همه جا با فرادرس
اکسکوینو

تاریخ و زمان بلک فرایدی ۲۰۲۱ کی هست + تاریخ بلک فرایدی ۱۴۰۰ در ایران

0

تاریخ و زمان بلک فرایدی ۲۰۲۱ کی هست + تاریخ بلک فرایدی ۱۴۰۰ در ایران

بلک فرایدی ۲۰۲۱ چه روزی است؟ و تاریخ و زمان بلک فرایدی (Black Friday) 2021 در ایران کی هست؟ و تاریخ دقیق بلک فرایدی (Black Friday) 2021 – 1400 در ایران و ترکیه و دیگر کشورها و جزئیات خبر بلک فرایدی (جمعه سیاه) ۲۰۲۱ را در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید.

بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه به حراج معروف اجناس در فروشگاه ها گفته میشود که نزدیک سال نو میلادی و آخرین پنجشنبه و جمعه ماه نوامبر میلادی در برخی کشورها برگزار می شود و محصولاتی چون موبایل و لوزارم صوتی و تصویری و پوشاک و اجناس خانگی با قیمت ارزان حراج میشود.

تاریخ بلک فرایدی یا روز شکرگزاری هر سال با سال قبل تفاوت دارد. به‌ عنوان مثال، تاریخ روز شکرگزاری در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲، به‌ ترتیب ۲۹، ۲۷، ۲۶ و ۲۵ نوامبر است

تاریخ و زمان بلک فرایدی 2021 کی هست + تاریخ بلک فرایدی 1400 در ایران

تاریخ بلک فرایدی ۲۰۲۱ – ۱۴۰۰ در ایران

تاریخ روز جمعه سیاه یا بلک فرایدی سال ۱۴۰۰ در تقویم شمسی برابراست با: جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ (۱۴۰۰/۰۹/۰۵)

تاریخ روز جمعه سیاه سال ۲۰۲۱ در تقویم میلادی برابر است با:

(۲۰۲۱/۱۱/۲۶) | Friday 26 November 2021

تاریخچه بلک فرایدی یا حراج جمعه سیاه

جمعهٔ سیاه (Black Friday) یا حراج جمعه در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری است که عملاً آخرین جمعهٔ ماه نوامبر به‌شمار رفته و آغاز آیین خرید برای کریسمس حساب می‌شود.

در واقع جمعهٔ سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکت‌ها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را مرخصی گرفته و به خرید سال نو بپردازند. سال‌ها است که این روز، شلوغ‌ترین روز برای فروشنده‌ها است. هر چند آمریکای شمالی محل اصلی رخداد این سنت است، اما همچون بسیاری از سنت‌های دیگر این منطقه، این سنت نیز به کشورهای دیگر سرایت کرده‌است. این روز به قدری اهمیت دارد که فروشگاه‌ها پیش از ساعت ۴ صبح کار خود را آغاز کرده و مردم از همان زمان برای خرید به فروشگاه هجوم می‌آورند و باید تا پیش از آغاز شب خرید کرده باشند.

ساعت شروع حراج (Black Friday) امسال

این روز به قدری اهمیت دارد که فروشگاه‌ها پیش از ساعت ۴ صبح کار خود را آغاز کرده و مردم از همان زمان برای خرید به فروشگاه هجوم می‌آورند و باید تا پیش از آغاز شب خرید کرده باشند و در برخی فروشگاه ها از شب پنجشنبه حراج خودشان را شروع و تا شب جمعه ادامه خواهد داشت

در ایران نیز چند سالی است که این مراسم رواج پیدا کرده و خیلی از فروشگاه های آنلاین و حضوری روی بیشتر محصولاتشان تخفیف های ۵۰% به فروش می رسانند.

اولین روز پس از جشن شکرگزاری، در فرهنگ آمریکایی به‌عنوان روز شروع فصل خرید کریسمس شناخته می‌شود. این فرهنگ از سال ۱۹۵۲ شروع شد؛ اما استفاده از نام بلک فرایدی برای روز مذکور از دهه‌های اخیر به‌ شهرت رسید.

فروشگاه‌های اینترنتی آمازون از چند روز قبل تا چند روز بعد از بلک فرایدی، کالاهای خود را با تخفیف‌های ویژه به فروش می‌رسانند. طبق آخرین آمار، تقریبا نیمی از مردم آمریکا در حراجی Black Friday خرید می‌کنند و به همین دلیل، این رویداد اهمیت بسیار زیادی برای فروشگاه‌های اینترنتی و فیزیکی دارد.

وسایل دیجیتال مانند گوشی موبایل و کنسول بازی، پوشاک، اسباب بازی و پکیج‌های مسافرتی از جمله محصولاتی هستند که هر ساله تخفیف‌های بسیار خوبی می‌خورند و به همین دلیل طرفداران زیادی در بلک فرایدی دارند.

نظرات