راهنمای ثبت نام وام ضروری ۱۲ میلیونی بازنشستگان در سامانه sabasrm.ir + زمان پرداخت

0

راهنمای ثبت نام وام ضروری ۱۲ میلیونی بازنشستگان در سامانه sabasrm.ir + زمان پرداخت

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان مرحله اول به مبلغ ۱۲ میلیون از ۱ آبان ۱۴۰۰ لغایت ۳۰ آبان ۱۴۰۰ در سراسر کشور برای همه بازنشستگان و وظیفه بگیران به صورت اینترنتی آغاز شد. متقاضیان و واجدین شرایط ثبت نام وام تسهیلات ۱۲ میلیونی بازنشستگان با شرایط ذکر شده و مدارک لازم به سامانه sabasrm.ir مراجعه کنند و برای نام نویسی و ثبت نام اقدام کنند. در ادامه آدرس سامانه ثبت نام وام ضروری بازنشسته ها و شرایط متقاضیان و مدارک و مبلغ ثبت نام و لینک ورود مستقیم به سامانه ثبت نام و زمان ثبت نام و زمان پرداخت وام ۱۲ میلیون تومان برای بازنشستگان را در ادامه میخوانید.

راهنمای ثبت نام وام ضروری بازنشستگان آبان 1400 در سامانه sabasrm.ir + زمان پرداخت

جزئیات و چگونگی و شرایط اعطای وام ۱۲ میلیونی بازنشستگان ۱۴۰۰

میزان وام ضروری در این دوره ۱۲ میلیون تومان تعیین شده است و تنها به متقاضیانی پرداخت می‌شود که از طریق حساب بانک صادرات حقوق بازنشستگی یا مستمری دریافت می‌کنند. وام با نرخ سود ۴ درصد ارائه می‌شود و اقساط بازپرداخت آن ۳۶ ماهه (ماهانه ۰۰۰‘۵۴۳‘۳ ریال) خواهد بود.
مبلغ وام، پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط، بر اساس اولویت تعیین شده به شماره حساب متقاضی در بانک صادرات ایران واریز می‌شود و واریز وام از طریق پیامک به اطلاع آن‌ها خواهد رسید.

آدرس سامانه ثبت نام وام ضروری

ثبت‌نام اینترنتی وام ضروری مرحله اول سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق از اول آبان ماه به مدت ۳۰ روز و فقط از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir انجام خواهد شد.

مبلغ قسط تسهیلات

این تسهیلات به مبلغ ۱۲ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه و با کارمزد ۴ درصد ارائه می شود و متقاضیان می‌توانند در بازه زمانی اعلام شده به این سایت اینترنتی مراجعه و با وارد کردن اطلاعات سه‌گانه «دفترکل، کد ملی و شماره حساب» درخواست خود را برای دریافت وام ثبت کنند.

همچنین بخوانید: نحوه ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان 

زمان پرداخت وام ضروری مرحله اول بازنشستگان

پس از اتمام مهلت یک ماهه ثبت‌نام (۱ تا ۳۰ آبان ۱۴۰۰) ، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام‌های دریافتی، بهره‌مندی از سایر تسهیلات، میزان حقوق و … بررسی می‌شود و با اولویت‌بندی و براساس میزان اعتبار تخصیصی از سوی بانک صادرات و تعداد تسهیلات که ۳۰۰ هزار فقره است، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی آنها از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق اعلام خواهد شد.

پرداخت وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به حساب «واجدین شرایط» به صورت ماهانه و براساس نوبت‌بندی که در سایت اعلام می‌شود انجام خواهد شد که اطلاعات آن پس از مشخص شدن نتایج، اطلاع‌رسانی می‌شود. همچنین وام ضروری بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری پیش از این مبلغ ۱۰میلیون تومان بود.

پرداخت وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به حساب «واجدین شرایط» به صورت ماهانه و براساس نوبت بندی که در سایت اعلام می شود انجام خواهد شد که اطلاعات آن پس از مشخص شدن نتایج، اطلاع رسانی می شود.

گفتنی است، وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری پیش از این مبلغ ۱۰میلیون تومان بود.

آدرس سامانه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان آبان 1400 در سامانه sabasrm.ir + زمان پرداخت

افراد زیر مجاز به ثبت‌نام وام ضروری نیستند:

بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آنها گذشته باشد؛
وارث ذکوری که تا سه سال آینده از فهرست وظیفه‌بگیران خارج می‌شود؛
متقاضیانی که حکم ترمیم حقوق در سال جاری برای آنها صادر نشده باشد.

شرایط وام ضروری بازنشستگان برای وراث

در صورتی که چند نفر به عنوان وراث وظیفه‌بگیر باشند، وام ضروری تنها به یک نفر و به شرط جلب رضایت سایر وظیفه‌بگیران تعلق خواهد گرفت.

به این منظور تکمیل «فرم تعهد وراث» ضروری است و تنها در صورت ارائه فرم تعهد وراث و تأیید مدیریت‌های صندوق بازنشستگی در مرکز استان درخواست ثبت نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت.

همچنین درخصوص وراث صغیر و محجور، ارائه اصل حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران در هنگام دریافت وام ضروری است.
ثبت نام در سامانه، الزاما حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد. پس از اتمام مراحل ثبت نام مدارک متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد، همچنین سوابق آنها درباره دریافت دیگر وام‌‌ها و تسهیلات مورد بررسی قرار می‌گیرد. بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدان شرایط» تعیین شده و اسامی آن‌ها در سامانه اعلام می‌شود.

مهلت ثبت نام

مهلت ثبت‌نام برای دریافت وام ضروری از اول آبان‌ماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه است.

 

نظرات