ماجرای پناهندگی دو ملی پوش بدنسازی بعداز مسابقات جهانی اسپانیا ۲۰۲۱ + جزئیات درگیری

0

ماجرای پناهندگی ملی پوش بدنسازی از شایعه تا واقعیت و جزئیات برنگشتن دو ملی پوش بدنسازی به کشور از مسابقات جهانی اسپانیا و علت پناهندگی و آیا صحت دارد را در ادامه میخوانید

ماجرای پناهندگی دو ملی پوش بدنسازی در مسابقات جهانی اسپانیا 2021 + جزئیات

 

ماجرای پناهندگی دو ملی پوش بدنسازی در مسابقات جهانی اسپانیا ۲۰۲۱ + جزئیات

امیر غلامزادگان و علیرضا پیری دو ملی‌پوش تیم ملی پرورش اندام کشورمان پس از مسابقات جهانی اسپانیا به ایران نیامدند و این احتمال می رود که این ورزشکاران ایرانی پناهنده شدند.

تسنیم نوشت، در حالی که تیم ملی پرورش اندام ایران در هفتاد و پنجمین دوره مسابقات جهانی با کسب ۱۰ طلا، ۷ نقره و ۵ برنز بالاتر از سایر رقبا به مقام قهرمانی دست یافت، دو ملی‌پوش این تیم از اسپانیا به ایران بازنگشتند.

امیر غلامزادگان و علیرضا پیری دو ملی‌پوشی بودند که همراه کاروان کشورمان به ایران نیامدند. دو ورزشکاری که در فیتنس اسپرت و فیتنس چلنج در این مسابقات حضور داشتند و موفق به کسب مدال شدند.

همچنین در مسیر حرکت این تیم به فرودگاه برای بازگشت به ایران بین دو ملی‌پوش درگیری فیزیکی ایجاد شد که با دخالت سایر نفرات پایان یافت. این درگیری بین یکی از ورزشکاران مدال‌آور در این مسابقات با دیگر ملی‌پوش کشورمان که در مسابقات توفیقی به دست نیاورده بود، رخ داد تا فدراسیون بدنسازی با حاشیه‌ای جدید مواجه شود.

همچنین ببینید: بیوگرافی امید احمدی صفا از بوکس ایران تا پناهندگی به آلمان و همسرش + عکس و مسابقات

ماجرای درگیری دو ملی پوش بدنسازی

در پایان این رقابت‌ها تیم ملی ایران در مجموع مسابقات پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک، بادی کلاسیک، ماسکولار و فیتنس صاحب ۱۰ طلا، ۷ نقره و ۵ برنز شد و بالاتر از رقبا قرار گرفت تا بعد از یک سال وقفه و غیبت در رقابت‌های جهانی بار دیگر بر سکوی قهرمانی جهان تکیه بزند. آخرین قهرمانی ایران در جهان در سال ٢٠١٩ و در فجیره امارات رقم خورده بود.

در حین برگزاری این مسابقات یکی از قهرمانان با این استدلال که حق او خورده شده است قصد ایجاد حاشیه و درگیری با مسئولان فدراسیون جهانی را داشته که همین امر تبعاتی را برای این عضو تیم ملی داشته است.

تبعات اعتراض این عضو تیم ملی در طول مسابقات، هنگام بازگشت ملی پوشان به فرودگاه مشخص می‌شود و یکی از اعضای تیم با انتقاد از رفتار هم تیمی‌اش با او درگیر می‌شود و با توسط یک جسم سخت به سر او آسیب جدی وارد می‌کند.

خونریزی از ناحیه سر برای این ملی پوش شرایط را حاد می‌کند، اما به دلیل حرکت به سمت فرودگاه این فرد به بیمارستان منتقل نمی‌شود و پس از آنکه بامداد امروز سه شنبه تیم ملی به ایران می‌رسد او را با آمبولانس به یکی از بیمارستان‌های تهران انتقال می‌دهند تا تحت مداوا قرار گیرد.

پیگیری‌ها از بیمارستانی که این ملی پوش بستری شده نشان می‌دهد که شرایط او به علت خونریزی زیاد وخیم بوده و برای عمل جراحی آماده شده است.

از سوی دیگر عنوان شده که دو عضو تیم ملی پرورش اندام به همراه سایر اعضا به ایران برنگشتند و در اسپانیا مانده‌اند. هنوز مشخص نیست این دو به چه منظوری به همراه تیم برنگشته‌اند، اما گفته می‌شود قصد پناهندگی دارند.

نظرات