تفریحات

راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن رئیسی در saman.mrud.ir + راهنمای ثبت نام در سامانه ثمن

7

راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن رئیسی در saman.mrud.ir + راهنمای ثبت نام در سامانه ثمن

ثبت نام طرح مسکن حمایتی رئیسی در طرح جهش مسکن از ۲۸ مهر ۱۴۰۰ در ۳۱ استان مسکن ارزان برای همه مستاجران و افراد فاقد مسکن آغاز شد. متقاضیان و واجدین شرایط ثبت نام مسکن رئیسی و طرح جهش مسکن با شرایط ذکر شده و مدارک لازم به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند و برای نام نویسی و ثبت نام اقدام کنند. در ادامه آدرس سامانه ثبت نام مسکن حمایتی رئیسی و شرایط متقاضیان و مدارک و مبلغ ثبت نام و لینک ورود مستقیم به سامانه ثبت نام را در ادامه میخوانید.

آدرس سامانه و نحوه ثبت نام مسکن رئیسی در saman.mrud.ir + راهنمای ثبت نام در سامانه ثمن

شرایط و نحوه ثبت نام مسکن رئیسی

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی که در کمیسیون عمران مجلس حضور یافته بود با اعلام این خبر افزود: با توجه به راه اندازی سامانه ثمن، ثبت نام از متقاضیان مسکن در سراسر کشور از ۲۸ مهر ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت قانون مجلس در خصوص جهش و رونق تولید مسکن گفت: براساس این قانون موظف هستیم سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارزان قیمت را احداث و در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

داشتن فرم ج سبز (عدم استفاده از امکانات دولتی و یارانه‌ای زمین و مسکن و تسهیلات)، نداشتن مالکیت خصوصی، تأهل و یا سرپرست خانوار بودن، و داشتن سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن از شروط اصلی برای ثبت‌نام متقاضیان است.

* این طرح برای مستاجران و افراد فاقد مسکن است و شامل افراد دیگر نمی‌شود.

*زنان مجرد بالای ۳۵ سال به‌عنوان سرپرست خانوار در نظر گرفته می‌شوند و مشمول خرید مسکن هستند.

*افرادی که در طرح مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌ و هنوز مسکنی تحویل نگرفته‌اند، مشمول طرح جهش تولید مسکن می‌شوند. اما این دسته از متقاضیان لازم نیست مجددا در سامانه جدید ثبت‌نام کنند و درخواست آنها اعمال می‌شود.

اولویت ثبت نام مسکن حمایتی رئیسی

ثبت‌نام برای طرح مسکن ملی رئیسی از روز چهارشنبه، ۲۸ مهرماه آغاز می‌شود. امکان ثبت‌نام برای مسکن ارزان برای همه مستاجران و افراد فاقد مسکن، امکان‌پذیر است. اما برخی از افراد در اولویت دریافت مسکن هستند.

آنگونه که رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده از فردا، ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی آغاز می‌شود. در این طرح قرار است دولت واحدهای مسکونی ارزان در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد. آنگونه که پیش از این گفته شده قرار است هر متر واحد مسکونی این طرح حدود سه میلیون تومان باشد.

مدت زمان ثبت نام

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس:

*سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی بدون محدودیت زمانی است. یعنی زمان کافی وجود دارد که همه مشمولان در آن نام‌نویسی کنند.

شرایط ثبت‌نام برای مردان و زنان مجرد

آنگونه که رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داده هنوز شرایط خاصی برای ثبت‌نام این افراد اعلام نشده است. اما ممکن است برای مردان مجرد متقاضی طرح مسکن رئیسی هم شرایط سنی تعیین شود. احتمالا مردان ۴۰ ساله مجرد هم بتوانند در سامانه طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند.

همچنین پیش از این گفته شده بود متقاضیان طرح جهش مسکن باید سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشند. اما احتمالا این شرط حذف می‌شود و شرایط آسان‌تر می‌شود.

همچنین بخوانید: آدرس سایت ثبت نام وام ناباروری ۱۰ میلیون تومانی به زوج های نابارور+ لینک ورود

قیمت مسکن حمایتی رئیسی

اگرچه هنوز جزئیات قیمت مسکن رئیسی اعلام نشده اما پیش از این گفته شده بود قرار است هر متر واحد مسکونی در طرح جهش مسکن متری دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان باشد. یعنی یک دهم متوسط قیمت کنونی مسکن در تهران.

آنگونه که نایب رییس کمیسیون عمران مجلس پیش از این گفته بود در طرح جهش تولید مسکن، قرار است زمین رایگان از طرف دولت در اختبار مردم قرار داده شود. زمین‌هایی که گفته می‌شود مازاد زمین‌های دولتی است. با ارائه زمین رایگان، قرار است قیمت هر متر واحد مسکونی حدود سه میلیون تومان باشد.

اگرچه بسیاری از انبوه‌سازان و سازندگان مسکن می‌گویند قیمت تمام شده مسکن حداقل دو برابر این رقم است و دولت امکان ساخت مسکن با متری سه میلیون تومان را ندارد.

میزان وام طرح جهش مسکن

دولت به متقاضیان طرح جهش مسکن، وام بدهد. اگرچه هنوز مبلغ این وام مشخص نیست. اما آنگونه که وزیر راه و نمایندگان مجلس گفته‌اند مبلغ وام بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان بوده و گفته شده که اقساط ماهیانه وام طرح جهش مسکن، بین ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان است.

این وام ۲۰ ساله است. اما مشخص نیست کارمزد آن چقدر است. برخی می‌گویند کارمزد تسهیلات مسکن رئیسی ۱۸ درصد است اما برخی از نمایندگان از وام خرید مسکن با کارمزد زیر ۱۰ درصد خبر داده‌اند.

آدرس سایت و سامانه ثبت نام مسکن رئیسی

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام این‌که “ثبت‌نام متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن از ظهر امروز ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir آغاز می‌شود”، اظهار کرد: در این دوره از ثبت‌نام که اولین مرحله ثبت‌نام قانون جهش تولید مسکن است در شهر‌هایی که تاکنون امکان تأمین زمین وجود نداشت و شرایط احداث پروژه‌ها مهیا شده است، ثبت‌نام آغاز خواهد شد.

7 دیدگاه در “راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن رئیسی در saman.mrud.ir + راهنمای ثبت نام در سامانه ثمن

 1. سید حسن حجازی گفت:

  می خواهم برای مسکن ثبت نام کنم موبایل ۰۹۱۲۳….۷۵

 2. سید حسن حجازی گفت:

  می خواهم برای مسکن ثبت نام کنم

 3. محمد گفت:

  آقای رئیسی ،همین که درد ما مجردها رو میفهمی وتلاش میکنی قابل تقدیره،خدا حفظت کنه.بخدا که طریقت طریق حضرت علیست.خدا حفظت کنه.

 4. مهناز مهدیان گفت:

  سلام من برای ثبت نام وارد میشم اما شماره تلفنم تایید نمیشه میشه لطفا بگید چرا؟

 5. هوشنگ گفت:

  ایا من میتونم ثبت نام کن من که هیچ وجهی ندارم‌.کار ندارم‌چطور باید ثبت نام کنم

 6. مهدی حقیقی گفت:

  من بانوانی را می شناسم که همسر دارند ولی در واقع همسر ایشان یا بیکار است یا از کار افتاده و نمی تواند سرپرست خانواده حئاقل از نظر مالی باشد. و در واقع خانم زندگی را اداره میکند . در این قانون برای این افراد چیزی پیش بینی نشده است.

 7. مالباخته گفت:

  مثل بورس میخوان اینبار از حیله ی دیگه جیب مردم رو به تاراج ببرن

نظرات