خانه شعبان بی مخ کجاست و که بود؟ +عکس خانه شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ

0

خانه شعبان بی مخ کجاست؟ +عکس و حواشی خانه شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ

خانه شعبان بی مخ کجاست و در کجای تهران واقع است و که بود؟ +عکس و حواشی خانه شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ و ماجرا و جنجال های فعالیت دینی شهرداری در منزل شعبان بی مخ واقع در تقاطع میدان ۱۵ خرداد را در این بخش میخوانید

خانه شعبان بی مخ کجاست و که بود؟ +عکس خانه شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ

آدرس خانه شعبان بی مخ کجاست

شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ زورخانه‌دار تهرانی بود که به دلیل حضورش در فعالیت های سیاسی پیش از انقلاب در ایران، به‌ویژه کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ شهرت داشت. او در سال ۱۳۸۵ در امریکا درگذشت.

گفته شده که خانه شعبان بی مخ به مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران تبدیل شده است و چند سالی است که شهرداری این ملک را خریداری کرده است

شعبان بی مخ کیست

انتقاد سید محمد آقامیری

روز ۹ آذر ۱۴۰۰ رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با انتقاد از تبدیل خانه «شعبان جعفری»، معروف به «شعبان بی‌مخ»، به مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران گفت: «طنز تلخ این جا است که این خانه که در گذشته محل دورهمی اراذل و اوباش و هم پیالگی دوستان شعبان بی‌مخ بوده، به مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تبدیل شده است.»

«سید محمد آقامیری» روز سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ از شهردار تهران خواست تا محل مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری را عوض کند.

او گفت: «همان‌طور که کسی در منزل شمر روضه خوانی نمی‌کند، منزل شعبان بی‌مخ نیز جای مرکز فعالیت‌های دینی نیست.»

آقامیری با اشاره به نقش شعبان جعفری در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ گفت: «امروز خانه شعبان بی‌مخ در تقاطع ۱۵ خرداد بعد از آن که ثبت ملی شد و دست به دست چرخید، نهایتا در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت.»

خانه شعبان بی مخ کجاست و که بود؟ +عکس خانه شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ

آقامیری تاکید کرد که این ملک، غصبی نیست و توسط شهرداری تهران خریداری شده است.

عضو شورای شهر تهران هم‌چنین گفت که در دوره قبل مدیریت شهری به مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران بی‌مهری شده و اعتبار و جایگاه آن به شدت کاهش یافته است.

او گفت «علیرضا زاکانی»، شهردار تهران در برنامه خود که به شورای شهر ارایه کرد، نگاه ویژه‌ای به مساجد داشت.

سعید شاهمیر معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ گفت: خانه شعبان جعفری، معروف به شعبان بی‌مخ از اشرار و بازیگران اصلی کودتای ۲۸ مرداد بنا به تصمیمی که در دوره گذشته مدیریت شهری گرفته شده بود به مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران اختصاص یافت و این مسأله هیچ ارتباطی به دوره کنونی مدیریت شهری ندارد.

همچنین ببینید: خانه علی کریمی کجاست+ عکس های منزل علی کریمی بازیکن سابق فوتبال 

شعبان بی مخ کیست

شعبان جعفری سال ۱۳۰۰ در محله‌ی «سنگلج» تهران به دنیا آمد. او پس از گذشت مدت کوتاهی تحصیل در چند مدرسه مانند عنصری به‌ دلیل شرارت‌های زیادی که داشت، تحصیل را رها کرد. به دلیل رفتارهای شرورانه اش بعدها به «شعبان بی‌مخ» معروف شد. او در جریان انقلاب اسلامی از ایران رفت و سال‌ها بعد در سالروز کودتای ۲۸ مرداد درگذشت.

نظرات