۷ نکته طلایی برای نگهداری و طول عمر بیشتر پکیج دیواری!

0

حفظ و نگه داری از پکیج های دیواری که یکی از پرکاربرد ترین سیستم های گرمایشی محسوب می گردند، از بهترین راهکارها جهت طول عمر و عملکرد صحیح دستگاه می باشد. به نظر شما چگونه می توان عمر پکیج دیواری را طولانی کرد؟ چگونه در حفظ دستگاه خود کوشا باشیم تا نیازی به تعمیرات نداشته باشد؟ این ها سؤالاتی هستند که در ادامه کارشناسان به پاسخ آن ها خواهند پرداخت. این ۷ نکته به منظور اینکه سال ها بتوانید از این سیستم گرمایشی استفاده کنید، بسیار ارزشمند و مفید خواهد بود؛ بنابراین با ما همراه باشید.

۷ نکته طلایی برای نگهداری و طول عمر بیشتر پکیج دیواری!تعمیر و نگهداری پکیج دیواری

نکات محافظتی و ارزشمند در نگه داری از پکیج های دیواری

نکاتی که اینک ما در این بخش برای شما دوستان لیست خواهیم کرد در عمر مفید دستگاه تأثیری مستقیم خواهند داشت. جهت جلوگیری از مشکلات و پرداخت هزینه های گزاف در آینده رعایت آنان الزامی است که به شرح زیر هستند:

  1. چک کردن ورودی پکیج

یکی از مهم ترین نکات در حفظ و نگه داری از پکیج های دیواری بررسی نمودن ورودی آب وگاز و برق است که عمده ترین دلایل خرابی ها نیز از آن بخش ها آغاز می شود. به صورت دوره ای میزان استاندارد آب و برق و گاز را چک کرده و هر کدام را که متوجه شدید، به خوبی پکیج را تغذیه نمی کنند، سریع برطرف نمایید.

  1. بررسی پمپ آب   

یکی از مهم ترین و گران قیمت ترین قسمت های هر پکیجی پمپ آن می باشد که در صورت مشکل آسیبات فراوانی به قطعات دستگاه وارد می کند و تعمیر آن هزینه بالایی می طلبد. اگر متوجه شدید که آب به خوبی در مدار گردش نمی کند، پمپ را خارج کرده و درپوش آن را بردارید و با چرخاندن محور ایراد را برطرف کنید.

  1. به کارگیری سختی گیر

اگر می خواهید در حفظ و نگه داری از پکیج های دیواری موفق عمل کنید، حتماً به دستگاه خود سختی گیر نصب کنید. تجمع املاح و رسوبات موجود در آب که در لوله ها و مدار پکیج یافت می شوند، می توانند عملکرد بخش های مختلف این دستگاه را با مشکل روبرو سازند. سختی گیر که در انواع گوناگونی یافت می شود، مانع از رسوب گذاری یون های منفی و مثبت و در نهایت نیز موجب عمر طولانی دستگاه می گردد.

تعمیر و نگهداری پکیج دیواری

  1. چک کردن دودکش پکیج

دودکش پکیج که یکی از قطعات ایمنی در این دستگاه ها محسوب می گردد بسیار حساس و مهم است. هرگونه گرفتگی و مشکلی که در دودکش وجود داشته باشد، علاوه بر اختلال در قطعات دستگاه، خطرات جانی نیز با خود به همراه خواهد داشت. هر چند ماه یک بار دودکش خود را بررسی نموده و از مسدود نبودن آن مطلع گردید، حتی اگر پکیج دیواری شما جدید است و در صورت اختلال در دودکش، پکیج خاموش می شود.

  1. خاموشی موقت دستگاه

افرادی که می پرسند، چگونه به حفظ و نگه داری از پکیج های دیواری بپردازیم؟ کارشناسان ما پیشنهاد می کنند که اگر قرار است برای مدتی به سفر بروید و به پکیج احتیاجی ندارید، آن را خاموش کنید و پس از آن شیرهای ورودی آب به پکیج ببندید. اگر پکیج شما در خارج از منزل قرار دارد، پیشنهاد می کنیم آب درون دستگاه را نیز تخلیه نمایید تا موجب یخ زدگی دستگاه و مشکلات متوالی پس از آن نگردید.

  1. تنظیم دمای آب گرم مصرفی

به طور مرتب دمای آب گرم مصرفی را چک کنید که عددی ما بین ۴۰ تا ۴۵ درجه سانتی‌گراد باید باشد. اینگونه دیگر نه اختلالی در گرم و سرد شدن آب وجود خواهد داشت و نه اینکه مصرف سوخت افزایش می یابد. با این کار راندمان دستگاه بالا رفته و عملکرد های مثبتی در آینده نشان خواهد داد.

تعمیر و نگهداری پکیج دیواری

  1. بررسی تمیزی آب ورودی پکیج

آبی که به داخل پکیج می آید، همیشه باید صاف و تمیز و به دور از شن و ماسه باشد. حتماً یک صافی برای ورودی آب سرد پکیج دیواری خود تعبیه نمایید که در لوله کشی های ساختمان به ویژه ساختمان های تازه تأسیس همیشه مقداری شن و خاک وجود دارد که موجب مسدود گشتن لوله و اختلال در برخی از قطعات دستگاه خواهد شد و به راندمان دستگاه نیز کمک می کند. اگر قصد حفظ و نگه داری از پکیج های دیواری منزلتان را دارید، از صافی استفاده کرده و هر چند ماه یک بار نیز فیلتر آن را تمیز کنید و در جای خود قرار دهید.

سرویس فصلی و منظم پکیج را فراموش نکنید!

آیا از مزایای سرویس دوره ای آگاه هستید؟ آیا می دانید این بررسی و چک کردن های دستگاه توسط افراد متخصص چقدر می تواند در افزایش راندمان دستگاه و عمر طولانی آن تأثیر گذار باشد؟ لازم دانستیم این نکته را نیز برای شما عزیزان شرح دهیم که متخصصان پکیج دیواری همواره توصیه می کنند که قبل از شروع فصل سرما به سرویس پکیج بپردازید. حفظ و نگه داری از پکیج های دیواری علاوه بر اینکه مستلزم رعایت نکات بالا می باشد، به سرویس دوره ای نیز احتیاج دارد.

تعمیر و نگهداری پکیج دیواری

جا دارد اضافه کنیم که ساختار پکیج های دیواری بسیار پیچیده هستند و قطعاتی در آن ها رؤیت می گردد که در اثر رطوبت گرفتن دچار نقص هایی می شوند. تنها یک متخصص و فرد کارآزموده به خوبی با تمام زوایای این سیستم ها آشنایی دارد و می تواند به طور کامل به بازسازی دستگاه بپردازد. سرویس اصولی و صحیح دستگاه یکی از مهم ترین روش های نگهداری و طول عمر بیشتر پکیج دیواری تلقی می گردد که در کاهش خرابی و مشکلات آن نقش مستقیمی دارد.

کلام آخر

رعایت تمامی نکاتی که در بالا ذکر نمودن جهت عملکرد بهتر دستگاه و افزایش طول عمر بسیار ضروری و الزامی می باشد. معمولاً حفظ و نگه داری از پکیج های دیواری راهکاری ساده و بدون هزینه هستند که در مقابل تعمیرات و تعویض دستگاه امری بسیار آسان تلقی می گردند. دیجی امداد رسان امروز در این نوشتار شما را با ۷ راهکار ساده اما کاربردی آشنا نمود تا در آینده دچار مشکلی از این بابت نگردید. اگر شما نیز تجربه ای در این حوزه دارید، خوشحال می شویم که با ما به اشتراک بگذارید تا ما نیز استفاده ببریم.

منبع:

دیجی امداد رسان

نظرات