بیوگرافی حاج حسین یکتا و همسر و فرزندانش +عکس و خانواده و سوابق شغلی

4

حاج حسین یکتا کیست بیوگرافی حاج حسین یکتا و همسر و فرزندانش + عکس ها و زندگینامه از ماجرای ازدواج تا فرمانده جنگ و جانبازی و فعالیت سیاسی و مذهبی تا کتاب خاطرات حاج حسین یکتا و تحصیلات و زندگی شخصی و خانواده حاج حسین یکتا جانباز و همسر و فرزندان و تصاویر خانوادگی و پدر و مادر و همسرش را در ادامه از این بخش از مجله حرف تازه دانلود کنید

بیوگرافی حاج حسین یکتا و همسر و فرزندانش + عکس ها و زندگی شخصی و شغل

بیوگرافی حاج حسین یکتا

حاج حسین یکتا, با نام کامل محمد حسین حسینی یکتا, متولد ۶ آذر سال ۱۳۴۶ در قم است, او که در قم متولد شده، هم اکنون عضو شورای مرکزی قرارگاه عمار و از فرماندهان لباس شخصی و از جانبازان دفاع مقدس است.

سوابق و فعالیت ها

محمد حسین حسینی یکتا از اعضای گردان حبیب و از جانبازان دوران دفاع مقدس از ناحیه چشم است و همچنین دبیر ستاد مرکزی راهیان نور و ساماندهی اعزام اردوهای بازدید دانش آموزان و دانشجویان از مناطق جنگی نیز بوده است.

بیوگرافی حاج حسین یکتا

در سوابق محمد حسین حسینی یکتا، فرماندهی سابق قرارگاه خاتم‌الاوصیاو قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیةالله الاعظم و ریاست بنیاد کرامت امام رضا به انتصاب آیت الله رئیسی و حضور در دانشگاه‌ها و روایتگری از روزهای جنگ و آغاز راه پر نورِ راهیان نور و راه‌اندازی موسسه طلایه داران نور، همچون ستاد راهیان نور شهید صیاد و شهید نادر مهدوی و شهید آوینی و سازماندهی خادمین در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، راه‌اندازی و دبیری ستاد مرکزی راهیان نور کل کشور… دیده میشود. حاج حسین فعال‌ترین عضو فعالین مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است که برای «آمادگی رزم یگان‌های جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی» در حوزه فرهنگ فعالیت می‌کند.

زندگی شخصی و خانواده و عکس های خانوادگی حاج حسین یکتا

زندگی شخصی و خانواده

محمدحسین حسینی یکتا متولد قم است. دهه اول عمر وی از سال ۴۶ تا ۵۶ به کودکی و در قم و کوچه خاکفرج و خیابان چهار مردان گذشت. با همبازی‌هایش از مغازه پدر تا میدان آستانه و از بازارچه شیخان تا آخر گذرخان مسابقه می‌داد.

بیوگرافی حاج حسین یکتا و همسر و فرزندانش + عکس ها و زندگی شخصی و شغل

همسر حاج حسین یکتا کیست

حاج حسین یکتا سال ها پیش ازدواج کرده، اما از تعداد فرزندان و اسامی و عکس فرزندانش تاکنون خبری منتشر نشده است

ایکتا برای اولین بار به همراه پدر و مادر و همسرش در برنامه دعوت شبکه یک در ماه رمضان حاضر شد و درباره ازدواجش سخن گفت

در بخشی از گفت‌وگو حاج حسین یکتا درباره خواستگاری خود گفت: برای مراسم ازدواج خواهرم به قم برگشتم، اما به ازدواج خودم ختم شد!

همسر حاج حسین یکتا کیست با عکس

وی ادامه داد: به دلیل فوت اقوام داماد ازدواج خواهرم لغو شد و من به شوخی گفتم عیب ندارد به جایش من ازدواج می‌کنم. همان جا استخاره گرفتیم و خوب در آمد!

وی افزود: برای مراسم خواستگاری لباس‌هایی ساده خریداری شد اما خاطره جالبی که دارم کسی از من نپرسید کمربند لازم داری یا نه من هم یک تکه طناب لباسم را به شکل بند به عنوان کمربند استفاده کردم.

عکس پدر و مادر حاج حسین یکتا

عکس پدر و مادر حاج حسین یکتا

پدر و مادر حاج حسین از ۵۲ سال زندگی مشترک‌شان را شروع کردند.

مادر یکتا در برنامه دعوت گفت: ۶۸ سال دارم و ۱۵ سالگی با همسرم ازدواج کردم و پدر ادامه داد: من از ۱۵ سالگی کاسب بودم؛ در کار پوشاک و فرش بودم در این مدت کسی از ما ناراضی نبوده است؛ معرف ما عمل ماست تا زمانی که ۳۰ ساله شدم و به من گفتند که ازدواج کن. زمانی که همسرم را به من معرفی کردند استخاره کردم بسیار خوب آمد من و همسرم ۳۰ سال با مادرم زندگی کردیم و کوچکترین مشکلی نداشتیم. صاحب چهار فرزند شدیم.

حسین یکتا کیست

همچنین ببینید: تصادف حاج حسین یکتا صحت دارد؟ ماجرای تصادف و سانحه رانندگی حسین یکتا

نحوه جانباز شدن

یکتا در دوران دفاع مقدس یک چشم خود را از دست داده و از ناحیه چشن جانباز شده است

او درباره ماجرای جانباز شدنش گفته: عملیات والفجر ۸ بود که در آن حضور داشتم و با اصابت خمپاره و ترکش یکی از چشمان خود را از دست دادم زمانی که من مجروح شدم پدر و مادرم در سوریه بودند هنگامی که برگشتند در بیمارستان لبافی‌نژاد با چشم تخلیه شده بودم.

زندگینامه محمد حسین حسینی یکتا

مبارزات سیاسی قبل از انقلاب

حاج حسین یکتا در سال ۵۶ هم زمان با روزهای انقلاب ، وارد انجمن اسلامی مسجد صاحب الزمان محله خاکفرج قم شد و مبارزات سیاسی خود را در کنار جعفر، پسر آیت الله احمدی میانجی آغاز کرد. او در دوران دفاع مقدس در عملیات‌های والفجر ۳ و ۴، بدر، والفجر ۸ ، کربلای ۱ و ۴ و ۵ و نبرد دریا، حضور داشت

وی در دهه سوم زندگی خود از سال ۶۶ تا ۷۶ وارد مدرسه علمیه معصومیه شد ودرس حزوی را آغاز کرد و راه اندازی گردان حضرت معصومه با همرزمانش در مدرسه و  شروع فعالیت‌های فرهنگی و سفر به بعضی از کشورهای منطقه جهت ارتباط‌گیری با دیگر مسلمانان از جمله فعالیت های او در دهه سوم زندگیش است

حسین یکتا کیست

تاسیس جمعیت امام رضایی ها

یکتا جبهه فرهنگی انقلاب تحت عنوان بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا و جمعیت امام رضایی‌ها جهت محرومیت‌ زادیی، هدایت کمک‌های خیرین و یاری‌رسانی به آسیب دیدگان حوادث طبیعی مثل زلزله و سیل را راه اندازی کرد.

عکس های فرزندان حاج حسین یکتا

کتاب خاطرات حاج حسین یکتا

در سال ۱۳۹۷ خاطرات یکتا در کتابی با عنوان مربع‌های قرمز به چاپ رسید. این کتاب ۱۱ بار چاپ مجدد شده‌است
کتاب مربع‌های قرمز شامل خاطرات شفاهی حاج حسین یکتا نوشته زینب عرفانیان است.

4 دیدگاه در “بیوگرافی حاج حسین یکتا و همسر و فرزندانش +عکس و خانواده و سوابق شغلی

 1. محمد سجاد گفت:

  سلام
  به نظر بنده یکی از افراد مناسب برای ریاست جمهوری ایشون هست
  هم از بابت سوابق کلان اجرایی
  هم از بابت سخت کوشی و خستگی ناپذیر بودن ایشون به طوری که رهبر معظم به ایشون لقب اسب عربی دادن
  هم از بابت فهم درد محرومین از نزدیک
  هم از بابت ذوب در ولایت بودن ایشون
  هم از بابت حشر و نشر طولانی مدت ایشون با محرومین و فهم درد محرومان
  هم از بابت نورانیت و ایمان ایشون
  هم از بابت فداکاربودن ایشون که جانباز بودن ایشون نشانه‌ای برای این ادعا هست

  خلاصه گزینه ای هست که میشه روش فکر جدی کرد

 2. علیرضا گفت:

  سلام حاج حسین آقای یکتا.بنده شما وهمه کسانی که تعالیت انسان رو معنی و عینیت می بخشند از صمیم قلب دوست دارم وسعی می کنم نیتم،راهم،روشم ومنشم را شبیه آنها کنم.اما عده ای را می بینم که پشت این ارزشه پنهان شده واز قِبَل آنها نون به نرخ روز می خورند.اگر تمایل داشتید یک از ده ها این موضوع را از نزدیک ببیند تا دیر نشده لطفا به بنده اطلاع بدهید.باسپاس پارسا

 3. حمید رفیعی سجاسی گفت:

  سلام
  من حاج حسین یکتا رو از نزدیک دیدم
  شخصیت بزرگواری هستن

 4. لیلارحمتی گفت:
  1
  2

  سلام حاج حسین یکتا ماروشفاعت کنین به همه شهدا قسمتون میدم

نظرات