بیوگرافی بهروز فردوس بنیانگذار شرکت ماموت و همسر و فرزندانش + عکس و علت درگذشت

3

بیوگرافی مهندس بهروز فردوس پدر صنعت خودروی تجاری ایران و همسر و فرزندانش + عکس و علت درگذشت بهروز فردوس بنیانگذار شرکت ماموت و سوابق از تولد در تهران تا تاسیس شرکت صنعتی ماموت با عکس و ازدواج و همسر و فرزندانش بهزاد و مهرزاد و زندگی شخصی و شغلی مهندس بهروز فردوس را در ادامه میخوانید

بیوگرافی بهروز فردوس بنیانگذار شرکت ماموت و همسر و فرزندانش + عکس و علت درگذشت و سوابق

بیوگرافی بهروز فردوس

مهندس بهروز فردوس پدر صنعت خودروی تجاری ایران روز چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ درگذشت مرحوم بهروز فردوس بنیانگذار گروه صنعتی ماموت (دنیای ماموت) بود که از سال ۱۳۶۷ شرکت صنعتی ماموت را تاسیس کرد.

سوابق شغلی و خانوادگی

بهروز فردوس, مالک شرکت صنعتی ماموت و کارآفرین، متولد تهران بود, از او به عنوان پدر صنعت خودرو تجاری کشور یاد می شود. وی در ۳ آذر ۱۴۰۰ دارفانی را وداع گفت.

مهندس بهروز فردوس جز فعالان بزرگ در صنعت خودروی ایران بود و در سال های گذشته به واسطه تلاش های وی و همکارانش، خودروهای فولکس واگن، اسکانیا و… پا به بازار کشور گذاشتند.

علت فوت و درگذشت بهروز فردوس بنیانگذار شرکت ماموت

علت فوت و درگذشت بهروز فردوس

مهندس بهروز فردوس بنیانگذار گروه صنعتی ماموت (دنیای ماموت) که قریب به شصت سال از عمر خود را صرف تولید، نوآوری و توسعه صنعت و اشتغال نموده بود، چهارشنبه سوم آذر ماه ۱۴۰۰ چشم از جهان فانی فرو بست.

نام مهندس فردوس بنیان‌گذار «ماموت» در ۳۰ شرکت مختلف به چشم می‌خورد، هلدینگ بزرگی که در حال حاضر بالغ بر ۵۰ شرکت بزرگ و کوچک در بخش‌‌‌های مختلف صنعت و خدمات را در بر دارد و به بازیگری بزرگ و تاثیرگذار در بخش خودرو‌‌‌های تجاری و کار، ساختمانی و خدمات تبدیل شده است.

همسر بهروز فردوس کیست

مهندس فردوس در تهران متولد شده، اما سال ها پیش با خانمی آلمانی ازدواج کرده و همسری آلمانی دارد. حاصل این ازدواج دو پسر به نام های بهزاد و مهرزاد است. البته پسران مرحوم فردوس نام های ایرانی خارجی دارند و در عمده شرکت‌های «ماموت» دو نام بهزاد دانیل فردوس و مهرزاد مانوئل فردوس زیاد دیده می‌شود.

فرزندان بهروز فردوس

بهزاد و مهرزاد به ترتیب در ۲۹ و ۳۱ شرکت به عناوین مختلفی مانند رییس، نایب‌رییس یا عضو هیئت‌مدیره، مدیرعامل و… حضور دارند و هر کدام مدیریت بخشی از تجارت پدر را بر عهده گرفته‌اند.

عکس مهرزاد فردوس پسر مرحوم فردوس

همسر و فرزندان بهروز فردوس پدر صنعت خودروی ایران

 

همچنین ببینید: بیوگرافی غفار داورپناه سنگ تراش برج آزادی و همسر و فرزندانش+ علت فوت و آثار

تاسیس شرکت صنعتی ماموت

در سال‌های پایان جنگ تحمیلی و در سال ۱۳۶۷، مهندس فردوس شرکت «مجتمع صنعتی ماموت» را رسماً ثبت کرد و بعد از چند سال، فعالیت این شرکت با تولید انواع تریلرهای سبک در فضایی به وسعت دو هکتار آغاز شد. به مرور زمینه کار این شرکت گسترش یافت، به حوزه‌هایی مانند تولید ساندویچ پانل خانه‌های پیش‌ساخته و انواع کانکس وارد شد. اتاق‌های ایزوله شامل اتاق‌های یخچالی، تریلر یخچالی و اتاق حمل بار محصولات بعدی «ماموت» بودند که در اواسط دهه ۷۰ راهی بازار شدند

«ماموت» در سال ۱۳۸۸ نمایندگی رسمی شرکت اسکانیا در ایران را بر عهده گرفت؛ «ماموت دیزل» نام شرکتی است که به عنوان نماینده انحصاری خدمات پس از فروش کامیون‌های اسکانیا در ایران آغاز به کار کرد و در سه حوزه تولید و خدمات پس از فروش کامیون‌های اسکانیا، خدمات پس از فروش تریلر و فروش و خدمات پس از فروش محصولات دیزل ژنراتور اسکانیا فعال است

سوابق و عکس های مهندس بهروز فردوس

موسس شرکت وزنه

خانواده فردوس شرکت «وزنه» را نیز در اختیار دارند؛ شرکت باسابقه‌ای که سال ۱۳۴۳ تأسیس شده و یکی از شرکت‌های مهم تولید انواع جرثقیل است و چند سالی است که به عنوان زیرمجموعه «مجتمع صنعتی ماموت» فعالیت می‌کند. ماموت همچنین شرکت «مجتمع صنعتی پیل سان» را در سال ۱۳۹۳ تأسیس کرد که این شرکت هم به تولید انواع تریلر می‌پردازد و هم به واردات و فروش کامیون‌های چینی مشغول است.

3 دیدگاه در “بیوگرافی بهروز فردوس بنیانگذار شرکت ماموت و همسر و فرزندانش + عکس و علت درگذشت

 1. فرید مرادی گفت:

  سلام واقعا متاثر شدم از فوت این بزرگ مرد صنعت ایران مثال این مرد در کشور کم داریم خداوند رحمتشان کند روحشان شاد ونور به قبرشان بباره مرد بی تکرار خداوند به خانواده شان صبر بدهد وهمسر وفرزندانشان را حفظ نماید

 2. علی گفت:

  خدا بیامرزه
  واقعا مردان بزرگی در کشورمان داریم که باعث افتخارمان هستند
  روحش شاد که نون سر سفره مردم گزاشته
  درود به شما مهندس بهروز فردوس

 3. بهمن گفت:

  خدا رحمتش کند…
  و بهشت اخروی نصیب گرداند…

نظرات