آینده کلاس های آنلاین زبان بعد از کرونا

0

تقریباً دو سال از زمانی که ویروسی ناشناخته‌ای به نام کرونا یک بحران جهانی ایجاد کرد، می‌گذرد. برای جلوگیری از پیشروی سرعت همه‌گیری، احتیاج به قرنطینه یه مسئله ضروری محسوب می‌شد. به همین دلیل امروزه زبان آموزان نیز همانند دانش آموزان و دانشجویان، به صورت آنلاین در کلاس‌های درس حضور می‌یابند. با سرعت گرفتن واکسیناسیون، صحبت‌هایی از حضوری شدن آموزش‌ها مطرح شده است که بسیاری را در مورد آینده کلاس های آنلاین زبان بعد از کرونا کنجکاو کرده است. در مورد این مسئله باید گفت کلاس‌های آنلاین زبان پیش از کرونا نیز وجود داشتند اما به اندازه زمان حال رایج نبودند و بنابراین افراد کمی از مزایای آن آگاه بودند؛ امروزه با تجربه حدود دو سال شرکت در کلاس های آنلاین، عده بسیاری با مزایای آن آگاه شدند و نمی‌توانند از آن دل بکنند.‌ به دلیل مزایایی که در ادامه شرح داده خواهد شد تقاضا برای برگزاری کلاس‌های آنلاین زبان، بسیار است و موسسه‌ها نیز همچنان به برگزاری آنها ادامه خواهند داد.

 کلاس های آنلاین زبان

مزایای برگزاری کلاس های آنلاین زبان

یک مسئله مهم در مورد مدارس و دانشگاه‌ها این است که شرکت در کلاس‌های حضوری یک فعالیت اجتماعی مهم محسوب می‌شود. به دوستان خود فکر کنید، چند نفر از آنان از دوستان زمان مدرسه و دانشگاه‌تان هستند؟ به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان تمایل به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها دارند و هیچ دولتی قصد ندارد چنین کلاس‌هایی را از حالت کلاسیک و حضوری آنها در بیاورد. اما در مورد موسسه‌های زبان مسئله کاملاً فرق می‌کند. چرا که جامعه هدف آنها افرادی در سنین مختلف با مشاغل، نیازها و دغدغه‌ها مختلف است که حتی با رای‌گیری نیز مشخص خواهد شد بسیاری ترجیح می‌دهند در کنار فعالیت‌های روزانه خود که شامل کار و مشغله و کلاس‌های درسی مدرسه و دانشگاه است و حتی خانه داری و بچه داری برای افراد متاهل، دوره‌های زبان خود را به صورت آنلاین بگذرانند. مؤسسه‌های زبان که به صورت خود مختار عمل می‌کنند برگزاری دوره آنلاین زبان را در صورت تقاضا، ترجیح می‌دهند و قطعاً درصد قابل توجهی از افراد به دلیل مزایای بسیار دوره های آنلاین زبان که در زیر آمده‌اند تقاضای ادامه یافتن دوره‌های مجازی زبان را دارند.

  • عدم وجود محدودیت‌های مربوط به وقت و زمان

بسیاری از ما تا به حال قید شرکت در دوره‌های بسیاری را به دلیل کمبود وقت زده‌ایم. چرا که شرکت یافتن در کلاس‌های مختلف از جمله زبان، نیازمند صرف زمان برای آماده شدن، رفتن به موسسه و بازگشت از آن است. این فعالیت‌ها بسیار وقت گیر و خستگی‌آور هستند و ما را برای ادامه روز دچار مشکل می‌کنند. شرکت در کلاس های آنلاین زبان تنها چندین ثانیه به اندازه چندین کلیک برای ورود به سامانه زمان می‌برد و دیگر نیازی به رفت و آمدهای طولانی نیست و تنها به اندازه صرف زمان خالص کلاس، از وقت روزانه شما را می‌گیرد.

برای افراد پر مشغله، امکان شرکت در دوره‌های زبان همیشه یک مسئله تقریباً غیرممکن بود. چرا که در زمان‌های معمول برگزاری کلاس (که معمولا از ۸ صبح تا ۶ عصر را شامل می‌شود) به دلیل کمبود وقت نمی‌توانستند در کلاس حضور یابند. یکی از ویژگی‌های جالب توجه کلاس های آنلاین این است که می‌توانند در هر ساعتی از روز برگذار شوند و با پایین آمدن خورشید، تمام نمی‌شوند. امروزه انواع کلاس‌ها در زمان‌های نامعمول، به عنوان مثال ساعت ۱۰ شب، برگزاری می‌شوند و برای افرادی که کل روز درگیر هستند، بهترین گزینه‌اند. همچنین کلاس‌های آنلاین زبان و سایر کلاس‌های دیگر می‌توانند حتی در روز‌های تعطیل نیز برگذار شوند.

کلاس های آنلاین زبان

این که دیگر محدودیت‌های زمانی همانند قبل تأثیری بر روی زبان آموزی افراد ندارند باعث شده است تعداد زبان آموزان بیشتر شود و افراد بسیاری فرصت حضور در دوره‌ مجازی زبان را بیابند. مسلماً موسسات زبان نیز قصد ندارند این تعداد زبان آموز را با حضوری کردن صد در صد کلاس‌ها پس از کرونا، از دست دهند.

  • عدم وجود محدودیت‌های مربوط به محل سکونت

همچنان در کشور ما، کم نیستند شهر‌ها و علی الخصوص روستاهایی که از داشتن موسسه‌ زبان محروم هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد حتی با وجود تمایل شدید، به دلیل سختی‌های رفت و آمد به شهرهای دارای موسسه زبان، قید یادگیری زبان به طور آکادمیک را می‌زنند. کلاس‌های آنلاین زبان راه یادگیری را برای این دست از زبان آموزان باز کردند و آنها می‌توانند به راحتی با دسترسی به اینترنت، در این کلاس‌ها شرکت کرده و از مطالب مفید و آموزنده آنها بهره ببرند. همچنین افرادی هستند که همیشه آرزوی شرکت در کلاس‌های آنلاین زبان یک موسسه معروف را داشته‌اند اما به دلیل محدودیت‌هایی نظیر نبود شعبه آن موسسه در شهرشان، به ناچار در موسسه دیگری مشغول شده‌اند. با برگزاری کلاس های آنلاین زبان، امکان یادگیری زبان در بهترین موسسات برای افراد در هر نقطه‌ای از این سرزمین فراهم شده است. امروزه افراد می‌توانند بدون میلی متری تکان خوردن از سر جایشان، در بهترین کلاس‌های آنلاین زبان شرکت کنند و موسسات نیز قصد از بین بردن چنین شرایطی را بدون شک نخواهند داشت.

  • هزینه و شهریه کمتر

در اینجا قرار است از یک معامله دو سر بُرد صحبت کنیم. یک طرف معامله موسسات زبان و دیگری، دانشجویان آنها هستند. چرا که از طرفی با عدم نیاز به برگزاری کلاس‌ها به شکل حضوری، موسسات دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های آنها را ندارند. قبوض مختلف ماهانه، خرید امکانات جدید برای کلاس‌ها و … همه از مجموع هزینه‌هایی هستند که موسسات زبان با برگزاری کلاس‌های آنلاین زبان دیگر نیازی به پرداختن ندارند. در نتیجه‌ی هزینه کم، قاعدتاً موسسات بخشی از شهریه که مربوط به این مخارج بود را کم‌تر می‌کنند و در نتیجه آن، از طرفی دیگر زبان آموزان شهریه کمتری خواهند پرداخت. این سود دو جانبه لطفی است که کلاس‌های آنلاین به موسسات و زبان آموزان آنها کرده است و قطعاً هر دو طرف به برخورداری آن تمایل دارند.

موارد گفته شده تنها چندین مورد از ده‌ها مزایای برگزاری و شرکت در کلاس‌های آنلاین زبان هستند و به همین دلیل است که پس از کرونا نیز، همچنان به طور قطع برگذار شدن دوره‌های زبان در کنار حضوری، به صورت مجازی نیز ادامه خواهد یافت.

کلاس های آنلاین زبان

کلاس‌های آنلاین زبان موسسه آفاق

اگر به دنبال یک موسسه زبان آنلاین خوب و معتبر جهت یادگیری زبان هستید، با موسسه آفاق آشنا شوید. کلاس‌های آنلاین آفاق پیش از کرونا دایر بوده‌اند و بدون شک پس از کرونا نیز به قوت باقی خواهند ماند. انواع دوره‌های مجازی زبان در همه سطوح در آفاق برگزار می‌شوند. برگزاری کلاس‌های زبان توسط استاید منظم، مجرب، آموزش دیده و فهمیده موسسه آفاق در پلتفرم اختصاصی، پر سرعت و بدون قطعی آن،  تجربه‌ای خوشایند از شرکت در دوره آنلاین زبان را برای شما رقم خواهد زد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌ها و ثبت نام در آنها می‌توانید به سایت موسسه آفاق به نشانی اینترنتی https://afaq-lc.com/ مراجعه نمایید.

نظرات