سئو خارجی چیست؟ انواع خدمات سئو به چند دسته تقسیم می  شود؟

1

سئو خارجی در واقع همان پیوند یا لینک دهی خارجی است. اما انواع و اهمیت پیوند خارجی چیست؟ گفته می شود که پیوندها پایه اینترنت هستند و از همان ابتدا آن را در کنار هم نگه داشته اند. حتی امروزه، سئو کارها پیوندهای خارجی را به عنوان یک عامل مهم رتبه بندی در مورد الگوریتم رتبه بندی گوگل در نظر می گیرند و این چیزی است که ما در این پست وبلاگ در حال بررسی آن هستیم.

خدمات سئو

پیوندهای خارجی چیست؟

پیوندی که از یک حوزه به حوزه دیگر اشاره می کند، پیوند خارجی نامیده می شود. به زبان ساده، اگر وب سایتی به وب سایت شما پیوند می دهد، به عنوان پیوند خارجی شناخته می شود. به همین ترتیب، اگر سایت شما به وب سایت دیگری پیوند داده شود، به این پیوند خارجی نیز گفته می شود. هنگامی که یک پیوند از یک وب سایت به وب سایت شما پیوند می دهد، معمولاً به عنوان ” پیوند ورودی ” یا “پیوند برگشتی” شناخته می شود و هنگامی که به وب سایت دیگری پیوند می دهید، به طور عمومی به عنوان “پیوند خروجی” شناخته می شود.

پیوند خارجی سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی چیست؟ ارتباط خارجی با سایت های دیگر نقش موثری را در افزایش رتبه بندی وب سایت شما ایفا می کند. این پیوندها به عنوان رای اعتماد شخص ثالث توسط موتورهای جستجو در نظر گرفته می شوند، بر اساس این ایده ساده که نحوه صحبت و توصیه وب سایت شما می تواند چیزهای زیادی در مورد شما بگوید. در حقیقت، پیوندهای خارجی از زمان راه اندازی گوگل همیشه یک عامل مهم رتبه بندی بوده است. در اینجا برخی از حقایق مهم در مورد پیوند خارجی وجود دارد.

سه مزیت اصلی پیوند دادن

پیوندهای خروجی به تجربه خواننده ارزش می افزاید.

واقعا چه چیزی باعث درخشش محتوای عالی می شود؟ توانایی آن برای ارائه تصویری وسیع و آگاه از موضوعی خاص تا آنجا که ممکن است. پیوندهای خارجی یک راه عالی برای جاسازی منابع اضافی – مطالعات موردی، مقاله های سفید، مقالات مرتبط – در متن مقاله است و به شما کمک می کند مطالب بهتری بنویسید و به تجربه خوانندگان ارزش ببخشید.

رتبه جستجو را بالا می برد

پیوندهایی که قرار می دهید می تواند به موتورهای جستجو در سنجش کیفیت محتوای شما کمک کند. به عنوان مثال، سایتهای بی کیفیت به احتمال زیاد به تعداد بسیار بیشتری از صفحات با کیفیت پایین پیوند می دهند، در حالی که محتوای عالی معمولاً به سایر منابع عالی پیوند می یابد. بنابراین، موتورهای جستجو مقاله ای با پیوندهای خارجی با کیفیت را ترجیح می دهند.

به جای جستجوی سایت های دیگر از طریق ایمیل و درخواست از آنها برای پیوند به شما، پیوند خارجی یک راه بسیار طبیعی تر برای برقراری ارتباط است. و به احتمال زیاد، هنگامی که به آنها پیوند می دهید، ممکن است حتی به وب سایت شما نیز پیوند داده شوند – این فرهنگ اینترنت است.

چگونه می توانید پیوندهای مرتبط را سریع بیابید؟

خدمات سئو چیست؟ بسیاری از ناشران پیوند خارجی را نادیده می گیرند، زیرا تهیه پیوندهای با کیفیت برای پشتیبانی از یک مقاله می تواند یک فرایند تکراری و وقت گیر باشد. با این حال، از دست دادن آنها می تواند برای SEO بسیار مضر باشد و برای خوانندگان خسته کننده باشد.

خوشبختانه، فناوری می تواند به تسریع این کار خسته کننده کمک کند و منابع معتبر را در اختیار نویسندگان قرار دهد، به این معنی که آنها می توانند روی موارد مهم تمرکز کنند. به عنوان مثال، ابزار تحقیق روزنامه نگاری ما با یک کلیک برای از بین بردن کار تحقیقاتی مکرر طراحی شده است که می تواند به دنبال یافتن منابع خارجی بسیار مرتبط برای پیوند باشد.

دید و اهمیت وب سایت را افزایش می دهد

موتورهای جستجو برای کاربران خود ارزش قائل هستند و همیشه هدف آنها نشان دادن مناسب ترین نتایج به جستجوی آنها است. پیوندهای خارجی که از وب سایت های دارای همان موضوع می آیند می توانند به Google کمک کنند تا ارتباط محتوای وب سایت شما را برای یک پرس و جو خاص و میزان محبوبیت شما درک کند. این می تواند رتبه وب سایت شما را افزایش دهد.

فرصت های بک لینک را افزایش می دهد

پیوند دادن به منابع معتبر دیگر در وب می تواند به شما در دریافت بک لینک از آنها کمک کند و این می تواند یک محیط پیوند طبیعی ایجاد کند. این یکی از بهترین تکنیک ها برای افزایش رتبه شما در SERP های مختلف (صفحات نتایج موتورهای جستجو) است.

انواع پیوندهای خارجی چیست؟

پیوندهای خارجی به طور کلی به دو نوع طبقه بندی می شوند

پیوندها را دنبال کننده : پیوندهای Dofollow به خزنده های موتور جستجو نشان می دهد که پیوند را دنبال کرده و ارزش ویژه پیوند را به سایت پیوند داده شده منتقل کنند. این می تواند رتبه آنها را افزایش دهد.

پیوندها را غیر دنبال کننده : پیوندهای Nofollow به خزنده ها می گویند که پیوند را دنبال نکنید و از هیچ گونه پیوندی عبور نکنید. این کار با افزودن rel = ‘nofollow’ در برچسب <a> انجام می شود.

بهترین روش ها در پیوند خارجی چیست؟ همیشه به صفحات مربوطه پیوند دهید. پیوند خارجی فقط به موتور جستجو کمک می کند تا ارتباط وب سایت شما را برای یک پرس و جو خاص درک کند. شما فقط باید به صفحاتی که در زمینه موضوعی هستند که در مورد آن صحبت می کنید پیوند دهید.

برای دریافت بک لینک، محتوای عالی منتشر کنید. ساده ترین و طبیعی ترین راه برای به دست آوردن بک لینک، ایجاد محتوای عالی است که بتواند به پرسش های کاربر پاسخ دهد. این باعث تشویق دیگران برای پیوند به وب سایت شما می شود.

از پیوندهای خروجی بیش از حد خودداری کنید. وجود بیش از حد پیوندها در یک صفحه می تواند از دید خواننده آزاردهنده باشد. سعی کنید فقط به تعداد کمتر در وبلاگ مربوطه پیوند دهید و به بهینه سازی درون صفحه خود توجه کنید .

چه عواملی در پیوند خارجی با کیفیت بالا نقش دارند؟

اجازه دهید عواملی را که موتورهای جستجو مانند Google هنگام ارزیابی پیوند خارجی در نظر می گیرند، بررسی کنیم:

اعتبار دامنه پیوند دهنده
محبوبیت صفحه منبع
ارتباط محتوای بین منبع پیوند شده و صفحه هدف
متون مجری با زبان طبیعی و غنی از کلمات کلیدی که اجباری یا تکراری به نظر نمی رسند.
تعداد پیوندها در صفحه منب.
تعداد دامنه های ریشه صفحه منبع

بنابراین ، آیا پیوندهای خارجی در سئو خارجی اهمیت دارند؟

پیوندهای خارجی یک عامل کوچک و در عین حال مهم در SEO است و باید به آن توجه زیادی شود. نباید در حال ایجاد یک وب سایت جدید باشید یا قبلاً یک وب سایت تأسیس شده داشته باشید ، نباید از فعالیت ها و ایجاد رتبه در ارتباط با پیوندهای خارجی چشم پوشی کرد. پیوندهای خارجی یکی از سخت ترین معیارها برای دستکاری است. بنابراین، این یکی از بهترین روش ها برای موتورهای جستجو برای تعیین شهرت وب سایت شما و افزایش رتبه شما است.

1 دیدگاه در “سئو خارجی چیست؟ انواع خدمات سئو به چند دسته تقسیم می  شود؟

  1. ussd گفت:

    مطالب خوب و جامعی بود، ممنون

نظرات