همه جا با فرادرس
اکسکوینو

آیا خبر مهاجرت مهدی یراحی خواننده صحت دارد؟

0

مهاجرت مهدی یراحی صحت دارد؟

استوری جدیدی از مهدی یراحی منتشر شده است که گمانه‌زنی در مورد مهاجرت این خواننده را افزایش داده است.

مهاجرت مهدی یراحی

بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی نیز در توئیتی نوشت:

خبر مهاجرت ‎«مهدی یراحی» جدی و جدی تر میشود. به یاد داریم که «جذب حداکثری» اولویت اکید فرهنگی بود (هست؟)…
این استوری گمانه زنی های مهاجرت این خواننده جنوبی کشورمان که در سالهای گذشته مشکلاتی در منتشر کردن بعضی از آهنگ های خود و ممنوع الفعالیت بودن را نیز داشته رو افزایش داده است اما تاکنون هیچ عکس العملی بابت این موضوع از خود نشان نداده است.

مهاجرت مهدی یراحی

مهدی یراحی (زادهٔ ۲۳ آبان ۱۳۶۰)، خواننده و آهنگ‌ساز اهل ایران است.

او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد. مهدی یراحی تنها هنرمند دارنده جایزه باربد بهترین خواننده پاپ در ایران است. او این جایزه را در سی و سومین دوره از جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۹۶ و برای آلبوم آینه قدی کسب کرد.

بیوگرافی مهدی یراحـی

مهدی یراحی، ۲۳ آبان ۱۳۶۰ در اهواز متولد شد. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۹ (در پی مهاجرت به تهران) آغاز کرد؛ اما پیش از آن در سن ۱۰ سالگی همزمان با شرکت در مسابقات و فعالیت‌‌های فرهنگی دوران تحصیل در زادگاهش اهواز، به موسیقی کلاسیک غربی گرایش پیدا کرد.
پس از پایان تحصیلات دورهٔ راهنمایی در سال ۱۳۷۶ به آموختن تئوری موسیقی نزد «علی کسرائی» (به قول او تنها معلم موسیقی‌اش) پرداخت و ضمن آن به طور آزاد و خود‌آموز نواختن سازهای پیانو و گیتار را فرا گرفت.
مهدی یراحی در سال ۱۳۹۰، نخستین آلبوم رسمی خود را با عنوان منو رها کن منتشر کرد.
او پیش از شهرت در عرصه‌ی خوانندگی طی ده سال برای بسیاری از خوانندگان از جمله داریوش اقبالی و… در مقام آهنگساز ظاهر شد و در ادامه با اجرای تیتراژ برنامه شب شیشه‌ای به عنوان خواننده به شهرت رسید.
تا به حال ۴ آلبوم با نامهای: منو رها کن ۱۳۹۰، امپراطور ۱۳۹۲، مثل مجسمه ۱۳۹۴، آینه قدی ۱۳۹۵ و دو مجموعه به نامهای: سه‌گانه اجتماعی اول ۱۳۹۷، سه‌گانه اجتماعی دوم ۱۳۹۹ و تعداد قابل توجهی تک آهنگ عاشقانه و اجتماعی به زبانهای فارسی و عربی از او منتشر شده است.
در گذر زمان روند فعالیت هنری یراحی و محتوای آثارش بیش از پیش تحت‌ تأثیر وقایع (عموماً تلخِ ) اجتماعی دهه‌ی ۹۰ شمسی ایران قرار گرفت و همین مسئله طی این سالها باعث بروز ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های طولانی‌‌ مدت کاری و برخوردهای قهری متعدد برای او گردید.

نظرات