری در نظرمی گیرند که البته معقول و مقبول نیز هست.

پ
از این که مثل همیشه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید سپاس گزاریم، هدف ما از ارائه مطالب فوق آشنایی هر چه بیشتر شما با موضوع مربوطه بود امیدواریم که مورد قبول واقع شده باشد.

برای دریافت مشاوره حقوقی توسط کارشناسان حقوقی به سایت تهران وکیل مراجعه نمایید.

نظرات