شب یلدا ۱۴۰۰ چند شنبه می شود؟ +تاریخ و روز شب یلدا سال ۱۴۰۰

0

شب یلدا ۱۴۰۰ چند شنبه می شود؟ +شب یلدا و شب چله در سال ۱۴۰۰ کی هست؟ و آیا وسط هفته است یا آخر هفته. در ادامه مطلب تاریخ دقیق و روز شب چله ۱۴۰۰ و شب یلدا در سال ۱۴۰۰ را که در روز سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ است را با هم میخوانیم

مجله حرف تازه – شب یلدا نزدیک است امسال شب چله در سال ۱۴۰۰ به روز سه شنبه و دقیق وسط هفته افتاده و از همین حالا برنامه ریزی برای برگزاری این جشن مهم ایرانی را انجام دهید.

شب یلدا 1400 چند شنبه می شود؟ +تاریخ و روز شب یلدا در تقویم سال ۱۴۰۰

شب یلدا ۱۴۰۰ چند شنبه می شود؟ +تاریخ و روز شب یلدا سال ۱۴۰۰

شب یلدا شب چله یلدا ینی طولانی ترین شب سال, یکی از جشن های باستانی کشور ماست که هر سال همه خانواده ها از هر قشری در همه شهرهای ایران برگزار می کنند. مراسمی که آداب خاصی دارد و میتوان بسیار سنتی و ساده برگزار کرد. اما متاسفانه این جشن با تجملات و اسراف به ناکجا برده شده است.این شب به بلندترین شب سال و تاریک ترین شب نیز یاد می شود.

تاریخ و روز شب چله در تقویم سال ۱۴۰۰

شب یلدا در تقویم سال ۱۴۰۰ برابر با روز سه شنبه ۳۰ آذر ماه سال ۱۴۰۰ که در تقویم قمری برابر است با روز ۱۶ ماه جمادی الاولی سال ۱۴۴۳

شب یلدا در تقویم میلادی برابر است با روز ۲۱ دسامبر سال ۲۰۲۱ که که نزدیک سال نو میلادی ۲۰۲۲ است

این شب مراسم مخصوص خود را دارد که زیباترینش بودن دورهم خانواده ها می باشد و خواندن داستان های اساطیری مانند شاهنامه فردوسی و گرفتن فال حافظ می باشد .

آخرین شب پاییز که دراز ترین و تاریک ترین شب سال محسوب می شود با نام شب یلدا جایگاه ویژه ای در میان ایرانیان کسب کرده است و مردم ایران تا سپیده دم با انواع و اقسام برنامه های مفرح در کنار یکدیگر این شب دراز را به خوشی سپری می کنند تا تاریکی و سردی و اندوه غیبت خورشید روحشان را تضعیف نکرده و با آسمانی روشن به رختخواب رفته به راحتی استراحت کنند.

 

نظرات