راهنمای خرید کتاب کمک درسی

0

کتاب‌های کمک درسی در گذشته چندان وجود نداشتند و نقش پررنگی از آن‌ها دیده نمی‌شد. به همین دلیل، بسیاری از دانش‌آموزان برای گرفتن نمرات درخشان سردرگم بودند و دقیقا نمی‌دانستند که باید چه کارهایی انجام دهند. با ورود نخستین کتاب‌های کمک درسی، سایر ناشران هم دست به کار شدند و کتاب‌های خود را به دست مردم رساندند. حال امروز می‌خواهیم در مورد خرید کتاب کمک درسی صحبت کنیم.

افراد برای خرید کتاب کمک درسی ممکن است اهداف مختلفی داشته باشند. گروهی از دانش‌آموزان خود را برای امتحانات دی ماه یا خرداد ماه مدرسه آماده می‌کنند. برخی از آن‌ها نیز صرفا می‌خواهند پیشرفتی را در درس‌های خود مشاهده کنند و از تمرینات موجود در این کتاب‌ها بهره می‌برند. در سمت دیگر، بهره بردن از این کتاب‌ها برای آمادگی هر چه بیشتر در کنکور نیز نباید فراموش شود.

اکنون اگر به فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور مراجعه داشته باشید، با انبوهی از کتاب‌های درسی برای تمام درس‌ها و رشته‌ها مواجه خواهید شد. با این که افزایش این کتاب‌ها شاید دست افراد را برای انتخاب باز بگذارد، اما گاهی اوقات کارشان را دشوارتر خواهد ساخت. این گوناگونی شاید به دانش‌آموزان اجازه فکر کردن ندهد و آن‌ها نتوانند بهترین تصمیم را داشته باشند.

 کتابهای کمک درسی

از این رو، مردم برای خرید کتاب‌های کمک درسی کارهای مختلفی انجام می‌دهند. بعضی از آن‌ها بدون هیچ تحقیقی به فروشگاه‌ها می‌روند و کتاب‌هایی که مشاهده می‌کنند را می‌خرند. آن‌ها در بیشتر مواقع در این زمینه با شکست مواجه می‌شوند و آن‌ کتبی که مد نظر دارند را نمی‌خرند. بدیهی است که پیشرفتی هم در درس‌های این عزیزان حاصل نخواهد شد.

گروهی از اشخاص هم از دیگر مردم مشورت می‌گیرند. البته در این زمینه فراموش نکنید که حتما از افرادی که در درس‌هایشان موفق هستند، مشورت بگیرید. احتمال به موفقیت رسیدن این دسته از مردم بسیار بیشتر است. در طرف مقابل، عده‌ای به سایت‌ها و مقالات مراجعه می‌کنند. به این دلیل که برای بیشتر این مطالب زحمات فراوانی کشیده شده است، شانس موفقیت افراد نیز به طبع افزایش پیدا خواهد کرد.

بنابراین توصیه ما این است که حتما به این مطالب این مقاله توجه داشته باشید. امروز قصد داریم تا شما را در راستای خرید کتاب‌های کمک درسی راهنمایی کنیم. پس در صورتی که شما هم یکی از این افراد هستید، تا پایان همراه ما باشید.

بهترین منبع برای کتاب های کمک درسی

همان طور که در بالا هم گفته شد، امروزه ناشران گوناگونی در خصوص کتاب‌های کمک درسی ساخته شده‌اند. تقریبا تمام آن‌ها نیز به سختی مشغول فعالیت هستند و سالانه کتب تازه‌ای را روانه بازار می‌کنند. به همین دلیل، شاید نتوان بهترین منبع برای این گونه کتاب‌ها را شناسایی کرد.

این مورد بیشتر به سلیقه و نیاز دانش‌آموزان بستگی دارد. البته کتاب‌های کمک درسی‌ای هم هستند که یاری‌رسان دانش‌آموزان نخواهند بود. این کتاب‌ها صرفا هزینه‌ای را برای شما در بر دارند و در نهایت هم به آن نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

کتابهای کمک درسی

هر کدام از این انتشارات، کتاب‌های گوناگونی را برای سنین، دروس و رشته‌های گوناگون عرضه کرده‌اند و به سادگی می‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. این ناشران، شعبه‌هایی را هم در سر تا سر ایران دارند که کار را برای مشتریان خود راحت می‌کنند. مثلا دفتر برنامه ریزی در گاج مارکت یکی از کتبی است که در سال‌های اخیر به محبوبیت فراوانی رسیده است و خرید آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

زمان خرید کتاب های کمک درسی

یکی دیگر از سوالاتی که همواره ذهن بسیاری از دانش‌آموزان را مشغول می‌کند، این است که چه زمانی باید نسبت به خرید کتاب‌های کمک درسی اقدام نمود؟ نمی‌توان پاسخ دقیقی به این سوال داد. ابتدا باید ببینید که نیاز شما برای خرید یک یا چند کتاب کمک درسی چیست.

مثلا در صورتی که بخواهید برای کنکور خود کتاب بخرید، حتما باید هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهید. افرادی در کنکور خود به موفقیت می‌رسند که علاوه بر کیفیت، زما نرا هم مد نظر قرار دهند. بدیهی است که هر چه زودتر کتاب‌های مورد نیاز را تهیه نمایید، وقت بیشتری هم برای مطالعه و تست زنی خواهید داشت.

حال اگر خود را برای امتحانات مدرسه آماده می‌کنید، کافی است که چند روز پیش از شروع فصل امتحانات، کتاب‌های ناشران معتبر را تهیه نمایید. در هر زمان از سال که وارد فروشگاه‌های معتبر کشور شوید، قادر به مشاهده و خرید این گونه کتاب‌ها خواهید بود.

برترین انتشارات کتاب‌ های کمک درسی

این بخش از مقاله می‌تواند برای خوانندگان بسیار مهم باشد؛ چرا که با شناسایی بهترین ناشران دنیای کتب کمک درسی، قطعا می‌توان به بهترین کتاب‌ها در این خصوص نیز دست پیدا کرد. ناشران فراوانی هستند که ماهانه نسبت به تولید محتوا اقدام می‌کنند و این فعالیت را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند که این میتواند بهترین منابع برای تولید محتوا باشد.

از این انتشارات می‌توان به قلم چی، گاج، نشر الگو، خیلی سبز، مهر و ماه، نشر دریافت و مبتکران اشاره داشت. البته انتشارات خوب به همین موارد ختم نمی‌شوند و گزینه‌های مناسب دیگری نیز در ایران به چشم می‌خورند که می‌توان نیم نگاهی نیز به آن‌ها داشت. مطمئنا نام انتشارات نام برده شده نیز به گوشتان خورده است. ما نیز تا به حال اطلاعاتی را در مورد آن‌ها به انتشار رسانده‌ایم که برای پی بردن به جزئیات بیشتر می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

 

تعداد کتاب برای هر درس

این که برای هر درس باید چند کتاب را از آن خود کنیم هم بحث دیگری است که باید به آن پرداخت. این موضوع هم به خود شما و البته درستان بستگی دارد. چنان چه حس می‌کنید در یک درس استعداد دارید و می‌دانید که بهترین نتایج را در آن کسب می‌کنید، به خرید یک یا حداکثر دو کتاب درسی برای آن بسنده کنید.

کتابهای کمک درسی

حال در صورتی به کتاب‌های کمک درسی بیشتری برای یک درس نیاز دارید، حتما این کار را انجام دهید. مسلما در پایان خودتان از عملکردتان راضی خواهید بود. برخی درس‌های تخصصی از نظر محتوا و سختی مطالب در درجات بالاتری قرار دارند، از این رو، باید زمان بیشتری را به آن‌ها اختصاص دارد و کتاب‌های کمک درسی بیشتری را هم برای آن‌ها خرید.

سخن پایانی

در پایان گفتنی است هر کتاب کمک درسی که نیاز دارید را می‌توانید از فروشگاه ما تهیه کنید. ما مفتخر هستیم تا جدیدترین و برترین کتاب‌های آموزشی از ناشران برجسته را در اختیارتان قرار دهیم. کافی است تا در این زمینه با همکاران ما تماس حاصل کنید و خرید کتاب کمک درسی را به ما بسپارید.

نظرات