تفریحات

اسامی و بیوگرافی بازیگران فیلم میرزا کوچک خان با نقش +عکس ها و داستان کامل

0

اسامی بازیگران فیلم میرزا کوچک خان با نقش, محصول سال ۱۳۶۶ به کارگردانی بهروز افخمی بازی علیرضا مجلل در نقش کوچک جنگلی، مهدی هاشمی، زنده یاد عباس امیری، زنده یاد فتحعلی اویسی، جهانگیر الماسی، زنده یاد داوود رشیدی و حسین محجوب و تعدادی از بازیگران سرشناس ایرانی و عکس های جدید بازیگران فیلم سینمایی میرزا کوچک خان (کوچک جنگلی) همراه با داستان کامل و حواشی و بیوگرافی بازیگران همراه با نقش هایشان در ادامه با هم در مجله حرف تازه به مناسبت پخش در روز جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ از شبکه یک سیما در ساعت ۱۶ مشاهده کنیم.

اسامی و بیوگرافی بازیگران فیلم میرزا کوچک خان با نقش +عکس ها و داستان کامل

بیوگرافی بازیگران فیلم میرزا کوچک خان

فیلم سینمایی میرزا کوچک خان یا کوچک جنگلی محصول سال ۱۳۶۶ به کارگردانی بهروز افخمی بازی علیرضا مجلل در نقش کوچک جنگلی، مهدی هاشمی، زنده یاد عباس امیری، زنده یاد فتحعلی اویسی، جهانگیر الماسی، زنده یاد داوود رشیدی و حسین محجوب و تعدادی از بازیگران سرشناس ایرانی در ژانر تاریخی می باشد.

فیلم سینمایی «میرزا کوچک‌خان» به کارگردانی بهروز افخمی، جمعه ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت یک بامداد از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم میرزا کوچک خان یا کوچک جنگلی

کوچک جنگلی یکی از فیلم های سینمایی تاریخی محصول سال ۱۳۶۶ است؛ که در ژانر تاریخی، حماسی و سیاسی به کارگردانی بهروز افخمی و با حضور جمع کثیری از هنرمندان ساخته شده‌است. در این فیلم تلاش می‌شود زوایایی از قیام میرزا کوچک خان و مردم گیلان، با یک نگاه نسبتاً تحلیلی، به نمایش درآید.

بعد از پایان جنگ جهانی اول و غلبه متفقین خصوصا انگلستان، با اعمال نفوذ انگلیسی‌ها در ایران وثوق الدوله به قدرت می‌رسد. او ابتدا به میرزا پیشنهاد می‌کند که ضمن تامین جانی به عتبات برود و قوایش را در اختیار دولت قرار دهد. وثوق الدوله بعد از مخالفت میرزا با این پیشنهاد، تیمورتاش را با بیست هزار قزاق به عنوان والی گیلان فرستاد تا جنگلی‌ها را سرکوب کند و…

مبارزه ی میرزا کوچک خان در کنار دکتر حشمت، خالو قربان و دیگر یارانشان بر ضد دولت مرکزی مقارن است با جنگ جهانی دوم. لشکری از پایتخت برای در هم کوبیدن نهضت جنگلیان گسیل می شود و میرزا دستور عقب نشینی می دهد. گروهی از اعضای نهضت فرما را با اکراه گردن می گذارند و از صحنه ی نبرد عقب می نشیند؛ گروهی دیگر، از جمله دکتر حشمت و یارانش تسلیم و سپس اعدام می شوند. میرزا به همراه دو تن از یارانش به قصد مهاجرت به طرف مرز اتحاد شوروی حرکت می کند. یکی از همراهان میرزا دستگیر می شود، اما خود او جان سالم از مهلکه بدر می برد.

در این فیلم خواهیم دید: «هم‌زمان با جنگ جهانی دوم و در حالی که کشور از دو سو مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفته و ایران همیشه سبز را به سرزمینی نیمه ویران مبدل ساخته است؛ مردان غیور گوشه گوشه این سرزمین، با حرکت هایی خودجوش و مردمی به عرصه میدان باز گشته و در مقابل مهاجمین صف آرایی می کنند. در این میان شخصی با صلابت بنام میرزا کوچک خان، سکوت گیلان نیز در هم شکسته و او به همراه یارانش، مبارزاتشان را برای استقلال کشور آغاز می کند…»

اسامی بازیگران فیلم میرزا کوچک خان با نقش +عکس ها و داستان کامل

اسامی بازیگران فیلم میرزا کوچک خان

علیرضا مجلل و ولی الله مومنی (کوچک جنگلی) زندگی در سوئد
مهدی هاشمی (دکتر حشمت)
عباس امیری (حاج احمد کسمایی) فوت شده
فتحعلی اویسی (مشهدی علی‌شاه)
جهانگیر الماسی ( میرزا حسین کسمایی)
داوود رشیدی (مستوفی الممالک)
حسین محجوب (صمصام السلطنه)
هوشنگ توکلی (وثوق الدوله)
محمد مطیع (احسان الله خان)
اسماعیل محرابی (خالو قربان)
حسین خانی بیک (حسن‌خان آلیانی)
صدرالدین حجازی (میرزا شفیع)
بهروز بقایی (ماژور فن پاشن)
جمشید گرگین (یوزف)
اکبر معززی (میرزا اسماعیل جنگلی)
عنایت شفیعی (شیخ علی)
صادق هاتفی (کاپیتان نوئل)
پروانه معصومی
فرخ‌لقا هوشمند
نعمت‌الله گرجی

پروژهٔ ساخت کوچک جنگلی از سال ۶۳ آغاز شد و در سال ۶۶ پایان یافت. بهروز افخمی که در آن زمان از مدیران گروه فیلم و سریال تلویزیون بود، به نوعی متولّی شکل‌گیری این مجموعه‌بود.

علیرضا مجلل بازیگر نقش کوچک جنگلی در فیلم میرزا کوچک خان

داستان فیلم میرزا کوچک خان

علیرضا مجلل بازیگر ایرانی متولد ۱۳۲۷ رشت می‌باشد. او هم‌اکنون در سوئد زندگی می‌کند.

برخی عوامل

همکاری در پرداخت نهایی فیلمنامه: امرالله احمدجو
دستیار کارگردان: امرالله احمدجو
طراح چهره پردازی: جلال الدین معیریان

خواننده: تورج زاهدی و ناصر مسعودی

آهنگسازی و تنظیم: سید محمد میرزمانی
شاعر: سید جعفر مهرداد (از لالایی‌های گیلان)

شعر تیتراژ فیلم

چقد جنگلَ خوسی، ملت وَ سی، خسته نُبُستی، می‌جان جانانا، تَرا گَمَه میرزا کوچک خانا خدا دانه که من، نتانم خفتن، از ترس دشمن، می دل آویزانا، ترا گمه میرزا کوچک خانا چِرِ ه زوتر نایی، تندتر نایی، تنها بنایی، گیلان ویرانا، ترا گمه میرزا کوچک خانا اَمه رشتی جَغَلان، ایسیم تی فرمان، کُنیم اَمی جان، تی پا جیر قربانا، ترا گمه میرزا کوچک خانا
ترجمه فارسی

چقدر در جنگل می‌خوابی به خاطر مردم؟ خسته نشدی ای جان جانانم؟ با توأم، میرزا کوچک خان! خدا می‌داند که من از ترس دشمن خواب نمی‌توانم، دل آویزان و نگرانم، با توأم، میرزا کوچک خان! چرا زودتر نمی‌آیی؟ تندتر نمی‌آیی؟ گیلان ویران را تنها گذاشته‌ای، با توأم میرزا کوچک خان! ما بچه‌های رشت، به فرمان توایم، جانمان را به پایت قربان

نظرات