همه جا با فرادرس
اکسکوینو

آشنایی جامع با مکمل های ورزشی | کدوم رو بخرم ؟! + قیمت بروز مکمل ها در فروشگاه پارسی پودر

0

چه بدنساز مبتدی و چه بدنساز حرفه ای باشید . بدنسازی (یا هر ورزش دیگری در این زمینه) تقاضاهایی را برای بدن ایجاد می کند که یک رژیم غذایی معمولی نمی تواند آن را تامین کند. در واقع کمبود مواد مغذی و سطح ناکافی انرژی، بدنساز را از عملکرد درست باز می دارد . در این شرایط استفاده از مکمل های بدنسازی ضروری می شود .

برای مشاهده قیمت بروز و اطلاعات بیشتر مکمل ها به وب سایت پارسی پودر سر بزنید .

مکمل بدنسازی چیست؟

مکمل بدنسازی یک مکمل تغذیه ای است که برای تقویت رشد ماهیچه ها و بهبود عملکرد ورزشی در ترکیب با رژیم غذایی و تمرینی مناسب طراحی شده است. این ماده به جبران کمبود مواد مغذی کمک می کند . بنابراین اطمینان حاصل می کند که بدن شما همه چیز را برای رسیدن به حداکثر عملکرد دارد.

 

چرا بدنسازان از مکمل های بدنسازی استفاده می کنند؟

مکمل های بدنسازی توسط بدنسازان و وزنه برداران برای عضله سازی و کاهش چربی به طور عمده برای اهداف زیبایی استفاده می شود. با این حال، ورزشکاران دیگر نیز از این مکمل ها استفاده می  کنند. به عنوان مثال، ورزشکاران ممکن است برای تقویت استقامت خود در طول تمرینات طولانی مدت، به مکمل های بدنسازی نیاز داشته باشند.

پروتئین تغلیظ شده شیر ( MPC)

 مکمل بدنسازی

پروتئین شیر پگاه یک مکمل پروتئینی کاملی هست و حاوی پروتئین کازئین و وی میباشد . درست مانند شیر، پروتئین های تغلیظ شده شیر، مواد معدنی ارزشمندی مانند کلسیم ، منیزیم و فسفر را در خود جای داده است . پودر MPC پگاه به دلیل اینکه مکملی بر پایه شیر یا لبنیات است . حاوی   لوسین و اسیدهای آمینه زنجیره ای شاخه ای (BCAA) میباشد ,  که به راحتی هضم و جذب می شوند. لوسین به عنوان آمینو اسید اولیه در ترکیب BCAA در نظر گرفته می شود و مسئول سنتز پروتئین عضلات (رشد ماهیچه ها) است.

مطالعات گسترده نشان می دهد که مصرف پروتئین بر پایه شیر بعد از تمرین برای افزایش عضلات، کاهش چربی و افزایش قدرت موثر است. تحقیقات گسترده طیف وسیعی از ورزشکاران نشان میدهد پروتئین های مبتنی بر بسار موثر هستند .

نحوه مصرف پودر پروتئین پگاه :

مکمل mpc پگاه به دلیل داشتن طعم و مزه ی طبیعی که مشابه به شیرخشک یا کف شیر است و به راحتی قابلیت طعم دار شدن را دارد این محصول بهتر است که با آب ترکیب شود.
به دلیل اینکه هر یک کیلو پودر پروتئین شیر از ۲۵ کیلو شیر تولید شده و در نتیجه در طول دوره مصرف لبنیات را کاهش دهید

پروتئین وی

پروتئین وی دارای سرعت هضم سریع است . به این معنی که اسیدهای آمینه موجود در یک پودر پروتئین وی به زودی پس از مصرف شما به ساخت عضله کمک می کند و وارد جریان خون شود. هر چه سریع تر پروتئین هضم شود، اسیدهای آمینه سریع تر برای استفاده در ساخت ماهیچه های جدید در دسترس هستند.

این پروتئین دارای محتوای لوسین بالایی است که برای تغییر فرایند سنتز پروتئین عضلات بدن (توانایی بدن شما برای استفاده از پروتئین برای رشد عضلات) مورد نیاز است.

پروتئین کازئین

این مکمل در محصولات لبنی و شیر وجود دارد. با توجه به سرعت هضم آن، نشان داده شده است که افزایش سنتز پروتئین عضلانی (MPS) را در مقایسه با پروتئین وی افزایش می دهد.

همچنین نشان داده شده است که تجزیه پروتئین عضلات را کاهش می دهد . یعنی زمانی که پروتئین ماهیچه تجزیه شده و برای انرژی استفاده می شود.

مخلوط پروتئین

مخلوط های پروتئینی شیک هایی هستند که حاوی پروتئین وی و کازئین هستند . هدف آن ها ارائه بهترین ها از هر دو مکمل است. پروتئین وی باعث افزایش اولیه در سنتز پروتئین عضلات می شود . کازئین به افزایش این سرعت سنتز کمک می کند.

پروتئین سویا

مکمل بدنسازی

مصرف پروتئین سویا به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید. از پروتئین سویا می توان برای کاهش میل به غذا و کمک به رژیم غذایی سالم استفاده کرد. همچنین هورمون تیروئید را افزایش می دهد که برای بدنسازان مفید است. اگرچه سطوح بالاتر هورمون تیروئید با مصرف پروتئین بیشتر مرتبط است . اما پروتئین سویا به طور خاص در افزایش سطح این هورمون ها موثر است. هورمون های تیروئید میزان متابولیسم شما را کنترل می کنند .

کراتین

کراتین یک آمینو اسید است که به تامین انرژی ماهیچه ها از جمله قلب کمک می کند. برخی مطالعات نشان می دهند که مکمل های کراتین قدرت و استقامت عضلات را در طول تمرینات مکرر با شدت بالا و کوتاه مدت مانند بلند کردن وزنه و دویدن افزایش می دهند. اما در تمرینات هوازی خیلی مفید نیست. کراتین همچنین ممکن است در بهبود تحمل ورزش در بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلب (CHF) و قدرت عضلانی در افراد مبتلا به دیستروفی عضلانی مفید باشد.

BCAA ها

آمینو اسیدهای زنجیره ای شاخه دار (BCAA) اسیدهای آمینه ضروری ایزولوسین، لوسین و والین هستند . که بدن نمی تواند آن ها را تولید کند.مصرف BCAA قبل و بعد از ورزش ممکن است به کاهش یا به تاخیر انداختن درد عضلات و بهبود ریکاوری ماهیچه ها کمک کند. به نظر می رسد که لوسین مهم ترین BCAA برای تحریک سنتز پروتئین است.

سخن آخر

اگر تنها به مکمل های بدنسازی تکیه کنید به نتایج دلخواه خود نخواهید رسید. هنگام رسیدن به هدف، آن ها فقط باید به عنوان کمکی عمل کنند و نه جایگزین تغذیه مناسب و تمرین منظم باشند.

یک رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی که با استفاده از مکمل بدنسازی با دقت انتخاب می شود، باید به افزایش عملکرد، به حداقل رساندن زمان بازیابی و به حداکثر رساندن نتایج کمک کند.

منابع :

آشنایی کامل با مکمل های بدنسازی | پارسی پودر

نظرات