همه جا با فرادرس

بیوگرافی ماه جبین حکیمی از والیبال افغانستان تا سربریدن توسط طالبان + عکس ها و سوابق

0

بیوگرافی ماه جبین حکیمی از والیبال افغانستان تا سربریدن توسط طالبان + عکس ها و سوابق

ماه جبین حکیمی والیبالیست افغان کیست؟ بیوگرافی و ماجرای سربریدن ماه جبین حکیمی بازیکن تیم ملی والیبال زنان افغانستان توسط طالبان و علت ذبح و سربریدن ماه جبین حکیمی توسط طالبان در شهر کابل و سوابق ورزشی و عکس ها و پیج اینستاگرام ماه جبین حکیمی بازیکن تیم ملی جوانان والیبال افغاستان را در ادامه از مجله حرف تازه میخوانید.

بیوگرافی ماه جبین حکیمی از والیبال افغانستان تا سربریدن توسط طالبان + عکس ها و سوابق

بیوگرافی ماه جبین حکیمی

مجله حرف تازه – ماه جبین حکیمی، متولد شهر کابل در افغانستان و بازیکن تیم ملی والیبال بانوان افغانستان در رده سنی جوانان بود. او سابقه بازی در تیم های لیگ والیبال اغانستان و تیم ملی جوانان والیبال زنان اغانستان را در کارنامه ورزشی خود ثبت کرده بود .

۲۷ مهر ۱۴۰۰ خبر ماه جبین حکیمی توسط طالبان در شهر کابل سر بریده شد. ثریا افضلی (نام مستعار) مربی تیم ملی والیبال بانوان افغانستان در گفت وگو با ایندیپندنت فارسی، کشته شدن این بانوی ورزشکار را تایید کرد.

اما گفت غیر از خانواده ماه‌جبین، کسی از زمان دقیق و چگونگی این اتفاق آگاه نیست. ما‌ه‌جبین تا قبل از فروپاشی دولت پیشین افغانستان، در باشگاه والیبال شهرداری کابل بازی می‌کرد و از بازیکنان موفق این باشگاه بود.

ثریا افضلی گفت قتل ماه‌جبین حکیمی احتمالا در اوایل اکتبر رخ داده است و به‌دلیل اینکه خانواده‌اش تهدید شده‌اند در این مورد با کسی صحبت نکنند، این مسئله پوشیده مانده است.

بیوگرافی و ماجرای سربریدن ماه جبین حکیمی والیبالیست افغانی + عکس ها و سوابق

علت قتل و ذبح والیبالست افغانستانی

به گفته افضلی، پس از فروپاشی دولت پیشین، دختران ورزشکار در سراسر افغانستان، با تهدید جدی امنیتی مواجه‌اند و افراد طالبان دنبال آن‌ها آمده‌اند و خانه‌های شماری از آنان را در شهر‌های گوناگون تفتیش کرده‌اند. بسیاری از دختران ورزشکار، به‌ویژه اعضای تیم والیبال بانوان افغانستان که در مسابقات خارجی و داخلی شرکت کرده‌اند و در برنامه‌های رسانه‌ای حضور داشته‌اند، در معرض تهدید جدی قرار دارند.

این مربی تیم ملی والیبال بانوان افغانستان گفت از میان بازیکنان این تیم، فقط دو نفر توانسته‌اند از طریق اقدام شخصی از افغانستان خارج شوند و بقیه اعضای تیم در داخل افغانستان در تهدید و وحشت به سر می‌برند. خانم افضلی در این مورد گفت: «همه بازیکنان تیم والیبال و بقیه بانوان ورزشکار در وضعیت نامناسب و در ناامیدی و ترس به سر می‌برند. همه مجبور شده‌اند متواری شوند و در مکان‌های نامعلوم زندگی کنند.»

تلاش‌های اعضای تیم ملی والیبال بانوان افغانستان برای جلب حمایت سازمان‌ها و کشور‌های خارجی برای خروجشان از افغانستان تاکنون بی‌نتیجه مانده است. کشته شدن ماه‌جبین به ترس و نگرانی آنان از اینکه هدف طالبان و افرادی قرار گیرند که از گذشته درصدد ممانعت از فعالیت ورزشی بانوان بوده‌اند، دامن زده است.

عکس بی جان ماه جبین با سر بریده و گردن بریده و خون آلود در رسانه‌های اجتماعی افغان به نشر رسیده است.

نظرات