بیوگرافی و عکسهای مهسا هاشمی بازیگر

0

بیوگرافی و عکسهای مهسا هاشمی بازیگر

بیوگرافی مهسا هاشمی

مهسا هاشمی از بازیگران زن سینمای ایران است که در هجدهم فروردین ۱۳۷۷ در تهران به دنیا آمده است.
در رشته عمران تحصیل کرده و در حال حاضر دانشجو میباشد
علاقه بسیار زیادی به بازیگری دارد و در کلاس های مختلف بازیگری نیز شرکت نموده و تا به حال چندین فیلم سینمایی هم بازی کرده است.

مهسا هاشمی

شروع فعالیت مهسا هاشمی

مشهورترین تیزر تبلیغاتی او برای ریکا بود که چون به صورت شعر کودکانه ساخته شده بود مورد توجه قرار گرفت و با بقیه پیام های بازرگای متفاوت بود و همین امر باعث شد که طرفدار پیدا کند و این شروع کار او بود.

مهسا هاشمی بازیگر فیلم های «بیست و یک روز بعد» و «اگوست» در جشنواره فیلم کودکان و نوجوان در اصفهان است.

مهسا هاشمی پس از مدتی کوتاه ، که استعداد و توانایی هنری خود را نشان داد توسط آقای شاهد احمدلو در فیلم سینمایی بهار قبل و بعد نقش آفرینی کرد.

این افتخار بزرگی برای مهسا هاشمی بود که در شروع فعالیت بازیگری خود ، با وجود سن و سال اندکش با کارگردانان و اساطید بزرگی همچون آقای کمال تبریزی (سرزمین کهن) آقای حمید گودرزی و خانم نیکی کریمی (خیابان بیست و چهار) آقای علیرضا خمسه و خانم فاطمه گودرزی (ما خونه نیستیم) و … همبازی باشد و از تجربیات آنها استفاده کند او حالا جزء بازیگران جوانی است که بدون هیچ واسطه ای و با تلاش و پشت کار خود وارد عرصه ی بازیگری شده و توانسته نظر کارگردانان را به خود جلب کند.

سریالهای تلویزیونی که جدیدا بازی کرده اند عبارتند از : سریال بازی نقابها و سریال عروس تاریکی

مهسا هاشمی

افتخارات مهسا هاشمی

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نوجوان را در جشنواره فیلم اصفهان در کارنامه خود دارد.

مهسا هاشمی

گفتگو با مهسا هاشمی

مهسا هاشمی بازیگر جوانی که از پنج سالگی وارد دنیای بازیگری شد و در جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان حضور دارد پای گفتگوی ما نشست و درباره نحوه ورودش به بازیگری و کارهای هنری اش گفت.

مهسا هاشمی بازیگر فیلم های «بیست و یک روز بعد» و «اگوست» در جشنواره فیلم کودکان و نوجوان در اصفهان است. وی درباره نقش ها و فعالیت هایش در عرصه سینما به گفت وگو نشست.

لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از کی کار بازیگری را شروع کردید؟

من مهسا هاشمی هستم نوزده ساله متولد سال ۷۷، از ۵ سالگی بازیگری کردم حدود چهل و اندی سابقه کار در نقش های مختلف را دارم، امسال هم برای جشنواره دو فیلم دارم فیلم سینمایی آگوست و فیلم سینمایی بیست و یک روز بعد.

من توسط یکی از آشنایان به یکی از تیزرهای تبلیغاتی دعوت شدم، همان باعث شد به عرصه سینما وارد شوم و به کارها و سریال های مختلف معرفی شدم و توانستم تا به الان بازی کنم.

درباره کارهایتان در جشنواره توضیح دهید؟

درباره بیست و یک روز بعد باید بگویم که داستان نوجوان است و درباره اتفاقاتی است که در چهارده ـ پانزده سالگی برای نوجوانان رخ می دهد خیلی داستان خوبی دارد کارگردانی آقای خردمندان هم خیلی قوی است ایشان واقعا در این چند سال اخیر یکی از بهترین فیلم های نوجوان را ساختند چون به ژانر نوجوان خیلی اهمیت داده نمی شود.

ما یک کارهایی داریم که ژانر کودک و موزیکال است و یک کارهایی هم که برای بزرگسال است اما ژانر نوجوان کمتر داریم اما بیست و یک روز بعد واقعا به نوجوان پرداخت است.

اما اگوست یک فیلم سینمایی سه اپیزوده است که به جنگ هایی که بین کشورها رخ داده می پردازد، اپیزودی که من کار کردم درباره زنان کرد و داعشی ها است که به آنها حمله می کنند و دخترانی که آنجا دچار آسیب می شوند و یک سری اتفاقات در آن دوره برایشان می افتد که خیلی تکان دهنده و تلخ است.

به لحاظ روحی خودت آسیب ندیدی؟

چرا خیلی نقش سخت و ناراحت کننده ای بود به ویژه برای من که اصلا کردی بلد نبودم در آن فیلم کرمانچی صحبت کردم واقعا زبان کرمانچی سخت است لوکیشن ما در ایلام فیلمبرداری شد. حدودا ۴۵ دقیقه باید کوه را پیاده میرفتیم راه ماشین رو نداشت واقعا کار سختی بود و من اولین بار بود که کسی که نقش داعش را قرار بود، بازی کند، دیدم ترسیدم.

من خودم فیلم را زمانی که برای بخش بین الملل فجر فرستاده شد، دیدم.

چه برنامه ای در کار سینما دارید؟

من رشته تحصیلی ام عمران است اما از آنجا که از ۵ سالگی دارم کار میکنم باز هم دوست دارم ادامه دهم چون اتفاقات خوبی افتاد من در همین جشنواره دو سال پیش جایزه بازیگری گرفتم و به نظرم یکی از ویژگی های این جشنواره این است که واقعا جشنواره کودک به بچه ها هدف می دهد و این باعث می شود که سینمای خودمان کیفی شود و در آینده بازیگرانی خواهیم داشت که از بچگی بازی کرده اند و واقعا تجربه دارند.

خودت الگوی خاصی بین هنرمندان داشته ای؟

اینکه شخص خاصی باشد خیر اما سعی کردم بیشترخودم باشم اما به بازی ها خیلی توجه میکنم هر بازیگری ویژگی های خوبی دارد که خوب است آنها را یاد بگیریم و جمع آن ویژگی ها در کنار هم واقعا خوب در می آید.

اگر بخواهی یک روز با کارگردان بزرگی کار کنی چه کسی است؟

مسلما آقای فرهادی است و از بین بازیگران همه آنها را دوست دارم اما آقای شهاب حسینی و خانم لیلا حاتمی و علی نصیریان را خیلی دوست دارم.

توصیه برای کودک و نوجوانان علاقه مند به کار بازیگری دارید؟

بله به نظرم هر کسی که علاقه دارد بهتر است رشته تحصیلی اش را هم مرتبط انتخاب کند که با علم وارد سینما شوند و این به آینده کشور کمک میکند و اگر واقعا علاقه دارند پیگیری کنند و خوشبختانه الان سینمای ایران درحال مطرح شدن است، فیلم های خوبی ساخته می شود و امیدوارم واقعا روزی جهانی شویم و همه مردم دنیا فیلم های ما را ببیند.

خانم هاشمی خانواده تان چه نقشی در موفقیت کاریتان داشتند؟

حتما خانواده مهم هستند من از آن دوران که شروع کردم شناختی نداشتم خانواده ام مرا به این راه بردند خیلی وقت ها مدرسه نتوانستم بروم سر فیلمبرداری بودم خانواده ام همیشه کنارم بود مخصوصا مادرم همیشه در هر روز دوازده ساعت کاری سرصحنه کنار من بود وقتش را می گذاشت و مراقبم بود همین الان هم دوست داشت اینجا باشد اما این اولین سفری بود که اجازه گرفتم تنها بیایم و روی پای خودم بایستم.

عکسهای مهسا هاشمی

مهسا هاشمی

مهسا هاشمی

مهسا هاشمی

مهسا هاشمی

مهسا هاشمی

مهسا هاشمی

مهسا هاشمی

مهسا هاشمی

نظرات