تفریحات

ابتلای پرواز همای به کرونا + آخرین وضعیت پرواز همای در بیمارستان

0

ابتلای پرواز همای به کرونا + آخرین وضعیت پرواز همای در بیمارستان پس از ابتلای به کرونا، پرواز همای شب گذشته (۲۲ آبان ۱۴۰۰) به دلیل ابتلا به کرونا و درگیری نسبتاً بالای ریه به کووید ۱۹ در بیمارستانی در رشت بستری شد.

ابتلای پرواز همای به کرونا + آخرین وضعیت پرواز همای در بیمارستان

ابتلای پرواز همای به کرونا + آخرین وضعیت پرواز همای در بیمارستان

سرزمین بی کران و ملاقات با دوزخیان از جمله آخرین آلبوم های موسیقی این هنرمند سرشناس کشورمان است که تاکنون با استقبال خوب مردم روبرو شده است.

پرواز همای متولد ۲۰ بهمن ۱۳۵۸ در احمدسرگوراب، از توابع شهرستان شفت در استان گیلان است.

پرواز همای (۱۳۵۸) با نام پیشین سعید جعفرزاده احمد سرگورابی از خوانندگان ایران است. او نام و نام خانوادگی اش را با اجازه ی پدرش، تغییر داده است. پدر و مادر او کشاورز بودند و در کنار برادرانش علاوه بر تحصیل به پدر هم کمک میکردند.

پرواز همای همراه با گروه مستان که مجموعه‌ای از نوازندگان سازهای ایرانی هستند، به اجرای کنسرت می‌پردازد. وی همچنین خواننده گروه ارکسترال به آهنگسازی شهرداد روحانی در آمریکا بوده‌است. او ترانه‌هایی را نیز به زبان‌های گیلکی و تالشی اجرا کرده‌ است. همچنین تاکنون اپراهایی را نیز به روی صحنه برده است.سابقه ی فعالیت هنری

پرواز همای از ۸ سالگی علاقه مند به نقاشی شد و پدرش با دیدن هنر او حمایتش کرد. از ۱۰ سالگی چکامه سرودن را شروع کرد. در ۱۲ سالگی همراه برادرش شبهای نزدیک به نوروز به خانه همسایه ها میرفتند و بنا به رسم ،نوروزخوانی میکردند. این را میتوان آغاز فعالیت خواندن او دانست.

 

نظرات