همه جا با فرادرس
اکسکوینو

بیوگرافی مهرنوش جعفری دختر اهوازی از عمل زیبایی تا درگذشت + عکس و اهدای عضو

2

بیوگرافی مهرنوش جعفری دختر اهوازی از عمل زیبایی تا درگذشت + عکس و اهدای عضو

مهرنوش جعفری دختر اهوازی, ۱۹ ساله با رتبه ۷۰ کنکور سراسری است که پس از دو روز به کما رفتن و مرگ مغزی در نهایت ۲۰ آبان ۱۴۰۰ اعضای بدنش به سه بیمار اهدا شد و درگذشت. در ادامه بیوگرافی و عکس مهرنوش جعفری دختر نخبه اهوازی که بر اثر عمل زیبایی فوت کرد و پدر و مادر مهنورش جعفری و مراسم خاکسپاری و تشییع وی و پیج اینستاگرامش را همراه با جزئیات خبر می خوانید

بیوگرافی مهرنوش جعفری دختر اهوازی از عمل زیبایی تا درگذشت + عکس و اهدای عضو

بیوگرافی مهنوش جعفری دختر اهوازی

مهرنوش جعفری دختر ۱۹ ساله اهوازی به خاطر عمل زیبایی در یکی از مطب‌های کیانپارس اهواز دچار مرگ مغزی شده و درگذشت. او دانشجوی حقوق دانشگاه تهران بود و با رتبه ۷۰ کنکور سراسری پذیرفته شد و وارد دانشگاه شد.

دختر نخبه خوزستانی و رتبه ۷۰ کنکور ۱۸ آبان ماه به‌منظور انجام عمل زیبایی در یکی از مطب های اهواز به دلیل تزریق داروی بیهوشی به کما رفت و مرگ مغزی وی توسط پزشکان تایید شد. وی پس از سه روز علائم حیاتی خود را از دست داد.

از عمل زیبایی از اهدای عضو

متأسفانه این دختر ۱۹ ساله چند روز پیش با مراجعه به یک کلینیک زیبایی تحت عمل توسط افراد غیرمتخصص قرار گرفت و به علت دریافت دوز بالای دارو دچار ایست قلبی تنفسی شد و بعد از چند روز بستری در بیمارستان، با تائید مرگ مغزی امروز با رضایت خانواده، دو کلیه و یک کبدشان به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

بیوگرافی مهرنوش جعفری دختر اهوازی از عمل زیبایی تا درگذشت + عکس و اهدای عضو

اهدای اعضای دختر ۱۹ ساله اهوازی

عرفان مردانی در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: صبح پنج شنبه ۲۰ آبان در بیمارستان گلستان اهواز اعضای بدن نوجوان ۱۹ ساله رتبه ۷۰ کنکور که در پی انجام عمل زیبایی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده اش به بیماران نیازمند اهدا شد.

پدر دختر نخبه اهوازی درباره اهدای عضو دخترش گفته: مهرنوش یک قطعه از بهشت بود که ۱۹ سال پیش خدا به ما امانت داده بود و حالا امانتش را از ما گرفت و برد. اول مقاومت کردم و گفتم نه این همه وجود من است، ولی وقتی به خودم آمدم، دیدم صاحب اصلی دخترم خداست و گفتم خدایا مالک تو هستی اگر دوست داشتی دوباره به من ببخشش اگر نخواستی امانت ات را از ما بگیر. من و مادرش بیش از حد به این امانت خدا نزدمان وابسته شده بودیم. می‌خواهم اعضای بدن مهرنوش ام را اهدا کنم که به انسان‌های دیگری حیات دوباره ببخشد.

پدر و مادر مهرنوش جعفری دختر نخبه اهوازی

مهرنوش یک قطعه از بهشت بود که ۱۹ سال پیش خدا به ما امانت داده بود و حالا امانتش را از ما گرفت و برد.

محمود، عموی مهرنوش گفت: برادرزاده‌ام در مدرسه نخبگان اهواز درس می‌خواند، سال گذشته با رتبه ۷۰ توانست دانشجوی حقوق دانشکده شهید بهشتی تهران شود.

مسعود، پدر مهرنوش مقصر اصلی این اتفاق را دستگاه‌های نظارت بر بهداشت و درمان دانسته و گفت: نهاد یا دستگاه‌های ناظر بر کادر بهداشت و درمان و سلامت مردم باید به گونه‌ای نظارت کنند که هرکسی نتواند در اقدامات پزشکی دخالت کند و پزشک‌ها محل کار و یا پروانه شان را به خاطر پول در اختیار افراد غیر پزشک نگذارند که وقتی اتفاقی افتاد اظهار بی اطلاعی کنند.

مسعود جعفری ادامه داد: با پزشکی که صاحب مطب بود و ۲۲ سالی می‌شود که می‌شناسمش بعد از اتفاقی که برای دخترم افتاد تماس گرفتم و گفتم به اطمینان شما مهرنوش به آنجا آمد. همسرم به محض اینکه وارد مطب می‌شود می‌پرسد دکتر کجاست؟ که همین خانم دستیار پزشک می‌گوید تو مسیر است و دارد می‌آید. بعدا که با همان پزشک تماس گرفتیم گفت از این موضوع بی خبر است و دستیارش تماسی با وی نداشته است.

وی گفت: همین خانمی که مسبب مرگ مغزی دخترم شد اعلام کرده ما بار اول مان نیست که عمل زیبایی انجام می‌دهیم بار‌ها و بار‌ها این کار را کرده‌ایم. عمل زیبایی دخترم خیلی جزیی بود، اما وقتی حالش بد می‌شود تجهیزاتی برای احیای مهرنوش در مطب وجود نداشت.

پدر مهرنوش عنوان کرد: شاید اگر همان لحظات اول همسرم اجازه داده می‌شد تا به ۱۱۵ زنگ بزند و یا در همان ساختمان پزشکان از افراد متخصص کمک خواسته می‌شد این اتفاق برای مهرنوش نمی‌افتاد.

بیوگرافی مهرنوش جعفری دختر اهوازی از عمل زیبایی تا درگذشت + عکس و اهدای عضو

علت دقیق فوت مهرنوش جعفری دختر اهوازی

معاون درمان دانشگاه جندی شاپور اهواز نیز در ادامه اظهار داشت: این دختر ۱۹ ساله برای انتقال چربی به مطب یک پزشک عمومی مراجعه می‌کند که البته خود پزشک حضور نداشته و فردی فاقد صلاحیت داروی بی حسی برای او تزریق می‌کند، احتمالا دوز دارو بالاتر از حد معمول بوده که با ایست قلبی به بیمارستان امام خمینی منتقل و آنجا احیا می‌شود

فرهاد سلطانی ادامه داد: مطب فرد متخلف پلمب شده و این فرد فاقد صلاحیت به مراجع قضایی معرفی شده است. همچنین اظهارات پدر، مادر و همه افرادی که درگیر این اتفاق هستند مورد بررسی قرار می‌گیرد، پزشکی که پروانه مطب به نام او بوده را هم به مراجع قضایی معرفی کرده‌ایم.

شکایت خانواده دختر اهوازی از مقصران مرگ دخترش

بعد از این اتفاق تابلوی مطب که بر روی آن نوشته شده بود متخصص تغذیه و کلینیک زیبایی و پوست و بنر‌هایی که از عمل‌های انجام شده بر در و دیوار مطب چسبانده شده بود، جمع آوری کردند. از این افراد شکایت کرده ام که امیدوارم به سزای اعمال شان برسند. متاسفانه برخی پزشکان در اهواز پروانه کارشان را اجاره می‌دهند و خودشان اصلا در مطب حضور پیدا نمی‌کنند.

جعفری سه نفر را در مرگ مغزی دخترش مقصر دانسته و اضافه کرد: اول پزشکی که مطب به نامش است، دوم فردی که به عنوان پزشک نامش داخل بنر‌های عمل‌های زیبایی بود و سوم خانمی که بدون حضور این دو پزشک شروع به تزریق داروی بیهوشی و اقدامات اولیه عمل می‌کند البته این خانم مدعی است با پزشک تماس گرفته، اما او جواب نداده در صورتی که پزشک مربوط می‌گوید تماسی با او گرفته نشده است.

2 دیدگاه در “بیوگرافی مهرنوش جعفری دختر اهوازی از عمل زیبایی تا درگذشت + عکس و اهدای عضو

  1. نگین گفت:

    همین الآن خانمی با نام جعلی سحر خزعلی بدون هیچ مدرکی تو اهواز جراحی بینی انجام میده، ۱۹۰ هم اصلا پیگیری نمیکنه

  2. hadis گفت:

    خدا لعنتشون کنن که با جون آدمها بازی میکنن و ککشون نمیگزه،باید اونجا پلمپ بشه ،تا این بلا سر کس دیگه نیارن.

نظرات