۱۰ترفند برای نگهداری و تعمیر موتورخانه و شوفاژ توسط خدمات تاسیسات غرب تهران

0

سیستم موتورخانه و شوفاژ از جمله بخش‌های مهم تاسیسات در هر ساختمانی هستند. معمولا اکثر ساختمان ها به خصوص ساختمانهایی که قدیمی ساز هستند ،از سیستم موتورخانه و شوفاژ برای تامین آب گرم مصرفی و همچنین گرمایش ساختمان کمک می گیرند. این سیستم موتورخانه و شوفاژ نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره ای دارد. در اینجا ۱۰ ترفند مهم برای نگهداری و تعمیر موتورخانه و شوفاژ را به شما می گوییم.

 تعمیرات و نگهداری موتورخانه

  ترفندهای نگهداری و تعمیر موتورخانه و شوفاژ

موتورخانه را می‌توان به عنوان قلب سیستم گرمایشی ساختمان دانست و هرگونه اشکال و ایراد که در این بخش به وجود بیاید که منجر به بروز مشکل در تامین گرمایش ساختمان می‌شود همچنین سرویس موتورخانه از خدماتی است که نباید آن را پشت گوش انداخت . حال در کنار هم به سراغ ترفندهای نگهداری و تعمیر موتورخانه و شوفاژ میرویم :

سرویس دوره ای و به موقع موتورخانه
مشکلات کوچک را در موتورخانه نادیده نگیرید !
سرویس موتورخانه قبل از راه اندازی سیستم گرمایشی
چک کردن منبع انبساط موتورخانه
توجه به مصرف انرژی موتورخانه
توجه به بازدهی موتورخانه
از منبع انبساط و سیستم موتورخانه بازدید دوره‌ای کنید

 سرویس موتورخانه قبل از راه اندازی سیستم گرمایشی

یکی از امور مهمی که باید در موتورخانه در نظر گرفت این است که قبل از راه اندازی سیستم گرمایشی موتورخانه اقدام به سرویس و تعمیرات دوره ای موتورخانه کنیم چرا که این کار اهمیت و ارزش بسیار زیادی دارد و دلیل آن هم این است که با راه اندازی سیستم گرمایشی و موتورخانه فشار مضاعف بر روی موتورخانه وارد می‌شود و موتورخانه باید بیشتر از قبل کار کند تا بتواند وظیفه تامین سیستم گرمایش ساختمان را به خوبی انجام دهد. کار هایی مانند روغن کاری پمپ شوفاژ ، بازدید از منبع انبساط پشت بام ، بازدید از وضعیت فلکه ها و شیرآلات موتورخانه ، بازدید از نحوه کارکرد مشعل و تنظیم بودن آن و… از جمله اموری است که باید قبل از راه اندازی سیستم گرمایشی شوفاژ بررسی شود.

تعمیرات و نگهداری موتورخانه

تعمیرات موتورخانه غرب تهران خدمات تاسیسات غرب تهران

مشکلات کوچک را در موتورخانه نادیده نگیرید!!

گاهی اوقات مشکلات کوچک مانند دیر گرم شدن آب مصرفی ساختمان را نادیده می گیریم  اما می‌تواند این موضوع به ما هشدار دهد که در سیستم گرمایشی موتورخانه و شوفاژ ما مشکلی به وجود آمده است و باید سریعتر مشکل به وجود آمده را حل کنیم تا باعث آسیب بیشتر و هزینه تعمیرات بیشتر و در نتیجه خسارت بیشتر نشویم. متاسفانه باید گفت که عدم اقدام به موقع برای سرویس موتورخانه و توجه نکردن به مشکلات و خرابی های موتورخانه باعث می شود تا امکان بروز خسارت بیشتر به وجود بیاید.

افزایش مصرف انرژی موتورخانه و کاهش بازدهی آن

یکی از نشانه های نیاز پیدا کردن موتورخانه به سرویس و تعمیرات این است که مصرف انرژی موتورخانه افزایش پیدا کند اما مطابق با افزایش مصرف انرژی و بازدهی آن افزایش پیدا نکند .افزایش مصرف انرژی موتورخانه و کاهش بازدهی آن یکی از نشانه های خرابی موتور خانه است که باید عیب یابی و بررسی شود . برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنیم فرض کنید که در فصل زمستان درجه موتورخانه را افزایش می دهیم اما با افزایش مقدار دمای موتورخانه بازدهی موتورخانه به صورت مطلوب افزایش پیدا نمی‌کند. این نشان دهنده خرابی و مشکلات در موتورخانه است و باید عیب یابی و رفع خرابی شود.

منبع انبساط پشت بام را چک کنید!!

منبع انبساط پشت بام یکی از راه هایی است که ما از سلامتی موتورخانه مان مطمئن شویم . اگر منبع انبساط شما سرریز می کند و یا مداوم دچار کم کردن آب می باشد این موضوع بسیار جدی است و باید هرچه سریعتر بررسی شود چرا که نشان دهنده وجود مشکل و خرابی در درون موتورخانه شما می باشد . بهتر است در هنگام بازدید و سرویس دوره ای موتورخانه از منبع انبساط موتورخانه نیز بازدید شود .

از استادکاران و متخصصان ماهر در زمینه تعمیر موتورخانه و شوفاژ کمک بگیرید!

سرویس و تعمیر موتورخانه و شوفاژ یکی از اموری است که باید توسط استاد کار ماهر و با تجربه در این زمینه انجام شود . انجام این کار توسط افراد  غیر متخصص و ناوارد باعث می شود که علاوه بر رفتن شدن خرابی موتورخانه باعث آسیب بیشتر و وارد کردن خسارت به موتورخانه شود. خدمات تاسیسات غرب تهران ، خدمات تعمیرات موتورخانه غرب تهران و خدمات تعمیر موتورخانه تهران را در کنار استاد کاران ماهر و با تجربه در این زمینه انجام می دهد . علاوه بر برنامه برای خدمات تعمیرات رادیاتور و شوفاژ خود از خدمات تاسیسات غرب تهران کمک بگیرید.

منبع : خدمات تاسیسات غرب تهران | www.khadamatthehran.ir

 

 

نظرات