خرید ملک در قبرس شمالی + قیمت خانه ، آپارتمان و ویلا

0

قبل از بررسی شرایط مهاجرت و اقامت قبرس شمالی بهتر است تا یک آشنایی کوچک با کشور قبرس داشته باشیم. کشور قبرس، جزیره‌ای است در دریای مدیترانه شرقی، که به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترکی) و قبرس جنوبی (بخش اروپایی) تقسیم می‌شود. پایتخت آن نیکوزیا است، که مانند مرزی میان دو قبرس شمالی و جنوبی عمل می‌کند.

 خرید خانه در قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای آب و هوای مدیترانه‌ای بوده و زبان مردم آن ترکی است و اکثر مردم به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. همچنین قبرس از نظر اقتصادی جزء برترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود، به همین دلیل کشوری مناسب برای زندگی و اقامت دائم برای شما خواهد بود.

 

مهاجرت با سرمایه گذاری در قبرس شمالی

یکی از بهترین مسیرها جهت مهاجرت و دریافت اقامت در قبرس شمـالی، سرمایه‌گذاری است. طبق قانون قبرس شمـالی، می‌توان با خرید ملک به ارزش حداقل ۴۰,۰۰۰ پوند اقامت این کشور را در کمتراز یک ماه اخذ کرد.

خرید خانه در قبرس شمالی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک آپارتمان و خانه در قبرس شمالی

همانظور که اشاره شد، یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت از کشور قبرس شمـالی، خرید ملک هست. هزینه‌ها در قبرس شمـالی ارزانتر از قبرس جنوبی بوده، در نتیجه شما می‌توانید با هزینه کمتری برای خرید ملک در این کشور سرمایه‌گذاری کنید.

 

قیمت آپارتمان در قبرس

با توجه به داشتن امکانات و تکنولوژی روز در پروژه‌های ساخته شده در کشور قبرس شمالی، قیمت تمام شده ملک بسیار کمتر از ارزش واقعی آن است. واحد پولی رایج در قبرس شمالی لیر است، اما خرید فروش ملک و ماشین با پوند انگلیس انجام می‌شود. قیمت کوچکترین واحدها که سوییت هستند از قیمت ۴۰,۰۰۰ پوند، و واحدهای آپارتمانی دو خواب از ۵۵,۰۰۰ پوند شروع می‌شود. این درحالی است که، خریدن ملک با این قیمت‌ها در قبرس جنوبی امکان پذیر نخواهد بود.

 

افزایش ارزش سرمایه

در سال‌های اخیر ملک و زمین در کشور قبرس شمالی ارزش بسیاری پیدا کرده است. یکی از مهمترین دلایل آن رشد اقتصادی بوده که این کشور داشته است. نرخ رشد سالیانه‌ی ارزش ملک به مقدار ۱۰ الی ۱۵ درصد است، شهرهایی مانند گیرنه و فاماگوستا ، که از مهترین مناطق توریستی قبرس شمالی محسوب می‌شوند و دارای نواحی ساحلی و کوهستان‌های بکر و سرسبز هستند.

همچنین به دلیل وجود مراکز دانشگاهی در منطقه فاماگوستا، این شهرها به عنوان بهترین مناطق جهت سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات در قبرس شمالی شناخته شده‌اند. اگر نیاز به یک سرمایه‌گذاری امن دارید، می‌توانید با کمترین ریسک و خطر در شهرهای قبرس شمالی سرمایه‌گذاری کنید.

خرید خانه در قبرس شمالی

مهمترین مزایای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی

  1. خرید اقساطی منزل در قبرس بدون نیازی به ضامن یا چک تضمینی
  2. زندگی در یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به همراه آرامش، آب و هوای عالی، فضایی بکر و مواد غذایی ارگانیک
  3. دارای بهترین امکانات آموزشی برای فرزندان
  4. کشوری در حال پیشرفت و توسعه با سرعتی بالا
  5. احتمال اتحاد قبرس شمالی و جنوبی و ورود قبرس شمالی به اتحادیه اروپا

 

برای صدور اقامت نیازی به حضور مستمر افراد در قبرس نیست و سرمایه گذار می‌تواند در هر زمانی که نیاز است، از کشورخارج شود. حتی افراد می‌توانند، با خرید خانه در قبرس شمالی ، آن را اجاره سالیانه داده و قبرس شمـالی را ترک کنند.

نزدیک بودن به ایران با اختلاف زمانی کم
پرداخت هزینه‌های زندگی با لیر
آسان بودن فرآیند خرید ملک
یکی از بهترین مناطق توریستی و گردشگری در سراسر جهان
پرداخت مالیات کم

اخذ اقامت دائم قبرس شمالی

مهمترین نکته‌ای که می‌توان در مورد قبرس شمالی در نظر گرفت، این کشور جزء قدرتمندترین کشورهایی است، که افراد می‌توانند، برای داشتن زندگی و اقامت دائم در آن سرمایه گذاری کنند. اگر شما به زبان رایج این کشور (ترکی استانبولی) تسلط داشته باشید، می‌تواند مسیر دریافت اقامت و تابعیت این کشور را برای شما آسان کند. پیدا کردن کار در این کشور سخت نیست و شما می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری در ملک ویا ثبت شرکت، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

اخذ پاسپورت قبرس شمالی

برای دریافت پاسپورت قبرس شمـالی، شما باید از نظر مالی دارای شرایط مناسبی باشید. همچنین برای اینکه بتوانید پاسپورت این کشور را اخذ کنید، باید در امتحان زبان این کشور شرکت کنید.

 

سوالات متداول خرید ملک ، آپارتمان و ویلا در قبرس شمالی

 

حدود قیمت ملک در قبرس شمـالی چقدر است؟

قیمت ویلا از ۱۱۰ هزار و آپارتمان از ۴۰ هزار پوند می باشد. قیمتها با توجه به متراژ خانه، نزدیکی به دریا، امکانات پروژه و نوع سند زمین پروژه متفاوت است. همچنین شما میتوانید با پرداخت ۳۰٪ از مبلغ خانه، اقامت قبرس را دریافت کنید و الباقی مبلغ را بصورت اقساط بلند مدت بدونه بهره بپردازید.

 

بهترین شهر قبرس شمـالی کدام شهر است؟

قبرس شمـالی دارای ۳ شهر می باشد:

فاماگوستا(ماگوسا): شهری است دانشجویی و توریستی که دارای نوار ساحلی هست و رونق این شهر مدیون دانشجویان و توریستها می باشد و در این شهر مناطق تاریخی نیز وجود دارد.

گیرنه: شهری توریستی است که با تردد در این شهر به وضوح متوجه توریستی بودن این شهر می‌شوید. هتل‌های مجلل، رستوران‌ها و وجود برندهای معروف دنیا شواهدی برای تصدیق توریستی بودن این شهر هستند. لازم به ذکر است که این شهر به علت دارا بودن مناطقی کوهستانی فرصت ویژه ای را برای سازنده های پروژه‌های ساختمانی مهیا کرده تا بتوانند پروژه‌های ساختمانی منحصر بفردی با ویو دریا و کوهستان ارائه دهند.

لفکوشا(نیکوزیا): پایتخت کشور قبرس شهر نیکوزیا است، وزارت خانه ها و ادارات دولتی در شهر قرار دارند.

 

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی چیست؟

یکی از پنج کشور امن دنیا
دارای اقتصادی پویا و به شدت رو رشد در زمینه ساخت و ساز ملک
ارزش افروده ۱۰ الی ۱۵ درصدی ملک از زمان شروع پروژه تا اتمام پروژه
امکان اجاره ملک بعد از خرید
تعلق گرفتن عرصه و اعیان و سند شش دانگ به شما با خرید ملک

 

مشکلات و معایب خرید ملک در قبرس شمـالی چیست؟

  1. خرید ملک با سند نامعتبر در صورت ارائه مشاوره غلط
  2. در صورتی که از املاک معتبر و مشاورین مجرب مشاوره گرفته نشود امکان خرید ملک با سند کم ارزش وجود دارد و یا در مناطقی ملک خریده شود که به دلیل نزدیک به مناطق نظامی سند برای آنها صادر نگردد.
  3. قبرس شمـالی برای افرادی که به زندگی در شهر های پر هیاهو و شلوغ علاقه مند هستند جای مناسبی نمی‌باشد.

 

با چه روش‌هایی می‌توان اقامت قبرس شمـالی را گرفت؟

از طریق سرمایه گذاری
از طریق تحصیل
از طریق پیشنهاد کاری
از طریق ازدواج

نظرات