همه جا با فرادرس
اکسکوینو

بیوگرافی فرنوش صمدی کارگردان و همسرش +عکس های خانوادگی و فیلم شناسی

0

فرنوش صمدی، نویسنده و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی متولد ۱۳۶۲ اهل تهران است. او که بیشتر در سینما و تئاتر فعالیت دارد، کمتر بر قاب تلویزیون دیده شده است. در ادامه ی این مطلب بیوگرافی کامل فرنوش صمدی کارگردان و همسرش و خانواده و خواهرانش با عکس و سوابق هنری و قد و وزن و مصاحبه و گفتگوها و ماجرای جشنواره کودک و نوجوان و داور جشنواره ها و فیلم شناسی و عکسهای جدید او و ماجرای ازدواج و همسرش و زندگی در ایتالیا می پردازیم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی و عکس های جدید فرنوش صمدی و همسرش + فیلم شناسی

 

بیوگرافی فرنوش صمدی

فرنوش صمدی، نویسنده و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی در سال ۱۳۶۲ در اصفهان متولد شد. او فارغ التحصیل آکادمی هنرهای زیبای “رم” و معماری می باشد.

 

سوابق هنری

صمدی ابتدا کارش را با فیلمنامه نویسی آغاز کزد. او فیلم‌های کوتاه متعددی از جمله “سکوت”، “نگاه”  و “نقش” را کارگردانی کرد. “سکوت” فیلم نخست کوتاه صمدی به کارگردانی مشترک با علی عسگری، نخستین نمایش جهانی خود را در افتتاحیه جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ انجام داد.

بیوگرافی فرنوش صمدی

دومین فیلم کوتاه صمدی، نگاه نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره لوکارنو ۲۰۱۷ انجام داد و «جایزه بزرگ هیئت داوران» را برای فیلم کوتاه اکشن زنده در جشنواره فیلم ای‌اف‌آی دریافت کرد.

فرنوش صمدی در جشنواره خارجی

همچنین برنده جایزه «کالسکه طلایی» از جشنواره فیلم زاگرب ۲۰۱۸ شد. صمدی فیلم‌نامه‌نویسی “ناپدید شدن” نخستین فیلم از علی عسگری را انجام داد، که نخستین‌بار در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز و جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۷ به نمایش درآمد و برنده جایزه بهترین فیلم در جشنواره فیلم سنگاپور ۲۰۱۷ شد.

زندگی شخصی فرنوش صمدی

 فیلم “خط فرضی” نخستین اثر سینمایی وی است.این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۲۰ به نمایش درآمد، و یک جایزه در شصت و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم وایادولید برای بهترین فیلم در بخش میتینگ پوینت دریافت کرد. همچنین نامزد دریافت دو جایزه سیمرغ بلورین در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر شد.

 

همسر فرنوش صمدی کیست

از وضعیت تاهل فرنوش، اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

فرنوش صمدی و همسرش

همچنین ببینید: بیوگرافی حامد کلاهداری بازیگر و همسرش + عکس های خانوادگی و جنجال ها 

صفحه اینستاگرام

پیج رسمی و صفحه شخصی این هنرمند عزیز در اینستاگرام با نشانی farnoosh.samadi در دسترس عموم قرار دارد.

 

کارگردان

  • خط فرضی
  • سکوت
  • نگاه
  • نقش

 

عکس های جدید فرنوش صمدی کارگردان فیلم خط فرضی

عکس جدید فرنوش صمدی

عکس جدید فرنوش صمدی

عکس جدید فرنوش صمدی

عکس جدید فرنوش صمدی

عکس جدید فرنوش صمدی

اختصاصی از:

مجله اینترنتی حرف تازه

با ما همراه باشید.

نظرات