بیوگرافی و سوابق محمدمهدی یعقوبی کشتی گیر المپیکی ایران + عکس ها و علت فوت

0

بیوگرافی و درگذشت محمدمهدی یعقوبی پیشکسوت کشتی با عکس و علت فوت در ۳ مهر ۱۴۰۰ و سوابق ورزشی و افتخارات و محمدمهدی یعقوبی دارنده مدال‌های نقره المپیک ۱۹۵۶ ملبورن و برنز مسابقات جهانی ۱۹۵۱ هلسینکی فنلاند و هم دوره جهان پهلوان تختی کیست؟

بیوگرافی سوابق محمدمهدی یعقوبی کشتی گیر المپیکی ایران + عکس ها و علت فوت

 

بیوگرافی محمدمهدی یعقوبی پیشکسوت کشتی

محمدمهدی یعقوبی کشتی گیر قدیمی ایران (زادهٔ ۱۳۰۹ در قزوین) در قزوین، ورزشکار کشتی آزاد که دارنده مدال‌های نقره المپیک ۱۹۵۶ ملبورن و برنز مسابقات جهانی ۱۹۵۱ هلسینکی فنلاند و هم دوره جهان پهلوان تختی بود

در ۳ مهر ۱۴۰۰ محمدمهدی یقعوبی کشتی‌گیر آزادکار سابق ایرانی است که برندهٔ مدال نقرهٔ المپیک ۱۹۵۶ ملبورن و مدال برنز قهرمانی جهان ۱۹۵۱ هلسینکی شده بود ،دارفانی را وداع گفت

بیوگرافی محمد مهدی یقعوبی پیشکسوت کشتی

خانواده محمد مهدی یعقوبی

محمد مهدی یعقوبی، در سال ۱۳۰۹ در یک خانواده متوسط در خیابان مولوی قزوین به دنیا آمد. پدرش در بازار قزوین به تجارت اشتغال داشت. او و همسرش دارای پنج پسر و چهار دختر شدند. محمد مهدی، به مدرسه ابتدایی رفت و در سال‌های اشغال ایران توسط قوای بیگانه در سن ۱۵سالگی دبیرستان را رها کرد و به دنبال کاسبی و ورزش رفت.

همچنین ببینید: بیوگرافی و سوابق شاهرخ غلامرضاپور فوتبالیست بوشهری+ زندگینامه و خودکشی جنجالی

سوابق ورزشی

کشتی را از زادگاهش با ورزش های زورخانه ای و باستانی شروع کرد و سپس کشتی بطور حرفه ای از باشگاه هژیر قزوین دنبال کرد و بعدها به عضویت باشگاه تاج درآمد. او هم دوره جهان پهلوان تختی بود.

یعقوبی در المپیک ۱۹۵۲ هلسینکی هم حضور داشت با ضربه فنی از رشید محمدبکف کشتی‌گیر شوروی حذف شد و در قهرمانی جهان ۱۹۵۴ که در توکیو برگزار شد به مقام پنجم رسید و در المپیک ۱۹۶۰ به مقام هفتم رسید.

عکس های محمدمهدی یعقوبی از جوانی تا حال

عضویت در تیم ملی

یعقوبی، انتخابی تیم ملی به منظور شرکت در مسابقات جهانی ۱۹۵۱ فنلاند بود و در ۱۹ سالگی در تیم ملی جای گرفت و در وزن ۵۷ کیلو در مسابقات جهانی هلسینکی شرکت نمود.

عکس های محمدمهدی یعقوبی

محمدمهدی یعقوبی پس از تختی، نصیری سرشت و امیررضا خادم، که چهار دوره در بازی‌های المپیک شرکت داشته‌اند، همراه با بزرگانی چون عباس زند،‌موحد، مهدی‌زاده، نامجو و … در سه دوره بازی‌های المپیک شرکت داشته است.

سوابق و مدال های محمدمهدی یعقوبی قهرمان کشتی جهان

علت درگذشت و فوت محمدمهدی یعقوبی

محمد مهدی یعقوبی از پیشکسوتان قدیمی کشتی ایران مدتی قبل به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری بود، دار فانی را وداع گفت.

افتخارات و مدال ها

مدال نقره – جایگاه دوم تهران ۱۳۲۹ ۵۲ ک‌گ
مدال طلا – جایگاه اول تبریز ۱۳۳۱ ۵۷ ک‌گ
مدال طلا – جایگاه اول اصفهان ۱۳۳۲ ۶۲ ک‌گ
مدال طلا – جایگاه اول مشهد ۱۳۳۳ ۶۲ ک‌گ
مدال طلا – جایگاه اول قزوین ۱۳۳۴ ۵۷ ک‌گ
مدال نقره – جایگاه دوم تهران ۱۳۳۷ ۶۲ ک گ

و …

نظرات