همه جا با فرادرس
اکسکوینو

ماجرای ولی خرسندی و عیسی آل کثیر چیست و علت شکایت و محکومیت آل کثیر

1

ماجرای ولی خرسندی و عیسی آل کثیر چیست و علت شکایت و محکومیت آل کثیر

در پرونده شکایت ولی خرسندی از عیسی آل کثیر بازیکن باشگاه پرسپولیس، آل کثیر با قطعیت دادنامه به پرداخت مبلغ ۵ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال بابت اصل حق کارگزاری به علاوه مبلغ ۸۴ میلیون و ۸۷۲ هزار ریال به عنوان خسارات قانونی به ولی خرسندی محکوم شد. اما ماجرا چیست و چرا عیسی آل کثیر محکوم شد؟

ماجرای ولی خرسندی و عیسی آل کثیر چیست و علت شکایت و محکومیت آل کثیر

طبق قرارداد بین بازیکنان و ایجنت ها و توافق برای پورسانت بین بازیکنان و ایجنت ها، عیسی آل کثیر باید ۸ درصد قرارداد دوساله اش با پرسپولیس که ۶٫۳ میلیارد است را به ایجنت خود که تحت نظر کارگزاری معروف جابه جایی بازیکن است، پرداخت کند و این مبلغ به جز ضرر و زیانی که کمیته تعیین وضعیت در نظر گرفته است ۵۰۴ میلیون تومان استاست.

گفتنی است که طبق قوانین توافق پورسانت بین بازیکنان و ایجنت ها معمولا ۳ تا ۱۰ درصد از اصل قراردادی است که خود بازیکن با باشگاه منعقد می کند و این عدد برای عیسی آل کثیر و ایجنتش، ۸ درصد است.

علت درگیری عیسی آل کثیر و ولی خرسندی و محکومیت

عیسی آل کثیر ۷ روز فرصت اعتراض به این حکم را دارد و باید مدارک محکمه پسندی داشته باشد و با توجه به این که قرارداد بازیکنان با ایجنت ها معمولا شفاف است، بعید به نظر می رسد آل کثیر دفاعی از خود داشته باشد.

با این حساب ۷ روز دیگر حکمی که امروز صادر شده قطعی می شود و پس از این فرصت ۷ روزه هم مهاجم پرسپولیس ۴۰ روز فرصت دارد که این پول را پرداخت کند، در صورت پرداخت نشدن پول در این مدت یک مهلت قانونی ۷ روزه دیگر هم به این بازیکن می دهند تا پول را پرداخت و یا رضایت طرف مقابلش را بگیرد و در صورتی که این اتفاق نیفتد، عیسی آل کثیر نمی تواند برای تیمش بازی کند.

بنابراین آل کثیر اگر روی این حکم اعتراض نزند، ۵۴ روز برای پرداخت این پول فرصت دارد و این به این معنی است که اگر تا ۱۷ دی ماه این قضیه حل نشود، مهاجم پرسپولیس نمی تواند تیمش را همراهی کند. یعنی از ۱۷ دی به بعد ایجنتی که علیه عیسی آل کثیر حکم گرفته به راحتی می تواند جلوی بازی او را بگیرد.

البته با توجه روابط موجود بین باشگاه و ایجنت آل کثیر و همین طور روابط آرکا ایرانیان با یحیی گل محمدی، بعید است عیسی آل کثیر در این قضیه تا پایان فرصت نهایی، رضایت شاکی خود را نگیرد.

حمید مشهدی، شریک و همکار ولی خرسندی در آرکا ایرانیان مدیر برنامه یحیی گل محمدی است و تصور این که وقتی یحیی گل محمدی به آل کثیر نیاز دارد، ولی خرسندی جلوی بازی او را بگیرد، سخت است. احتمالا قبل از این که کار به ۱۷ دی و جلوگیری از بازی کردن عیسی آل کثیر برسد، این مشکل حل خواهد شد./ خبرانلاین

ماجرای ولی خرسندی و عیسی آل کثیر چیست و علت شکایت و محکومیت آل کثیر

توضیح کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال درباره ال کثیر

کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص چند پرونده به شرح زیر صادر کرد:

در پرونده شکایت ولی خرسندی از عیسی آل کثیر (بازیکن باشگاه پرسپولیس)، آل کثیر با قطعیت دادنامه به پرداخت مبلغ ۵ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال بابت اصل حق کارگزاری به علاوه مبلغ ۸۴ میلیون و ۸۷۲ هزار ریال به عنوان خسارات قانونی به ولی خرسندی محکوم شد.

 

1 دیدگاه در “ماجرای ولی خرسندی و عیسی آل کثیر چیست و علت شکایت و محکومیت آل کثیر

  1. شاپور گفت:

    عجب پولهای یا مفتی. حرامتان باد

نظرات