بیوگرافی حجت الاسلام محمد پورمتقی از طلبگی تا داور فوتبال و همسرش +‌عکس و اینستاگرام

0

بیوگرافی و سوابق حجت الاسلام محمد پور متقی از طلبگی تا داور فوتبال و همسرش +‌عکس ها و سوابق و زندگی شخصی و حرفه ای حجت الاسلام محمد پورمتقی از قم تا داوری در لیگ برتر فوتبال و اینستاگرام حجت الاسلام محمد پورمتقی را در ادامه این صفحه از مجله حرف تازه دانلود کنید

بیوگرافی حجت الاسلام محمد پور متقی از طلبگی تا داور فوتبال و همسرش +‌عکس و اینستاگرام و سوابق حجت الاسلام پورمتقی

بیوگرافی حجت الاسلام محمد پورمتقی

حجت الاسلام محمد پور متقی, متولد بهمن ۱۳۶۸ در قم است. اما اصالتا شمالی و پدر و مادرش اهل روستای آلمان استان گیلان هستند. او یکی از روحانیون حوزه علمیه قم است که وارد عرصه فوتبال شده و چند سالی است به عنوان کمک داور در لیگ برتر فوتبال ایران فعالیت دارد.

ازدواج و همسرش

از زندگی شخصی و ازدواج و همسرش اطلاعی در دست نیست

زندگینامه حجت الاسلام محمد پورمتقی داور فوتبال

علاقه به فوتبال

گفتنی است که حجت الاسلام محمد پور متقی از کودکی به فوتبال علاقه مند بود و از ۱۷ سالگی داوری را شروع کرده و درباره فعالیت خود گفته: یکی از افتخاراتم این است که گرد و غبار شهر قم در تن ما هست. در سطح چهار حوزه مشغول به تحصیل هستم، قبل از ورود به حوزه هم فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کردم و همزمان وارد قضاوت شدم.

در این بین در پایه سه و چهار حوزه تحصیل می‌کردم که برای خودم ابهامی پیش آمد که آیا ممکن است داوری و طلبگی با هم تناقضی داشته باشند که با راهنمایی استادم که نگاهی آینده‌نگر و تفکری خوب نسبت به جامعه و شناخت آن داشت به پاسخ خود رسیدم و این شد که همراه با امر طلبگی به فوتبال و داوری هم ادامه دادم.

بیوگرافی حجت الاسلام محمد پورمتقی داور فوتبال

شروع داوری فوتبال

این روحانی و داور لیگ برتر فوتبال ایران، در حال حاضر داور ملی هست، اما برای بین‌المللی شدن هم تلاش می‌کند،
از سال ۱۳۸۳ وارد داوری در لیگ برتر فوتبال شد و تاکنون مسابقات مهمی چون استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی و پرسپولیس و مس رفسنجان را داوری کرده است.

حجت الاسلام پور متقی داور فوتبال کیست

حجت الاسلام محمد علی پور متقی کمک داور بازی پرسپولیس تهران و مسجد سلیمان در ۸ آذر ۱۴۰۰ شد.

پرسپولیس دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر از نفت مسجد سلیمان میزبانی می‌کند و بر اساس اعلام کمیته داوران حجت‌الاسلام محمدعلی پورمتقی، داور قمی، به عنوان کمک دوم، کوپال ناظمی را در این قضاوت یاری می‌کند.

محمدعلی پورمتقی داوری را از سال ٨٣ شروع کرده و در فصل ۹۷-۹۶ نیز برای نخستین‌بار وارد چرخه داوران لیگ برتری شد.

او درباره ورود به عرصه فوتبال گفته: من قبل از اینکه وارد حوزه شوم داور بودم و از سال ۸۳ داوری را آغاز کردم، تقریبا سه سال بعد بود که وارد حوزه علمیه شدم و در کنار تحصیل به داوری هم ادامه دادم.

همچنین بینید: بیوگرافی و عکس های پیرلوئیجی کولینا داور فوتبال + علت ریزش مو و زندگی شخصی

زندگینامه حجت الاسلام محمد علی پورمتقی از طلبگی تا داور فوتبال

سوابق داوری محمد پورمتقی

او در بازی های جام حذفی برای تیم های لیگ برتری و بازی سایپا و نفت تهران و بازی تیم های استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان و … به عنوان کمک داور حضور داشته است

ایشان در حال حاضر در حوزه علمیه در سطح درس خارج مشغول هست (تخصصی فقه و اصول) و در مدرسه امام حسن عسگری (ع) حضور دارد.

این روحانی، علاوه بر طلبگی و داوری فوتبال، رزمی کار بوده و مربی ووشو و فول کیک بوکسینک است.

نظرات