همه جا با فرادرس
اکسکوینو

علت دقیق فوت و درگذشت فتحعلی اویسی بازیگر چه بود؟ + زندگینامه و عکس

0

علت دقیق فوت و درگذشت فتحعلی اویسی بازیگر چه بود؟ + زندگینامه و عکس

فتحعلی اویسی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون امروز ۱۳ مهر ۱۴۰۰ در بیمارستان درگذشت.

علت دقیق فوت و درگذشت فتحعلی اویسی بازیگر چه بود؟ + زندگینامه و عکس
مجله حرف تازه – فتحعلی اویسی که چندی پیش در بیمارستان بستری و به کما رفته بود، صبح سه شنبه، ۱۳ مهرماه درگذشت.

حمیدخواجه نژاد – مدیر روابط عمومی معاونت سیما خبر درگذشت این بازیگر پیشکسوت کشورمان را تایید کرد.

او گفت: طبق پیگیری ها، از سوی بیمارستان اعلام شد که فتحعلی اویسی صبح امروز (سه شنبه) درگذشته است.

فتحعلی اویسی بازیگر و کارگردان در مجموعه های تلویزیونی «بدون‌شرح»، «شهر قشنگ»، «کمربندها را ببندیم»، «دارا و ندار»، «زیرزمین»، «باغچه مینو» و … به ایفای نقش پرداخته بود.

اویسی زادهٔ ۲۱ دی ۱۳۲۴ و فارغ‌التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس در سال ۱۳۵۳ بود. او در همان سال به ایران بازگشت و آغازِ فعالیت سینمایی‌اش، بازی در فیلم «قدغن» از علیرضا داوودنژاد در سال ۱۳۵۷ بود.

فتحعلی اویسی (زادهٔ ۲۱ دی ۱۳۲۴ درگذشته ۱۳ مهر ۱۴۰۰) بازیگر، کارگردان و خواننده ایرانی است. او فارغ‌التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس در سال ۱۳۵۳ است. وی در همان سال به ایران بازگشت و آغازِ فعالیت سینمایی‌اش، بازی در فیلم قدغن از علیرضا داوودنژاد در سال ۱۳۵۷ بود.

پس از اتمام تحصیل عضو سیمای جمهوری اسلامی ایران شد و در دهه ۱۳۶۰ در فیلم‌های بسیاری بازی کرد چند فیلم هم کارگردانی کرد. در اوایل دهه هفتاد دوباره به کارگردانی روی آورد و سومین فیلم بلندش مریم و میتیل ساخت که فیلم موفقی بود. اما در چهارمین فیلمش سربلند انچنان موفق نبود. فتحعلی اویسی در نیمه دوم دهه هفتاد در تلویزیون بسیار فعال بود.

در سینما هم بازی ماندگار او در فیلم‌های ناخدا خورشید (ناصر تقوایی، ۱۳۶۵)، سرب (مسعود کیمیایی، ۱۳۶۷)، هی جو (منوچهر عسگری نسب، ۱۳۶۷)، بانو (داریوش مهرجویی، ۱۳۷۰)، جهان پهلوان تختی (علی حاتمی و بهروز افخمی، ۱۳۷۶) و مومیایی ۳ (محمدرضا هنرمند، ۱۳۷۸) در یادها مانده‌است

همسر و فرزندان

او سال ها پیش ازدواج کرده و حاصل این ازدواج یک دختر به نام کتایون و یک پسر به نام علیرضا است

دخترش کتایون مدتی به عنوان بازیگر در چند فیلم و سریال دیده شد، اما حالا هیچ گونه فعالیت هنری و بازیگری ندارد. پسرش نیز در زمینه خوانندگی و موسیقی مشغول است و تاکنون چند ترانه با همراهی پدرش وارد بازی کرده است

نظرات