بیوگرافی حسن تفتیان قهرمان دوومیدانی و همسرش + عکسهای خانوادگی و مسابقات

0

بیوگرافی حسن تفتیان قهرمان دوومیدانی و دونده المپیکی ایران و همسرش + عکسهای خانوادگی و مسابقات و افتخارات و سوابق حسن تفتیان از تربت حیدریه تا تیم ملی دودومیدانی ایران همراه با دیگر فعالیت ها و عناوین ورزشی و زندگی شخصی و خصوصی حسن تفتیان دونده و خانواده و پدر و مادر و ماجرای ازدواج و همسر و پیج اینستاگرام حسن تفیتان را در ادامه از مجله حرف تازه به مناسبت حضور در خندوانه آذر ۱۴۰۰ دانلود کنید.

بیوگرافی حسن تفتیان قهرمان دوومیدانی و همسرش + عکسهای خانوادگی و مسابقات

بیوگرافی حسن تفتیان

حسن تفتیان, (hassan taftian) دونده المپیکی و قهرمان دوومیدانی, متولد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۷۲ در تربت حیدریه است. او یکی از ورزشکاران ایرانی در رشته دو و دوندهٔ دوهای سرعت ایرانی است که عضو تیم ملی دوومیدانی ایران است و به میگ میگ ایران معروف است.

سوابق و سال های فعالیت

او اولین رکورد خود را در ۱۲سالگی و در مسابقات استانی با ۹۰.۱۳ ثانیه ثبت کرد و بعد از یک سال تمرین شبانه روزی، رکوردش را توانست به ۳۰.۱۱ کاهش دهد و سریع‌ترین دونده نوجوان کشور لقب می‌گیرد.

تفتیان رکورددار دو ۱۰۰ متر ایران با زمان ۱۰٫۰۴ ثانیه در ۱۳۹۵ در اسپانیا در شهر مادرید و رکورددار دو ۲۰۰ متر ۲۰٫۷۲ ثانیه در سال ۲۰۱۵ تهران است.

او همچنین در مسابقات دو ۱۰۰ متر، پانزدهمین دورهٔ مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان، توانست برای اولین بار در تاریخ ایران، به مرحلهٔ نیمه‌نهایی این رشته راه پیدا کند.

زندگینامه حسن تفتیان دونده

حضور در مسابقات المپیک

حسن تفتیان سابقه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو و المپیک ۲۰۱۶ را در کارنامه خود دارد. او در مسابقات دایموند لیگ پاریس و در رقابت‌های حاشیه‌ای ماده ۱۰۰ متر با ثبت زمان ۱۰:۰۳ ثانیه ضمن کسب عنوان برتری، سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

وی در المپیک ۲۰۱۶ در دور مقدماتی ۱۰۰ متر با ثبت زمان ۱۰٫۱۷ در گروه خود سوم شد و به‌عنوان بهترین‌های رده سوم در گروه‌های هشت‌گانه برای اولین بار در تاریخ ایران به نیمه‌نهایی المپیک صعود کرد.

مقام قهرمانی آسیا

او در بیست و دومین دوره رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی آسیا، در بوبانسور هند در ۱۰۰ متر قهرمان آسیا شد.

این دونده مدال آور کشورمان، در نیمه نهایی رکورد ۱۰٫۳۵ ثانیه را ثبت، و در فینال با رکورد ۱۰٫۲۵ مدال طلا را از آن خود کرد.

سوابق حسن تفتیان قهرمان دو

تندیس حسن تفتیان

در شهریور سال ۱۳۹۵با تصویب شورای شهرستان تربت حیدریه تندیس حسن تفتیان در ورزشگاه تختی این شهر و سپس در یکی از میادین این شهر نهاده شد.

دیگر ورزش ها

تفتیان قبل از ورود به دوومیدانی به رشته‌های فوتبال، هندبال و حتی تکواندو علاقه داشت و در این رشته ها هم فعالیت می‌کرد، اما درنهایت و به درخواست مربی ورزشش، پا به رشته دوومیدانی می‌گذارد.

حسن تفتیان قهرمان در تیم ملی دوومیدانی ایران

تیم ملی دوومیدانی ایران

در ۱۵ سالگی، در مسابقات انتخابی تیم‌ ملی، مقام اول را کسب می‌کند و به عضویت تیم‌ ملی درمی‌آید.

قهرمان دوومیدانی ایران تجربه دویدن کنار بزرگانی همچون یوسین بولت را داشته و معتقد است: «بولت یوسین ورزشکار بزرگی است و کسی که ورزش را در دنیا بشناسد طرفدار بولت است؛خیلی خوشحال بودم در دوره‌ای مسابقه دادم که بولت بود و توانستم کنار او بدوم. خیلی چیزها از او یاد گرفتم؛‌ شرایط قبل و بعد از مسابقه‌اش را می‌دیدم و همیشه از او آموخته‌ام.»

همچنین ببینید: بیوگرافی هاشمیه متقیان قهرمان پرتاب نیزه و همسرش + عکس ها و علت معلولیت و سوابق

حسن تفتیان

لقب میگ میگ

عده‌ای وقتی کارتون «میگ میگ» را می‌بینند یاد سریع‌ترین مرد دونده ایران می‌افتند؛تفتیان می‌گوید: «خیلی‌ها به من میگ میگ می‌گویند! همچنین دیده‌ام که بعضی‌ها نام من را در تلفن همراه‌شان به نام میگ میگ ذخیره کرده‌اند!»

صفحه اینستاگرام حسن تفتیان

صفحه رسمی این ورزشکار دو و میدانی با نشانی hassantaftian در دسترس عموم قرار دارد که میتوانید برای دیدن تصاویر بیشتر سری به صفحه اینستاگرامش بزنید.

تفتیان در آذر ۱۴۰۰ مهمان برنامه خندوانه رامبد جوان در شبکه نسیم بود

اینستاگرام حسن تفتیان

رکوردهای حسن تفتیان

بهترین رکوردهای فردی تفتیان عبارتند از:
• ‏۶۰ متر: ۶٫۵۱ (تهران ۲۰۱۸)
• ۱۰۰ متر: ۱۰٫۰۳ (پاریس ۲۰۱۸)
• ۲۰۰ متر: ۲۰٫۷۱ (تهران ۲۰۱۷)

عکس های شخصی جدید حسن تفتیان دونده

دانلود خندوانه حسن تفتیان خندوانه

عکس پدر و مادر حسن تفتیان

عکس پدر و مادر حسن تفتیان دونده المپیکی ایران

عکس های جدید اینستاگرامی حسن تفتیان

نظرات