بیوگرافی و سوابق دکتر احمد ارفعی شیمیدان و استاد دانشگاه شریف +‌عکس درگذشت

0

بیوگرافی و سوابق دکتر احمد ارفعی استاد دانشگاه شریف و همسر و فرزندانش +‌عکس و ماجرای درگذشت استاد احمد ارفعی شیمیدان و خانواده اش را با عکس ها و سن و محل تولد و تصاویر ایشان در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید.

دکتر احمد ارفعی, استاد دانشگاه شریف و بنیانگذار دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف, ۳ آبان ۱۴۰۰ دار فانی را وداع گفت. او بنیانگذار دانشکده شیمی در دانشگاه صنعتی شریف بود.

بیوگرافی و سوابق دکتر احمد ارفعی شیمیدان و استاد دانشگاه شریف +‌عکس درگذشت

بیوگرافی دکتر احمد ارفعی

دکتر احمد ارفعی, شیمیدان و استاد دانشگاه صنعتب شریف,در دهه ۱۰ شمسی از خانواده ای اهل علم و دانش در اوز فارس به دنیا آمد و فارغ التحصیل دکترای شیمی از دانشگاه منچستر انگلستان بود و در اواخر زندگی، دوران بازنشستگی را میگذراند. او پایه گذار دانشکده شیمی در دانشگاه صنعتی شریف بود.
در ۳ آبان ۱۴۰۰ دکتر احمد ارفعی به علت کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

خانواده و زندگی شخصی

خانواده مرحوم استاد احمد ارفعی همگی اهل دانش بوده و هستند . برادر کوچکتر استاد ارفعی، استاد عبدالمجید ارفعی نام دارد که متولد ۹ شهریور ۱۳۱۸ اهل اوز فارس پژوهشگر و متخصص زبان های باستانی اکدی و عیلامی، عیلامی شناس و از آخرین بازماندگان مترجم خط میخی عیلامی در جهان و از کتیبه‌ خوانان ایرانی است و خوانش برخی از لوح‌ های گلی تخت جمشید با تلاش وی انجام شده‌است.

مرحوم استاد ارفعی در سال ۱۳۲۸ به همراه خانواده به تهران آمد در مدرسه منوچهری و البرز و دارالفنون به تحصیل پرداخت

بیوگرافی و سوابق دکتر احمد ارفعی شیمیدان و استاد دانشگاه شریف +‌عکس درگذشت

برادر دیگرشان دکتر حسام الدین ارفعی استاد دوره دکتری فیزیک در دانشگاه صنعتی شریف هستند که دکترای خود را در فیزیک نظری از دانشگاه برکلی دریافت کرده است از سال ۱۹۸۹ تاکنون با مرکز تحقیقات نظری و ریاضیات (پژوهشگاه دانش های بنیادی فعلی) همکاری دارد و رئیس دانشکده ذرات بنیادی این مرکز می باشد. برادر مرحومشان دکتر عبدالحمید ارفعی دندانپزشک و استاد دانشگاه شهید بهشتی بوده است.
خواهرشان عالیه ارفعی دارای مدرک فوق لیسانس حقوق سیاسی، عاطفه ارفعی دیگر خواهرشان دارای دو لیسانس ریاضیات و کامپیوتر و ساکن کانادا بوده و کوچک ترین خواهرشان عارفه ارفعی رادیولوژیست و ساکن آلمان می باشد.
پسر عموی ایشان مهندس شهاب الدین ارفعی نیز از معماران به نام ایران و استاد دانشگاه می باشد.

همچنین ببینید: بیوگرافی سرهنگ ایوب علیزاده و همسر و فرزندانش + عکس ها و سوابق

علت درگذشت احمد ارفعی

دکتراحمد ارفعی در ۳ آبان ماه ۱۴۰۰ به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت

دانشگاه شهر صنعتی شریف در پیامی درگذشت استاد ارفعی را تسلیت گفت:

“با قلبی اندوهگین درگذشت استاد و پیشکسوت ارجمند آقای دکتر «احمد ارفعی» از بنیانگذاران دانشکده شیمی دانشگاه شریف را تسلیت می گوییم از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم مغفرت الهی و برای سایر بازماندگان صبر و شکیبایی خواستاریم”

نظرات