۲۵ برند برتر ساعت که باید بشناسید

0

۲۵ برند برتر ساعت که باید بشناسید

قرن‌‌ها پیش از ظهور تلفن‌‌های هوشمند، ساعت‌‌ها ابزاری کارآمد و مکانیکی بودند که به منظور آگاهی از زمان توسط مردم مورد استفاده قرار می‌‌گرفتند. ساعت‌‌ها از آن زمان تکامل یافته و امروزه در جایگاهی فراتر از عملکرد گذشته‌‌شان قرار گرفته‌‌اند. آن‌‌ها تبدیل به اکسسوری‌‌های پرزرق‌‌وبرق شده و نماد وضعیت مالی فرد و میراث‌‌هایی هستند که به او به ارث رسیده است.

برترین برند ساعت

در ادامه برترین برندهای ساعت‌‌های مچی موجود در بازار را به شما معرفی می‌‌کنیم تا بیش‌‌تر با آن‌‌ها آشنا شوید. در صورتی که احساس می‌‌کنید پیش از خرید این ساعت‌‌ها احتیاج به تمرین تلفظ نام آن‌‌ها دارید، روی ما حساب کنید؛ به شما کمک خواهیم کرد با موفقیت از این مرحله عبور کرده و اطلاعات مفیدی را به دست آورید. برخی از این برندها در فروشگاه اشرافی موجود و جهت خرید ساعت مچی میتوانید سری به این وب سایت بزنید.

ژاگرلکولتر

ژاگرلکولتر در سال ۱۸۳۳ و در کوه‌‌های ژورای سوئیس تأسیس شد. این ساعت به دلیل طراحی‌‌های هوشمندانه‌‌اش مورد شناخت تعداد زیادی از مردم قرار گرفته است. یکی از برجسته‌ترین و جذاب‌ترین سبک‌های آن، رورسو می‌‌باشد؛ این مدل دارای محافظی‌‌ست که در زمان نیاز بر روی ساعت آمده و از آن حفاظت می‌‌کند.

اودمارزپیگه

اودمارزپیگه در سال ۱۸۷۵ و توسط دوستان دوران کودکی ژول لوئیس اودمارس و ادوارد آگوست پیگه تاسیس شد. احتمال آن وجود دارد که معروفیت اودمارزپیگه به دلیل کلکسیون رویال اوک باشد که از زمان اولین حضورش در سال ۱۹۷۲، تبدیل به یک نماد تجاری برای افراد معروف مانند اسطوره‌‌های هیپ‌‌هاپ و ورزشکاران نخبه گشت. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر رقیب‌‌هایی برای آن وجود دارد: مجموعه جدیدی به نام کد ۱۱٫۵۹ که توسط این برند و در سال ۲۰۱۹ وارد بازار گشت.

فردریک کانستنت

این برند در سال ۱۹۸۸ و توسط زوج هلندی پیتر استاس و آلتا استاس باکس تاسیس شد. ماموریت فردریک کانستنت ساخت ساعت های لوکس با استفاده از تکنیک های سوئیسی ست که با قیمت نسبتاً مناسب به فروش می رسد.

پیاژه

ژرژ ادوار پیاژه اولین کارگاه خود را در مزرعه خانوادگی خود در دهکده کوت-او-فی در کوه‌های سوئیس در سال ۱۸۷۴ راه‌اندازی کرد؛ او برندی را تاسیس کرد که اکنون به منظور ارائه باریک‌ترین ساعت خودکار در جهان به شهرت رسیده است.

کارتیر

لویی فرانسوا کارتیه این برند جواهرات را در سال ۱۸۴۷ در پاریس تأسیس کرد. هفتاد سال بعد، نوه او لویی کارتیه ساعت معروف تانک را اختراع کرد که از یک تانک نظامی الگوبرداری شده بود. از آن زمان، چندین مدل ساعت نمادین مانند بینواق آلوژی وارد بازار شده است.

هری وینستون

در مقایسه با سایر برندهای معتبر خارج از اروپا، هری وینستون نسبتاً جواهرساز جدیدی در دنیای ساعت است. با این وجود، همان روح نوآوری در ساعت های او وجود دارد که جواهرات خارق‌العاده را در یک برند به وجود می آورد. این خلاقیت آوانگارد آخرین موردی ست که به مجموعه پراجکت زد ملحق شده است، لازم به ذکر است که تنها ۳۰۰ مورد از آنها تاکنون ساخته شده است.

بلانکپین

برند بلانک پین در سال ۱۷۳۵ تاسیس شده است؛ این برند از ویژگی قدیمی ترین برند ساعت در جهان برخوردار است. در دهه ۱۹۵۰، ساعت های غواضی فیفتی فثمز وارد بازار شد. این مدل با همکاری شناگران رزمی نیروی دریایی فرانسه ساخته شده و به زودی تبدیل به نسخه استاندارد نیروی دریایی ایالات متحده گشت.

لونژین

لونژین در سال ۱۸۳۲ توسط آگوست آگاسیز و دو شریک در سینت-ایمیر سوییس تاسیس شد؛ مکانی که دفتر مرکزی شرکت هنوز در آن قرار دارد. لوگوی نمادین ساعت شنی بالدار جزو قدیمی ترین انواع لوگو بوده و هنوز به شکل اصلی خود مورد استفاده قرار می گیرد.

زنیت

ژرژ فاور ژاکو در سن ۲۲ سالگی شرکت ساعت سازی خود را در سال ۱۸۶۵ تأسیس کرده و آن را زنیت نامید. پس از یک قرن و نیم، این برند همچنان توسط افراد معروف از جمله مهاتما گاندی مورد استفاده قرار می گیرد.

تودور

در صورتی که فکر می‌کنید ساعت‌های تودور به رولکس شباهت دارند، به این موارد دقت کنید: این برند زیرمجموعه ساعت های رولکس بوده و مناسب کسانی ست که به دنبال ظاهر و احساس خاص رولکس هستند. لازم به ذکر است که قیمت ساعت های این برند بالا نیست.

امگا

برند امگا در سال ۱۸۴۸ تاسیس شد. این ساعت عنوان اولین ساعت روی ماه را به لطف باز آلدرین از آن خود کرده است. البته امروزه بیش تر به عنوان ساعت برتر و مرگبار سلاح انگلستانی شناخه می شود: جیمز باند.

رولکس

مسلما رولکس معروف ترین برند ساعت بوده و در بسیاری از موارد در صدر جدول قرار دارد؛ از جمله این موارد می توان به اولین ساعت ضدآب اشاره کرد که با نام اویستر و در سال ۱۹۲۶ توسط این برند وارد بازار شد.

پتک فیلیپ

پتک فیلیپ به طور مداوم در صدر فهرست بهترین برندهای ساعت در جهان قرار دارد؛ این برند هیچ شباهتی به انواع دیگر ساعت ندارد. شرکت سوئیسی پتک فیلیپ در سال ۱۸۳۹ تأسیس شد و دارای عنوان آخرین تولیدکننده ساعت مستقل متعلق به خانواده در ژنو می باشد.

واشرون کنستانتین

واشرون کنستناتین یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان ساعت‌های لوکس در جهان بوده و در سال ۱۷۵۵ توسط ژان مارک واشرون در ژنو تأسیس شده است. این ساعت‌ها به دلیل پیچیدگی‌های گسترده خود شناخته شده و توسط چهره‌های مشهوری مانند ناپلئون بناپارت و هری ترومن مورد استفاده قرار گرفته اند.

ون کلیف و آرپلز

دو برند ون کلیف و آرپلز از زمان شروع به کار در سال ۱۹۶۸ به عنوان نماد زیبایی توسط مردم به یاد آورده می شدند.

تگ هویر

“تکنیکز داونت گارد” همان چیزی است که تگ در تگ هویر به تصویر کشیده است؛ این اتفاق از زمانی شروع به رخ دادن کرد که ادوارد هویر برند سوئیسی را در سال ۱۸۶۰ راه اندازی کرد. در سال ۱۹۶۲، جان گلن در پرواز مرکوری-اطلس ۶ کرونومتر از هویر استفاده کرده و تمایز اولین ساعت در فضا را به آن بخشید. این ساعت با تصویری اسپرت در میان مردم شناخته شده است؛ فهرست افراد مشهوری که از به صورت رسمی یا غیر رسمی استفاده می کنند شامل لئوناردو دی کاپریو، ویل اسمیت، مت دیمون و تام بردی می باشد.

پانرای

این برند به طور رسمی با نام پانرای در فلورانس و در سال ۱۸۶۰ تأسیس شد؛ برند پانرای به دلیل قاب های جسورانه و اسپرت خود مشهور شده است. این برند دارای نقش هایی مانند تامین کننده رسمی نیروی دریایی سلطنتی ایتالیا، همکاری با فراری و ساعت های پانرای که در ایتالیا بهترین هستند را در کارنامه ی کاری خود دارا می باشد.

هابلوت

ساعت های هابلوت اولین ساعت های لوکسی که در آنها از بندهای سیلیکونی استفاده شده است؛ قاب های جسورانه ی این برند از دیگر دلایل معروفیت آن می باشد. در ادامه باید به واقعیت عجیبی اشاره کنیم: نام این برند فرانسوی به معنای “دریچه” است که به راحتی می توان فهمید اشاره به چه چیزی دارد.

بریتلینگ

بریتلینگ در سال ۱۸۸۴ تأسیس شده و به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین هوانوردان شناخته می‌شود. این برند با اسکات و مارک کلی، تنها دوقلوهایی که در فضا سفر کرده‌اند، نیز همکاری کرده است. لازم به ذکر است که تیمی از خلبانان استخدام شده اند تا در سراسر جهان با آکروباتیک سفر کنند و نمایشی از پرواز در جت ها را به مردم نشان دهند.

شوپارد

شوپارد توسط ساعت‌ساز سوئیسی، لویی اولیس شوپارد، در سال ۱۸۶۰ تأسیس شد؛ شهرت این برند در گذشته وابسته به ساعت‌های جیبی و زمان‌سنج‌ها بوده است. امروزه، ساعت‌ها و جواهرات پر زرق و برق این برند به طور مرتب روی فرش قرمز در رویدادهایی مانند جشنواره فیلم کن دیده می‌شوند.

مسترسینگر

یکی از جوانترین برندهای ساعت لوکس در بازار مسترسینگر می باشد که در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است؛ این برند به طور واضح مخصوص کسانیست که تمرکز کمتری روی شلوغی داشته و بیشتر علاقه مند به لذت بردن از سفر هستند.

بولگاری

شهرت بولگاری بیشتر وابسته به جواهرات زیبا و کالاهای لوکس (به ویژه مورد علاقه الیزابت تیلور) است. بولگاری اولین برند خلق کننده ساعت دارای جواهرات می باشد. این ساعت بهترین انتخاب برای افرادی ست که تمایل به استفاده از ساعت های شیک و لوکس دارند.

بریژیت

آبراهام لوئیس بریژیت مامور ساخت یک ساعت جیبی برای ماری آنتوانت و یک ساعت مچی برای ملکه ناپل شد. این رزومه ای عالی برای شروع کار بوده که روح نوآوری و طراحی جاودانه امروزی را به ارمغان می آورد.

ساعت های ورجر

ساعت های ورجر در سال ۲۰۱۲ تأسیس شده و تمرکز خاصی بر راحتی دارند؛ این برند از الهام اصلی بنیانگذار ادی جانسون نشات می‌گیرد که معتقد بود ساعت‌های مچی باید برای استفاده روزانه ساخته شوند. شعار هوشمندانه این برند گویای همه چیز است: “زمان به خوبی سپری شده است”.

مونت بلانک

صنایع دستی بسیار پیشرفته در قلب تمامی ساعت های مونت بلک وجود دارد؛ به ویژه در مجموعه سال ۱۸۵۸ که تفسیری مجدد از ساعت های مینروا ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ را به ارمغان آورد؛ لازم به ذکر است که هدف اصلی این ساعت ها حضور در اکتشافات نظامی بوده است.

نظرات